February 26, 2022
|
Godby - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micahi Danzy SO Florida High 47.94 10
2 Kaseem Ibraheem-Washington SR Rickards 48.41 8
3 Robert Wilson SR Lincoln 49.42 6
4 Ivan Donaldson SR Rickards 50.55 5
5 Malek Jackson JR Leon 51.63 4
6 Michael Ash Jr JR Godby 51.65 3
7 Justin Greenwood SO Rickards 52.12 2
8 Donovan Rackley JR Godby 52.15 1
9 George Jones JR Lincoln 53.09 -
10 Josiah Ganga Junior Thomas County Central 53.14 -
11 Carson Freeland SO Community Christian (Tal) 53.22 -
12 Trevon Campbell Senior Bainbridge 53.28 -
13 Makari Vickers JR St. John Paul Catholic 53.30 -
14 Justin Moore SR Leon 53.76 -
15 Jermaris Speights JR Lincoln 53.93 -
16 Virgus Broxton JR Florida High 54.37 -
17 Quincy Clark Junior Thomas County Central 54.64 -
18 Alec Neal JR Chiles 54.91 -
19 Nias Dorsey FR Florida High 54.94 -
20 Kenyi Brown JR Leon 55.18 -
21 KJ Kyle JR Mosley 55.61 -
22 Nolan Watson JR South Walton 55.63 -
23 Marquavious Owens SO Suwannee 55.76 -
24 Keegan Guyton Freshman Thomas County Central 55.82 -
25 Sawyer Stone SO Mosley 56.21 -
26 Tylor Howard FR Lincoln 56.54 -
27 Jason Storevik SO Mosley 56.78 -
28 Matthew Miralles FR Chiles 56.82 -
29 Aleek Graham Senior Thomasville 56.87 -
30 Michael Hendrix JR Community Christian (Tal) 57.36 -
31 Chason Blocker SO Suwannee 57.42 -
32 Jerquon Clayton JR Taylor County 57.66 -
33 Myles Taylor SR Mosley 57.97 -
34 Zanario Travis SO Rickards 58.68 -
35 Finn Petraites FR South Walton 59.47 -
36 Zavion Arnold FR Godby 59.57 -
37 Raymond Vickers JR Maclay 1:00.51 -
38 Paul Gunter SO Suwannee 1:00.59 -
39 Matthew Hodges JR Taylor County 1:00.65 -
40 JOSHUA PAYNE SO Jefferson County 1:00.72 -
41 Travion Dickey FR Godby 1:00.88 -
42 Xavier Peter FR Leon 1:01.07 -
43 Anthony Fernandez SO Chiles 1:01.35 -
44 Stylez Mitchell SR Taylor County 1:01.77 -
45 Rose Nick FR North Florida Christian 1:02.18 -
46 Carter Quiggins SR Chiles 1:02.49 -
47 Greg Mckenzie SR FAMU DRS 1:03.73 -
48 Terrance Clark SO Suwannee 1:04.31 -
49 Hunter Millender FR Community Christian (Tal) 1:04.84 -
50 Britt White JR Port St. Joe 1:05.96 -
51 Amhad Walker SO Jefferson County 1:08.70 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Zavion Arnold FR Godby 59.57 -
41 Travion Dickey FR Godby 1:00.88 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Aleek Graham Senior Thomasville 56.87 -
34 Zanario Travis SO Rickards 58.68 -
37 Raymond Vickers JR Maclay 1:00.51 -
44 Stylez Mitchell SR Taylor County 1:01.77 -
45 Rose Nick FR North Florida Christian 1:02.18 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Quincy Clark Junior Thomas County Central 54.64 -
35 Finn Petraites FR South Walton 59.47 -
39 Matthew Hodges JR Taylor County 1:00.65 -
40 JOSHUA PAYNE SO Jefferson County 1:00.72 -
51 Amhad Walker SO Jefferson County 1:08.70 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Keegan Guyton Freshman Thomas County Central 55.82 -
32 Jerquon Clayton JR Taylor County 57.66 -
38 Paul Gunter SO Suwannee 1:00.59 -
48 Terrance Clark SO Suwannee 1:04.31 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Justin Moore SR Leon 53.76 -
26 Tylor Howard FR Lincoln 56.54 -
47 Greg Mckenzie SR FAMU DRS 1:03.73 -
49 Hunter Millender FR Community Christian (Tal) 1:04.84 -
50 Britt White JR Port St. Joe 1:05.96 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Virgus Broxton JR Florida High 54.37 -
25 Sawyer Stone SO Mosley 56.21 -
43 Anthony Fernandez SO Chiles 1:01.35 -
46 Carter Quiggins SR Chiles 1:02.49 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 KJ Kyle JR Mosley 55.61 -
22 Nolan Watson JR South Walton 55.63 -
27 Jason Storevik SO Mosley 56.78 -
30 Michael Hendrix JR Community Christian (Tal) 57.36 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 George Jones JR Lincoln 53.09 -
11 Carson Freeland SO Community Christian (Tal) 53.22 -
15 Jermaris Speights JR Lincoln 53.93 -
19 Nias Dorsey FR Florida High 54.94 -
23 Marquavious Owens SO Suwannee 55.76 -
28 Matthew Miralles FR Chiles 56.82 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Trevon Campbell Senior Bainbridge 53.28 -
18 Alec Neal JR Chiles 54.91 -
20 Kenyi Brown JR Leon 55.18 -
31 Chason Blocker SO Suwannee 57.42 -
33 Myles Taylor SR Mosley 57.97 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Justin Greenwood SO Rickards 52.12 2
8 Donovan Rackley JR Godby 52.15 1
10 Josiah Ganga Junior Thomas County Central 53.14 -
13 Makari Vickers JR St. John Paul Catholic 53.30 -
42 Xavier Peter FR Leon 1:01.07 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micahi Danzy SO Florida High 47.94 10
2 Kaseem Ibraheem-Washington SR Rickards 48.41 8
3 Robert Wilson SR Lincoln 49.42 6
4 Ivan Donaldson SR Rickards 50.55 5
5 Malek Jackson JR Leon 51.63 4
6 Michael Ash Jr JR Godby 51.65 3