February 26, 2022
|
Godby - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kyron Belton SR Mosley 10.97 10
2 Khalil Gunn   Gadsden County 11.01 8
3 Micahi Danzy SO Florida High 11.02 6
4 Delvin Chambers SO Jefferson County 11.03 5
5 Raylen Wilson JR Lincoln 11.04 4
6 Kaseem Ibraheem-Washington SR Rickards 11.05 3
7 Isaiah Bighem SO Leon 11.11 2
8 Makari Vickers JR St. John Paul Catholic 11.18 1
9 Kajuan Banks SR Godby 11.20 -
10 Devon Jackson JR North Florida Christian 11.25 -
11 Dylan McClellan JR Lincoln 11.25 -
12 Derrick Thompson JR Lincoln 11.31 -
13 Antonio Giddens FR Rickards 11.32 -
14 Alex Rusynyk SO South Walton 11.41 -
15 Ivan Donaldson SR Rickards 11.44 -
16 Keenan Phillips Sophomore Bainbridge 11.48 -
17 Daviyon Thomas JR Rickards 11.52 -
18 Malik Harper Senior Thomasville 11.56 -
19 Jerquon Clayton JR Taylor County 11.58 -
20 Persean Taylor Senior Thomas County Central 11.59 -
21 Damian Russell JR Leon 11.59 -
22 Douglas Harrell JR Maclay 11.61 -
23 Marquavious Owens SO Suwannee 11.63 -
24 Kamari Jones SO Leon 11.66 -
25 Joaquin Barnette SR Mosley 11.67 -
26 Nolan Watson JR South Walton 11.70 -
27 Jeffrey Bissanthe SR Chiles 11.73 -
28 Carl Shuler JR Jefferson County 11.76 -
29 Jeremy Wallace SR Suwannee 11.77 -
30 Elijah Bighem SO Leon 11.77 -
31 Zion Bouie Senior Bainbridge 11.78 -
32 Travis Mosley SO St. John Paul Catholic 11.87 -
33 Caleb Toombs FR Mosley 11.87 -
34 Jachin Henry JR Chiles 11.89 -
35 Micah McCorvey SR North Florida Christian 11.90 -
36 Rodrick Hamilton Junior Bainbridge 11.90 -
37 Trevell Fields Junior Thomas County Central 11.91 -
38 Kenny Jenkins JR Godby 11.92 -
39 Jayden Threatts FR Florida High 11.96 -
40 Ethan Johnson Junior Deerfield-Windsor 12.04 -
41 Josiah Broxton FR Florida High 12.07 -
42 Anthony Green Senior Thomas County Central 12.11 -
43 Christian Sims FR Godby 12.17 -
44 Rylan Smith FR Godby 12.23 -
45 Johnny White SO Mosley 12.33 -
46 Terry Arnold SO St. John Paul Catholic 12.36 -
47 Travious Freeman Sophomore Bainbridge 12.38 -
48 Devin Ross Sophomore Thomas County Central 12.44 -
49 Tan Nguyen JR Maclay 12.46 -
50 Jacques Gilliam SO Florida High 12.48 -
51 Jerrod McDaniel Jr FR Lincoln 12.49 -
52 Greg Mckenzie SR FAMU DRS 12.56 -
53 Stylez Mitchell SR Taylor County 12.59 -
54 JOSHUA PAYNE SO Jefferson County 12.71 -
55 Jackson Layne FR South Walton 12.72 -
56 Antonio Carvajal SR Maclay 12.82 -
57 Nate Hinton SO Community Leadership Academy 12.84 -
58 Keeyon Buggs FR North Florida Christian 12.91 -
59 Matthew Hodges JR Taylor County 12.93 -
60 Sam Plettl SO Community Leadership Academy 12.93 -
61 Jamesze Barnes FR Godby 12.99 -
62 Hai Vu JR Maclay 13.01 -
63 Alexander McBride SR Godby 13.04 -
64 Jacory McGee Palmer SR Godby 13.07 -
65 Nicholas Petrandis JR Community Christian (Tal) 13.50 -
66 Timothy Hunter FR Godby 13.53 -
67 Porter Babcock FR Chiles 13.83 -
68 Montrez Doss FR FAMU DRS 14.18 -
69 Christopher Tychsen SO Community Christian (Tal) 14.76 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Khalil Gunn   Gadsden County 11.01 8
63 Alexander McBride SR Godby 13.04 -
64 Jacory McGee Palmer SR Godby 13.07 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Kamari Jones SO Leon 11.66 -
38 Kenny Jenkins JR Godby 11.92 -
44 Rylan Smith FR Godby 12.23 -
61 Jamesze Barnes FR Godby 12.99 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
51 Jerrod McDaniel Jr FR Lincoln 12.49 -
60 Sam Plettl SO Community Leadership Academy 12.93 -
66 Timothy Hunter FR Godby 13.53 -
67 Porter Babcock FR Chiles 13.83 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Daviyon Thomas JR Rickards 11.52 -
18 Malik Harper Senior Thomasville 11.56 -
33 Caleb Toombs FR Mosley 11.87 -
52 Greg Mckenzie SR FAMU DRS 12.56 -
58 Keeyon Buggs FR North Florida Christian 12.91 -
59 Matthew Hodges JR Taylor County 12.93 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Elijah Bighem SO Leon 11.77 -
42 Anthony Green Senior Thomas County Central 12.11 -
53 Stylez Mitchell SR Taylor County 12.59 -
54 JOSHUA PAYNE SO Jefferson County 12.71 -
68 Montrez Doss FR FAMU DRS 14.18 -
69 Christopher Tychsen SO Community Christian (Tal) 14.76 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Antonio Giddens FR Rickards 11.32 -
19 Jerquon Clayton JR Taylor County 11.58 -
20 Persean Taylor Senior Thomas County Central 11.59 -
37 Trevell Fields Junior Thomas County Central 11.91 -
48 Devin Ross Sophomore Thomas County Central 12.44 -
62 Hai Vu JR Maclay 13.01 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
46 Terry Arnold SO St. John Paul Catholic 12.36 -
49 Tan Nguyen JR Maclay 12.46 -
50 Jacques Gilliam SO Florida High 12.48 -
55 Jackson Layne FR South Walton 12.72 -
57 Nate Hinton SO Community Leadership Academy 12.84 -
65 Nicholas Petrandis JR Community Christian (Tal) 13.50 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Micah McCorvey SR North Florida Christian 11.90 -
39 Jayden Threatts FR Florida High 11.96 -
41 Josiah Broxton FR Florida High 12.07 -
43 Christian Sims FR Godby 12.17 -
45 Johnny White SO Mosley 12.33 -
56 Antonio Carvajal SR Maclay 12.82 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Damian Russell JR Leon 11.59 -
25 Joaquin Barnette SR Mosley 11.67 -
28 Carl Shuler JR Jefferson County 11.76 -
40 Ethan Johnson Junior Deerfield-Windsor 12.04 -
47 Travious Freeman Sophomore Bainbridge 12.38 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Ivan Donaldson SR Rickards 11.44 -
23 Marquavious Owens SO Suwannee 11.63 -
26 Nolan Watson JR South Walton 11.70 -
27 Jeffrey Bissanthe SR Chiles 11.73 -
32 Travis Mosley SO St. John Paul Catholic 11.87 -
36 Rodrick Hamilton Junior Bainbridge 11.90 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kyron Belton SR Mosley 10.97 10
11 Dylan McClellan JR Lincoln 11.25 -
14 Alex Rusynyk SO South Walton 11.41 -
16 Keenan Phillips Sophomore Bainbridge 11.48 -
29 Jeremy Wallace SR Suwannee 11.77 -
31 Zion Bouie Senior Bainbridge 11.78 -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Raylen Wilson JR Lincoln 11.04 4
6 Kaseem Ibraheem-Washington SR Rickards 11.05 3
7 Isaiah Bighem SO Leon 11.11 2
12 Derrick Thompson JR Lincoln 11.31 -
22 Douglas Harrell JR Maclay 11.61 -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Micahi Danzy SO Florida High 11.02 6
4 Delvin Chambers SO Jefferson County 11.03 5
8 Makari Vickers JR St. John Paul Catholic 11.18 1
9 Kajuan Banks SR Godby 11.20 -
10 Devon Jackson JR North Florida Christian 11.25 -
34 Jachin Henry JR Chiles 11.89 -