February 26, 2022
|
Godby - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naudia Williams JR Lincoln 12.29 10
2 Amelia Haggins SO Maclay 12.72 8
3 Makayla Caldwell JR Rickards 12.84 6
4 Angel Roberts JR Rickards 13.00 5
5 Jovani Washington SO Rickards 13.01 4
6 Alana Wilson 8 Maclay 13.04 3
7 Me'Yauney Peoples SO Gadsden County 13.05 2
8 Chrissy Layne FR South Walton 13.13 1
9 D'Nai Acre SR Lincoln 13.14 -
10 Ay'keelah Green FR Florida High 13.15 -
11 Jazlyne Farmer JR Lincoln 13.16 -
12 Derrah Jones JR Rickards 13.17 -
13 Kyndal Smith FR Chiles 13.32 -
14 Orianna Madden SO Community Christian (Tal) 13.35 -
15 Mariah Lofton FR Leon 13.47 -
16 Danae Baker FR Godby 13.51 -
17 Alexandria Kennedy JR Leon 13.61 -
18 Skilynn Leon SO Florida High 13.65 -
19 Alasia Powell FR Godby 13.76 -
20 Vivian Peele FR South Walton 13.79 -
21 Amaryah Mckinnie Sophomore Thomasville 13.79 -
22 Khyla Williams FR FAMU DRS 13.86 -
23 Ze'Ja Lee FR Florida High 13.91 -
24 Tykeiuna Federick SR Suwannee 13.94 -
25 Siara Crittenden SO Mosley 13.96 -
26 Kirsten Neal 6 North Florida Christian 14.00 -
27 Kimora Bright 8 Jefferson County 14.02 -
28 Rilyn Crawford SO Chiles 14.07 -
29 Nija Ligon FR FAMU DRS 14.07 -
30 Emma Rodrigue SO Maclay 14.08 -
31 Madelyn Bankston SO Community Leadership Academy 14.18 -
32 Camryn Meyer FR South Walton 14.21 -
33 Michelle Virgil FR Suwannee 14.30 -
34 Destiny Cox 8 North Florida Christian 14.37 -
35 Emoni Jones SR Florida High 14.38 -
36 Christina Walker SO Jefferson County 14.39 -
37 LYRIC YOUNG 7 Jefferson County 14.44 -
38 Vivica Williams Sophomore Bainbridge 14.55 -
39 Trea'sure Butler FR Godby 14.64 -
40 Madelyn Shoaf 7 Port St. Joe 14.69 -
41 Lei Lei Gilmore JR Community Leadership Academy 14.80 -
42 Karrissa Garcia FR South Walton 14.86 -
43 Kennedy Boyd Sophomore Bainbridge 14.89 -
44 Morgan Studt SO Chiles 14.91 -
45 Ella Dimitrijerich JR Port St. Joe 14.95 -
46 Deidre Swain SR Godby 14.95 -
47 Brayli Oliver SO Suwannee 14.98 -
48 Lia Shalkovsky SO Mosley 15.32 -
49 Jaida Jones SO Bay 15.56 -
50 Yahani Hamlet SO Chiles 15.58 -
51 Claire Hatchell SO Port St. Joe 15.85 -
52 Melissa Washington Freshman Bainbridge 15.87 -
53 Hallie Richards SO Community Christian (Tal) 16.07 -
54 Malaya Thompson Freshman Bainbridge 16.18 -
55 Kaitlyn Honn FR Community Christian (Tal) 20.07 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Alasia Powell FR Godby 13.76 -
21 Amaryah Mckinnie Sophomore Thomasville 13.79 -
29 Nija Ligon FR FAMU DRS 14.07 -
49 Jaida Jones SO Bay 15.56 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Skilynn Leon SO Florida High 13.65 -
26 Kirsten Neal 6 North Florida Christian 14.00 -
27 Kimora Bright 8 Jefferson County 14.02 -
34 Destiny Cox 8 North Florida Christian 14.37 -
39 Trea'sure Butler FR Godby 14.64 -
40 Madelyn Shoaf 7 Port St. Joe 14.69 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Mariah Lofton FR Leon 13.47 -
17 Alexandria Kennedy JR Leon 13.61 -
38 Vivica Williams Sophomore Bainbridge 14.55 -
43 Kennedy Boyd Sophomore Bainbridge 14.89 -
53 Hallie Richards SO Community Christian (Tal) 16.07 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Jovani Washington SO Rickards 13.01 4
31 Madelyn Bankston SO Community Leadership Academy 14.18 -
52 Melissa Washington Freshman Bainbridge 15.87 -
54 Malaya Thompson Freshman Bainbridge 16.18 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Ella Dimitrijerich JR Port St. Joe 14.95 -
46 Deidre Swain SR Godby 14.95 -
48 Lia Shalkovsky SO Mosley 15.32 -
51 Claire Hatchell SO Port St. Joe 15.85 -
55 Kaitlyn Honn FR Community Christian (Tal) 20.07 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 LYRIC YOUNG 7 Jefferson County 14.44 -
42 Karrissa Garcia FR South Walton 14.86 -
44 Morgan Studt SO Chiles 14.91 -
47 Brayli Oliver SO Suwannee 14.98 -
50 Yahani Hamlet SO Chiles 15.58 -
Girls' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Khyla Williams FR FAMU DRS 13.86 -
25 Siara Crittenden SO Mosley 13.96 -
32 Camryn Meyer FR South Walton 14.21 -
35 Emoni Jones SR Florida High 14.38 -
41 Lei Lei Gilmore JR Community Leadership Academy 14.80 -
Girls' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ay'keelah Green FR Florida High 13.15 -
23 Ze'Ja Lee FR Florida High 13.91 -
24 Tykeiuna Federick SR Suwannee 13.94 -
30 Emma Rodrigue SO Maclay 14.08 -
33 Michelle Virgil FR Suwannee 14.30 -
36 Christina Walker SO Jefferson County 14.39 -
Girls' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Orianna Madden SO Community Christian (Tal) 13.35 -
16 Danae Baker FR Godby 13.51 -
20 Vivian Peele FR South Walton 13.79 -
28 Rilyn Crawford SO Chiles 14.07 -
Girls' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Angel Roberts JR Rickards 13.00 5
6 Alana Wilson 8 Maclay 13.04 3
9 D'Nai Acre SR Lincoln 13.14 -
11 Jazlyne Farmer JR Lincoln 13.16 -
13 Kyndal Smith FR Chiles 13.32 -
Girls' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naudia Williams JR Lincoln 12.29 10
2 Amelia Haggins SO Maclay 12.72 8
3 Makayla Caldwell JR Rickards 12.84 6
7 Me'Yauney Peoples SO Gadsden County 13.05 2
8 Chrissy Layne FR South Walton 13.13 1
12 Derrah Jones JR Rickards 13.17 -