February 24, 2022
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 4:24.52 10
2 Vince Mwangi SR IMG Academy 4:26.15 8
3 Alec Miller JR Sarasota 4:28.22 6
4 Isaac Carney SR IMG Academy 4:34.24 5
5 Chase Thurber JR River Ridge 4:35.98 4
6 Isaac Perez JR IMG Academy 4:37.08 3
7 Kevin Velazquez SR Alonso 4:37.74 2
8 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 4:41.51 1
9 Cody Smith SR Sunlake 4:43.85 -
10 Eion McDarby SR George Steinbrenner 4:44.10 -
11 Ronald Aeschleman SR George Steinbrenner 4:46.70 -
12 Jaden Simpson SR George Steinbrenner 4:46.71 -
13 Ronan Deneen JR River Ridge 4:49.83 -
14 Nathaniel Goetz SR Sarasota 4:49.84 -
15 Nathan Lee JR Sunlake 4:53.88 -
16 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 4:55.42 -
17 Benjamin Borton JR Sunlake 4:58.37 -
18 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 5:00.24 -
19 Jacob Smith JR George Steinbrenner 5:02.93 -
20 Zack Kremkau JR Alonso 5:03.46 -
21 Brady Peifer FR George Steinbrenner 5:03.75 -
22 Luis Flores-Pena JR Gulf 5:04.29 -
23 Joshua Hindman SO Mitchell 5:09.48 -
24 Rafal Moscicki JR Sarasota 5:09.54 -
25 Joaquin Arevalo JR Sunlake 5:09.79 -
26 Adrian Saldivar SR Gulf 5:13.11 -
27 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 5:14.00 -
28 Adrian Sanchez JR Alonso 5:17.55 -
29 Christian Aldrich JR Lakeside Christian 5:19.30 -
30 Samuel Aspinall FR George Steinbrenner 5:19.87 -
31 Taylor Stanley SR George Steinbrenner 5:20.36 -
32 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 5:20.58 -
33 Matthew Croswell Jr. JR George Steinbrenner 5:21.05 -
34 Bryce Humenik FR River Ridge 5:21.38 -
35 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 5:23.04 -
36 Colin Duong JR Alonso 5:23.36 -
37 David Martin-Perez JR River Ridge 5:24.01 -
38 Alie Sannoh FR Gulf 5:25.50 -
39 Charles Clark FR George Steinbrenner 5:26.69 -
40 Alex Hansen SO Alonso 5:28.98 -
41 Noah Woodside FR River Ridge 5:29.44 -
42 Logan Stearns JR Sunlake 5:31.85 -
43 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 5:31.95 -
44 Owen Foster FR Osceola (Seminole) 5:32.10 -
45 Jorge Munoz FR George Steinbrenner 5:33.01 -
46 Jadon Sparer FR Sunlake 5:33.75 -
47 Cooper Illig FR Mitchell 5:33.91 -
48 Trevor Miller SO Osceola (Seminole) 5:34.29 -
49 Kenneth Jacek SR Clearwater 5:35.36 -
50 Hudson Capps FR Alonso 5:35.49 -
51 Jacob Salaam FR Gulf 5:35.92 -
52 Jamin DeWitt FR George Steinbrenner 5:36.29 -
53 Nic Thompson FR George Steinbrenner 5:36.72 -
54 Christian Schousboe FR George Steinbrenner 5:38.22 -
55 MJ Spence FR East Lake 5:38.22 -
56 Hunter Viens SO Mitchell 5:39.14 -
57 Asher Pollard FR Alonso 5:39.17 -
58 Colton Payne FR Osceola (Seminole) 5:39.89 -
59 Taylor Hohman SO George Steinbrenner 5:40.74 -
60 Ezra Gondelman FR George Steinbrenner 5:42.21 -
61 Paulo Asanza FR River Ridge 5:43.02 -
62 Mason Cantrell JR George Steinbrenner 5:44.43 -
63 Luke Walguarnery FR Alonso 5:44.86 -
64 Trent Johnson FR East Lake 5:45.26 -
65 Aiden Drielick FR Sunlake 5:46.97 -
66 Andrew Wyant SO George Steinbrenner 5:48.93 -
67 Nolan Barchinski SR River Ridge 5:49.27 -
68 Samuel Knight SR George Steinbrenner 5:53.35 -
69 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:54.08 -
70 Ryan Mathis FR River Ridge 5:55.63 -
71 Devon Nguyen SO Mitchell 5:57.38 -
72 Ronan Yeager FR Osceola (Seminole) 5:58.91 -
73 Colston Cotignola FR Osceola (Seminole) 6:03.13 -
74 Will Marus JR Mitchell 6:05.71 -
75 SEAN BEGLEITER JR Osceola (Seminole) 6:08.51 -
76 Anthony Perri SO Mitchell 6:19.17 -
77 Rhett Turner FR Osceola (Seminole) 6:25.22 -
78 Nathan Ulatowski FR River Ridge 6:25.91 -
79 Aiden Tran FR Alonso 6:26.11 -
80 Nolan Rice SO Mitchell 6:32.40 -
81 Jakub Foigt FR Mitchell 6:32.91 -
82 Khalil Bushran FR River Ridge 6:41.31 -
83 Christian Lechner SO Lakeside Christian 6:49.84 -
84 Abe Tolbert JR Alonso 6:54.30 -
85 Benjamin Raeburn SO Gulf 7:14.79 -
86 Vincent Da'Leo JR River Ridge 7:20.55 -
87 Bronte Robinson JR Alonso 8:18.55 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Charles Clark FR George Steinbrenner 5:26.69 -
45 Jorge Munoz FR George Steinbrenner 5:33.01 -
51 Jacob Salaam FR Gulf 5:35.92 -
52 Jamin DeWitt FR George Steinbrenner 5:36.29 -
53 Nic Thompson FR George Steinbrenner 5:36.72 -
54 Christian Schousboe FR George Steinbrenner 5:38.22 -
57 Asher Pollard FR Alonso 5:39.17 -
59 Taylor Hohman SO George Steinbrenner 5:40.74 -
64 Trent Johnson FR East Lake 5:45.26 -
67 Nolan Barchinski SR River Ridge 5:49.27 -
78 Nathan Ulatowski FR River Ridge 6:25.91 -
79 Aiden Tran FR Alonso 6:26.11 -
83 Christian Lechner SO Lakeside Christian 6:49.84 -
84 Abe Tolbert JR Alonso 6:54.30 -
85 Benjamin Raeburn SO Gulf 7:14.79 -
87 Bronte Robinson JR Alonso 8:18.55 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 5:14.00 -
29 Christian Aldrich JR Lakeside Christian 5:19.30 -
36 Colin Duong JR Alonso 5:23.36 -
37 David Martin-Perez JR River Ridge 5:24.01 -
38 Alie Sannoh FR Gulf 5:25.50 -
42 Logan Stearns JR Sunlake 5:31.85 -
47 Cooper Illig FR Mitchell 5:33.91 -
50 Hudson Capps FR Alonso 5:35.49 -
55 MJ Spence FR East Lake 5:38.22 -
60 Ezra Gondelman FR George Steinbrenner 5:42.21 -
61 Paulo Asanza FR River Ridge 5:43.02 -
65 Aiden Drielick FR Sunlake 5:46.97 -
66 Andrew Wyant SO George Steinbrenner 5:48.93 -
70 Ryan Mathis FR River Ridge 5:55.63 -
71 Devon Nguyen SO Mitchell 5:57.38 -
72 Ronan Yeager FR Osceola (Seminole) 5:58.91 -
76 Anthony Perri SO Mitchell 6:19.17 -
77 Rhett Turner FR Osceola (Seminole) 6:25.22 -
80 Nolan Rice SO Mitchell 6:32.40 -
81 Jakub Foigt FR Mitchell 6:32.91 -
86 Vincent Da'Leo JR River Ridge 7:20.55 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Samuel Aspinall FR George Steinbrenner 5:19.87 -
31 Taylor Stanley SR George Steinbrenner 5:20.36 -
32 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 5:20.58 -
33 Matthew Croswell Jr. JR George Steinbrenner 5:21.05 -
40 Alex Hansen SO Alonso 5:28.98 -
41 Noah Woodside FR River Ridge 5:29.44 -
44 Owen Foster FR Osceola (Seminole) 5:32.10 -
46 Jadon Sparer FR Sunlake 5:33.75 -
48 Trevor Miller SO Osceola (Seminole) 5:34.29 -
56 Hunter Viens SO Mitchell 5:39.14 -
58 Colton Payne FR Osceola (Seminole) 5:39.89 -
63 Luke Walguarnery FR Alonso 5:44.86 -
69 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:54.08 -
73 Colston Cotignola FR Osceola (Seminole) 6:03.13 -
74 Will Marus JR Mitchell 6:05.71 -
75 SEAN BEGLEITER JR Osceola (Seminole) 6:08.51 -
82 Khalil Bushran FR River Ridge 6:41.31 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Benjamin Borton JR Sunlake 4:58.37 -
18 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 5:00.24 -
19 Jacob Smith JR George Steinbrenner 5:02.93 -
21 Brady Peifer FR George Steinbrenner 5:03.75 -
22 Luis Flores-Pena JR Gulf 5:04.29 -
24 Rafal Moscicki JR Sarasota 5:09.54 -
25 Joaquin Arevalo JR Sunlake 5:09.79 -
28 Adrian Sanchez JR Alonso 5:17.55 -
34 Bryce Humenik FR River Ridge 5:21.38 -
35 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 5:23.04 -
43 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 5:31.95 -
49 Kenneth Jacek SR Clearwater 5:35.36 -
62 Mason Cantrell JR George Steinbrenner 5:44.43 -
68 Samuel Knight SR George Steinbrenner 5:53.35 -
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 4:24.52 10
2 Vince Mwangi SR IMG Academy 4:26.15 8
3 Alec Miller JR Sarasota 4:28.22 6
4 Isaac Carney SR IMG Academy 4:34.24 5
5 Chase Thurber JR River Ridge 4:35.98 4
6 Isaac Perez JR IMG Academy 4:37.08 3
7 Kevin Velazquez SR Alonso 4:37.74 2
8 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 4:41.51 1
9 Cody Smith SR Sunlake 4:43.85 -
10 Eion McDarby SR George Steinbrenner 4:44.10 -
11 Ronald Aeschleman SR George Steinbrenner 4:46.70 -
12 Jaden Simpson SR George Steinbrenner 4:46.71 -
13 Ronan Deneen JR River Ridge 4:49.83 -
14 Nathaniel Goetz SR Sarasota 4:49.84 -
15 Nathan Lee JR Sunlake 4:53.88 -
16 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 4:55.42 -
20 Zack Kremkau JR Alonso 5:03.46 -
23 Joshua Hindman SO Mitchell 5:09.48 -
26 Adrian Saldivar SR Gulf 5:13.11 -