February 25, 2022
|
Menendez HS - St. Augustine, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tyjah Edwards JR Gainesville 1:05.20 46.18 52.70 40.75 1:05.74 38.58 54.33 10
2 Jarrod Miller SO Eastside 46.50 43.76 1:05.10 57.44 1:00.72 51.97 54.70 8
3 Ryan Jones JR Menendez 48.17 58.57 50.90 44.34 1:01.85 1:02.94 54.73 6
4 Hayden Owen JR Tocoi Creek 53.51 59.65 1:01.32 56.30 1:04.11 41.25 55.74 5
5 Monte Brockington SR Gainesville 1:02.66 52.59 46.43 1:03.22 1:05.45 1:11.61 55.94 4
6 Aaron Butler JR Menendez 51.59 43.09 58.39 54.99 41.39 1:09.17 56.69 3
7 Jacob Simons SR Atlantic Coast 57.99 45.48 1:00.83 1:11.64 1:01.40 1:08.22 56.85 2
8 Shepherd Rozier SO Keystone Heights 48.45 50.73 1:13.53 46.74 42.75 1:12.39 57.00 1
9 Jackson Petty JR Eastside 55.93 55.93 1:12.48 1:01.64 1:04.49 47.37 57.07 -
10 Malik Edwards JR Gainesville 58.80 1:07.93 50.81 41.67 1:05.08 1:03.36 57.08 -
11 Elijah Carter SO Atlantic Coast 1:05.82 54.94 1:04.67 1:13.26 1:00.10 1:09.25 57.23 -
12 Jordan Ross SR Atlantic Coast 1:08.00 47.49 1:05.07 43.97 1:00.38 1:10.93 58.62 -
13 Maurice Johnson JR Eastside 49.25 1:08.01 59.81 1:11.53 46.32 1:13.29 58.63 -
14 Christopher Pierce SO Menendez 54.25 1:07.96 1:09.75 1:00.21 56.63 51.86 59.61 -
15 Abraham McGollie SO Interlachen 1:03.29 51.35 58.51 1:02.69 44.18 42.99 59.70 -
16 Preston Davis SO Menendez 49.21 1:07.82 1:14.42 42.61 54.61 49.21 1:00.01 -
17 Ganyon Beckstead FR Menendez 1:08.04 1:17.67 53.59 57.20 53.59 53.59 1:00.21 -
18 Chris Johnson JR Interlachen 48.92 48.32 1:10.66 1:08.24 1:16.70 46.50 1:00.39 -
19 Zion Watson SO Atlantic Coast 42.56 55.94 53.51 44.39 1:02.63 46.21 1:00.80 -
20 Justin Herring JR Interlachen 51.13 1:14.27 44.44 49.92 1:13.05 57.83 1:00.87 -
21 Dontavious Hudson FR Eastside 1:12.63 1:02.17 54.78 1:05.25 1:11.40 1:07.09 1:01.55 -
22 Jack Yelvington SO Tocoi Creek 1:12.99 1:00.00 54.43 44.54 54.43 52.58 1:01.85 -
23 Liam Molloy FR Menendez 55.85 1:05.16 1:08.26 1:10.74 1:07.02 1:06.40 1:02.05 -
24 Josiah Durrenberger FR Keystone Heights 1:14.04 47.46 54.42 1:18.47 1:16.57 1:03.92 1:03.28 -
25 Jemall Dix JR Eastside 1:12.06 56.72 1:10.73 59.38 1:01.39 57.38 1:06.72 -
26 Christopher Bishop SO Eastside 1:04.85 1:11.61 1:21.74 1:08.23 49.99 1:08.23 1:07.55 -
27 Kameryn Joshua SO Interlachen 48.69 1:18.44 48.01 1:18.44 1:11.01 1:06.27 1:07.62 -
28 Wyatt Griner JR Tocoi Creek 1:03.39 1:16.34 1:18.39 1:19.75 58.62 58.62 1:08.16 -
29 Adyn Plumlee SO Menendez 49.42 1:10.01 1:18.24 52.16 48.73 1:11.38 1:08.63 -
30 Kael Plumlee FR Menendez 1:02.95 1:09.87 55.34 1:27.85 1:03.64 1:03.64 1:09.17 -
31 Dennis Bogden SO Interlachen 1:38.65 53.95 57.04 56.27 57.81 57.04 1:17.07 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Jordan Ross SR Atlantic Coast 1:11.52 58.62 -
17 Ganyon Beckstead FR Menendez 58.41 1:00.21 -
19 Zion Watson SO Atlantic Coast 1:14.18 1:00.80 -
29 Adyn Plumlee SO Menendez 48.05 1:08.63 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Jackson Petty JR Eastside 43.95 51.37 57.07 1:10.77 -
11 Elijah Carter SO Atlantic Coast 1:01.81 1:06.96 57.23 46.36 -
23 Liam Molloy FR Menendez 1:18.81 1:20.67 1:02.05 43.44 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Preston Davis SO Menendez 1:00.01 1:17.42 -
18 Chris Johnson JR Interlachen 1:00.39 1:17.91 -
30 Kael Plumlee FR Menendez 1:09.17 56.72 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
24 Josiah Durrenberger FR Keystone Heights 1:03.28 49.36 -
25 Jemall Dix JR Eastside 1:06.72 51.38 -
31 Dennis Bogden SO Interlachen 1:17.07 1:00.89 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Justin Herring JR Interlachen 1:00.87 -
21 Dontavious Hudson FR Eastside 1:01.55 -
22 Jack Yelvington SO Tocoi Creek 1:01.85 -
26 Christopher Bishop SO Eastside 1:07.55 -
27 Kameryn Joshua SO Interlachen 1:07.62 -
28 Wyatt Griner JR Tocoi Creek 1:08.16 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Christopher Pierce SO Menendez 1:16.90 48.29 57.83 59.61 56.04 1:04.98 1:03.19 -
15 Abraham McGollie SO Interlachen 1:03.29 52.54 53.14 59.70 50.75 1:10.45 1:10.45 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
2 Jarrod Miller SO Eastside 48.69 50.88 45.41 54.70 8
3 Ryan Jones JR Menendez 1:07.87 1:10.06 51.45 54.73 6
4 Hayden Owen JR Tocoi Creek 41.81 55.19 57.97 55.74 5
6 Aaron Butler JR Menendez 52.16 1:13.70 53.29 56.69 3
10 Malik Edwards JR Gainesville 49.66 55.37 43.96 57.08 -
13 Maurice Johnson JR Eastside 1:09.19 43.39 41.05 58.63 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Tyjah Edwards JR Gainesville 48.36 54.33 40.21 39.66 10
5 Monte Brockington SR Gainesville 1:12.17 55.94 1:04.33 1:09.93 4
7 Jacob Simons SR Atlantic Coast 59.70 56.85 1:01.40 46.62 2
8 Shepherd Rozier SO Keystone Heights 1:00.99 57.00 46.74 1:06.69 1