February 25, 2022
|
Menendez HS - St. Augustine, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryan Jones JR Menendez 4:38.93 10
2 Declan Odwyer SO Eastside 4:41.08 8
3 Ben Brown SO Atlantic Coast 4:49.26 6
4 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 4:57.29 5
5 Tyler Griffin SO Keystone Heights 4:59.70 4
6 Nickolas Barnett SO Gainesville 5:01.70 3
7 Sam Weilen SO Gainesville 5:04.66 2
8 Adrian Abercrombie SR Atlantic Coast 5:06.37 1
9 Ethan Walsh FR Eastside 5:10.63 -
10 Antonio Fuentes SR Menendez 5:15.91 -
11 Quinn Larson SO Menendez 5:18.35 -
12 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 5:19.49 -
13 Andrew Wells FR Tocoi Creek 5:22.83 -
14 Luke Lawrence SR Menendez 5:25.79 -
15 Tyler Price SO Interlachen 5:25.84 -
16 John Purtill SR Menendez 5:26.44 -
17 Luc Gillan JR Menendez 5:30.27 -
18 Etemadi Amir JR Eastside 5:30.99 -
19 Michael Korphage SO Menendez 5:32.19 -
20 Terry Ford SO Eastside 5:32.32 -
21 Adam Olalde SR Interlachen 5:35.54 -
22 Jack Reich FR Tocoi Creek 5:37.01 -
23 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 5:39.23 -
24 Anden Herman FR Tocoi Creek 5:49.27 -
25 Caleb Shields JR Christs Church Academy 5:50.00 -
26 Bryce Gunter FR Interlachen 5:58.05 -
27 Johnny Breen 8 Christs Church Academy 5:59.96 -
28 Aidan Baker FR Tocoi Creek 6:01.14 -
29 Michael Breen SO Christs Church Academy 6:06.97 -
30 Blake Latta SO Atlantic Coast 6:09.39 -
31 James Simpson FR Menendez 6:34.60 -
32 Noa Torres FR Christs Church Academy 6:45.77 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Luke Lawrence SR Menendez 5:25.79 -
18 Etemadi Amir JR Eastside 5:30.99 -
19 Michael Korphage SO Menendez 5:32.19 -
20 Terry Ford SO Eastside 5:32.32 -
29 Michael Breen SO Christs Church Academy 6:06.97 -
30 Blake Latta SO Atlantic Coast 6:09.39 -
31 James Simpson FR Menendez 6:34.60 -
32 Noa Torres FR Christs Church Academy 6:45.77 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Antonio Fuentes SR Menendez 5:15.91 -
11 Quinn Larson SO Menendez 5:18.35 -
13 Andrew Wells FR Tocoi Creek 5:22.83 -
17 Luc Gillan JR Menendez 5:30.27 -
21 Adam Olalde SR Interlachen 5:35.54 -
22 Jack Reich FR Tocoi Creek 5:37.01 -
23 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 5:39.23 -
24 Anden Herman FR Tocoi Creek 5:49.27 -
25 Caleb Shields JR Christs Church Academy 5:50.00 -
26 Bryce Gunter FR Interlachen 5:58.05 -
27 Johnny Breen 8 Christs Church Academy 5:59.96 -
28 Aidan Baker FR Tocoi Creek 6:01.14 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryan Jones JR Menendez 4:38.93 10
2 Declan Odwyer SO Eastside 4:41.08 8
3 Ben Brown SO Atlantic Coast 4:49.26 6
4 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 4:57.29 5
5 Tyler Griffin SO Keystone Heights 4:59.70 4
6 Nickolas Barnett SO Gainesville 5:01.70 3
7 Sam Weilen SO Gainesville 5:04.66 2
8 Adrian Abercrombie SR Atlantic Coast 5:06.37 1
9 Ethan Walsh FR Eastside 5:10.63 -
12 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 5:19.49 -
15 Tyler Price SO Interlachen 5:25.84 -
16 John Purtill SR Menendez 5:26.44 -