April 9, 2022
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexandra Raquet JR Sickles 5:32.00 10
2 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 5:35.57 8
3 Katherine Fisher FR Plant 5:39.52 6
4 Melina-Lucia Tippmann JR Bloomingdale 5:48.61 5
5 Anna Breede SR George Steinbrenner 5:48.69 4
6 Arianna Milsaps FR Robinson 5:49.11 3
7 Mckenzie David SO George Steinbrenner 5:51.48 2
8 Carlie Ortiz SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:52.48 1
9 Peyton Tyll FR Newsome 5:54.84 -
10 Aileen Castillo SO Land O'Lakes 5:55.27 -
11 Virginia Webb SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:56.09 -
12 Caroline Brindise JR Robinson 5:57.09 -
13 Sara Ashley SR Land O'Lakes 5:58.05 -
14 Nella Petersen JR Mitchell 5:58.91 -
15 Alex Howell FR Alonso 6:00.29 -
16 Ashlynn Jacobson SO Newsome 6:00.97 -
17 Adia D'Piazza JR Mitchell 6:02.44 -
18 Brynlee White FR Robinson 6:04.04 -
19 Jasmine Harvell JR Auburndale 6:05.96 -
20 Katherine Purcell FR Land O'Lakes 6:06.79 -
21 Elyse Alagal SR Wiregrass Ranch 6:06.81 -
22 Keira Lefebvre FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:08.09 -
23 Elizabeth Winkler FR Newsome 6:08.55 -
24 Jillian Sears FR Plant 6:11.16 -
25 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:11.26 -
26 Carlson Henry JR Alonso 6:12.06 -
27 Caroline Wilson FR Plant 6:15.14 -
28 Jessica Erwin JR Mitchell 6:15.56 -
29 Isabella Quinlan FR Alonso 6:16.21 -
30 Maria Zervas JR Anclote 6:20.94 -
31 Lily Sarakun SO Mitchell 6:22.54 -
32 Megan Seales FR Alonso 6:25.14 -
33 Caitlin Witherow SR Bloomingdale 6:26.16 -
34 Eva Nunez JR Plant 6:26.76 -
35 Bailey Cook SO George Steinbrenner 6:27.49 -
36 Sarah Hill SR Plant 6:28.69 -
37 Malea Skinner JR Sickles 6:29.09 -
38 Isabela Ramirez FR Plant 6:32.68 -
39 Kenza Attallah FR Alonso 6:35.48 -
40 Margaret Lewis JR Plant 6:46.33 -
41 Danica Jennings FR Bloomingdale 6:47.83 -
42 Annastacia Benedict FR Sickles 6:49.01 -
43 Jasalynn McFaul JR Wiregrass Ranch 6:49.76 -
44 Ava Wessman FR Plant 6:49.88 -
45 Samantha Scott SR Wiregrass Ranch 6:53.50 -
46 Makenna Jones FR Alonso 6:59.61 -
47 Savannah Finklea FR Armwood 7:01.03 -
48 Bonnie Knight SO George Steinbrenner 7:01.61 -
49 Jasmine Walker SO Armwood 7:08.08 -
50 Leah Hall SR George Steinbrenner 7:10.83 -
51 Zoe Faircloth SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:11.23 -
52 Indyra Wright FR Newsome 7:15.48 -
53 Mia Webb SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:16.85 -
54 Juliana Ayala SO Auburndale 7:17.88 -
55 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 7:18.03 -
56 Rachel Leonard FR Alonso 7:21.05 -
57 Elizabeth Pardo SO George Steinbrenner 7:21.68 -
58 Lindsay Edwards SO Newsome 7:24.65 -
59 Emilie Campion FR George Steinbrenner 7:30.11 -
60 Sofia Tross SO George Steinbrenner 7:31.20 -
61 Angelina Perez FR Wiregrass Ranch 7:33.93 -
62 Gabby Garcia Hernandez FR Alonso 7:40.83 -
63 Kariana Hill FR Alonso 7:41.93 -
64 Jazzlynn Canales SO Anclote 7:42.58 -
65 Sara Diaz FR Alonso 7:43.65 -
66 Elizabeth Huynh JR Alonso 7:43.85 -
67 Taylor Flynn SO George Steinbrenner 7:49.73 -
68 Dominique Fernandez SO Tampa Catholic 7:51.38 -
69 Christyn Trappey SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 8:15.50 -
70 Megan Cole SR George Steinbrenner 8:33.52 -
  Kate Pollard JR Plant NT   
  Kaylie Ojeda FR Alonso NT   
  Meaghan Knowles JR Auburndale NT   
  LaTina Robinson JR Alonso NT   
  Zayla Semmons FR Freedom (Tampa) NT   
  Mia Murray FR Riverview NT   
  Priya Wilson JR Palmetto NT   
  Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch NT   
  Ana Columa SO Wiregrass Ranch NT   
  Kalyn Cox FR Land O'Lakes NT   
  Olivia Ryland SO Wiregrass Ranch NT   
  Isabella Sidwell FR Wiregrass Ranch NT   
  Hannah Sheen JR Wiregrass Ranch NT   
  Sienna Paras SO Wiregrass Ranch NT   
  Skyler Knott JR Newsome NT   
  Nila Harish FR George Steinbrenner NT   
  Amanda Rico~Toro FR Bartow NT   
  Maitlyn Evans SO Bartow NT   
  Madison Poe SR Zephyrhills NT   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
47 Savannah Finklea FR Armwood 7:01.03 -
49 Jasmine Walker SO Armwood 7:08.08 -
51 Zoe Faircloth SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:11.23 -
53 Mia Webb SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:16.85 -
55 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 7:18.03 -
56 Rachel Leonard FR Alonso 7:21.05 -
59 Emilie Campion FR George Steinbrenner 7:30.11 -
60 Sofia Tross SO George Steinbrenner 7:31.20 -
61 Angelina Perez FR Wiregrass Ranch 7:33.93 -
62 Gabby Garcia Hernandez FR Alonso 7:40.83 -
63 Kariana Hill FR Alonso 7:41.93 -
64 Jazzlynn Canales SO Anclote 7:42.58 -
65 Sara Diaz FR Alonso 7:43.65 -
66 Elizabeth Huynh JR Alonso 7:43.85 -
67 Taylor Flynn SO George Steinbrenner 7:49.73 -
68 Dominique Fernandez SO Tampa Catholic 7:51.38 -
69 Christyn Trappey SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 8:15.50 -
70 Megan Cole SR George Steinbrenner 8:33.52 -
  Zayla Semmons FR Freedom (Tampa) NT   
  LaTina Robinson JR Alonso NT   
  Kaylie Ojeda FR Alonso NT   
  Olivia Ryland SO Wiregrass Ranch NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:11.26 -
33 Caitlin Witherow SR Bloomingdale 6:26.16 -
38 Isabela Ramirez FR Plant 6:32.68 -
39 Kenza Attallah FR Alonso 6:35.48 -
40 Margaret Lewis JR Plant 6:46.33 -
41 Danica Jennings FR Bloomingdale 6:47.83 -
42 Annastacia Benedict FR Sickles 6:49.01 -
43 Jasalynn McFaul JR Wiregrass Ranch 6:49.76 -
44 Ava Wessman FR Plant 6:49.88 -
45 Samantha Scott SR Wiregrass Ranch 6:53.50 -
46 Makenna Jones FR Alonso 6:59.61 -
48 Bonnie Knight SO George Steinbrenner 7:01.61 -
50 Leah Hall SR George Steinbrenner 7:10.83 -
52 Indyra Wright FR Newsome 7:15.48 -
54 Juliana Ayala SO Auburndale 7:17.88 -
57 Elizabeth Pardo SO George Steinbrenner 7:21.68 -
58 Lindsay Edwards SO Newsome 7:24.65 -
  Kalyn Cox FR Land O'Lakes NT   
  Ana Columa SO Wiregrass Ranch NT   
  Isabella Sidwell FR Wiregrass Ranch NT   
  Sienna Paras SO Wiregrass Ranch NT   
  Maitlyn Evans SO Bartow NT   
  Nila Harish FR George Steinbrenner NT   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Katherine Fisher FR Plant 5:39.52 6
4 Melina-Lucia Tippmann JR Bloomingdale 5:48.61 5
10 Aileen Castillo SO Land O'Lakes 5:55.27 -
15 Alex Howell FR Alonso 6:00.29 -
16 Ashlynn Jacobson SO Newsome 6:00.97 -
18 Brynlee White FR Robinson 6:04.04 -
19 Jasmine Harvell JR Auburndale 6:05.96 -
20 Katherine Purcell FR Land O'Lakes 6:06.79 -
24 Jillian Sears FR Plant 6:11.16 -
26 Carlson Henry JR Alonso 6:12.06 -
27 Caroline Wilson FR Plant 6:15.14 -
29 Isabella Quinlan FR Alonso 6:16.21 -
30 Maria Zervas JR Anclote 6:20.94 -
31 Lily Sarakun SO Mitchell 6:22.54 -
32 Megan Seales FR Alonso 6:25.14 -
34 Eva Nunez JR Plant 6:26.76 -
35 Bailey Cook SO George Steinbrenner 6:27.49 -
36 Sarah Hill SR Plant 6:28.69 -
37 Malea Skinner JR Sickles 6:29.09 -
  Mia Murray FR Riverview NT   
  Amanda Rico~Toro FR Bartow NT   
  Skyler Knott JR Newsome NT   
  Hannah Sheen JR Wiregrass Ranch NT   
  Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch NT   
  Meaghan Knowles JR Auburndale NT   
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexandra Raquet JR Sickles 5:32.00 10
2 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 5:35.57 8
5 Anna Breede SR George Steinbrenner 5:48.69 4
6 Arianna Milsaps FR Robinson 5:49.11 3
7 Mckenzie David SO George Steinbrenner 5:51.48 2
8 Carlie Ortiz SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:52.48 1
9 Peyton Tyll FR Newsome 5:54.84 -
11 Virginia Webb SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:56.09 -
12 Caroline Brindise JR Robinson 5:57.09 -
13 Sara Ashley SR Land O'Lakes 5:58.05 -
14 Nella Petersen JR Mitchell 5:58.91 -
17 Adia D'Piazza JR Mitchell 6:02.44 -
21 Elyse Alagal SR Wiregrass Ranch 6:06.81 -
22 Keira Lefebvre FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:08.09 -
23 Elizabeth Winkler FR Newsome 6:08.55 -
28 Jessica Erwin JR Mitchell 6:15.56 -
  Madison Poe SR Zephyrhills NT   
  Priya Wilson JR Palmetto NT   
  Kate Pollard JR Plant NT