April 9, 2022
|
Lawton Chiles - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micahi Danzy   Florida High 21.92 10
2 Kaseem Ibraheem-Washington   Rickards 22.13 8
3 Antonio Giddens   Rickards 22.50 6
4 Isaiah Bighem   Leon 22.55 5
5 Kenyi Brown   Leon 22.56 4
6 Makari Vickers   St. John Paul Catholic 22.69 3
7 Robert Wilson   Lincoln 22.79 2
8 Delvin Chambers   Jefferson County 22.83 1
9 George Jones   Lincoln 22.86 -
10 Josiah Ganga Junior Thomas County Central 23.13 -
11 Demontre Allen   Niceville 23.38 -
12 Jaden Mccall   Marianna 23.41 -
13 Tayquel Hall   Gadsden County 23.65 -
14 Derrick Thompson   Lincoln 23.70 -
15 Kareem Titre   Lincoln 23.73 -
16 Travion Huewitt Senior Thomas County Central 23.74 -
17 Derwin Mccray Senior Thomas County Central 23.77 -
18 Crockett Hood   Niceville 23.79 -
19 Jayden Threatts   Florida High 23.82 -
20 Alec Neal   Chiles 24.11 -
21 Ja'ohn Jackson   Madison County 24.12 -
22 Myrick Micharl   Leon 24.12 -
23 Jovontrez Bellamy   Jefferson County 24.13 -
24 Douglas Harrell   Maclay 24.15 -
25 Vanqualis Battles   Munroe 24.21 -
26 La Clifton Johnson   Marianna 24.22 -
27 Kendarious Wolfe   Blountstown 24.23 -
28 Carl Shuler   Jefferson County 24.27 -
29 Quincy Clark Junior Thomas County Central 24.27 -
30 Isaiah Jackson   Graceville 24.36 -
31 Travis Mosley   St. John Paul Catholic 24.57 -
32 Christian Sims   Godby 24.59 -
33 Ethan Braun   Chiles 24.68 -
34 Malachi Hardy   St. John Paul Catholic 24.70 -
35 Judah Moran   Chiles 24.74 -
36 Eric Lee Junior Gonzaga 24.85 -
37 Colin Dunphy   Chiles 24.87 -
38 Tony Hamilton   Madison County 25.03 -
39 Zytavious Mobley   Madison County 25.18 -
40 Nazir Riles   Munroe 25.37 -
41 Michael Hendrix   Community Christian (Tal) 25.41 -
42 Rylan Smith   Godby 25.50 -
43 Michael Fuzy   Arnold 25.56 -
44 Gavin Heaton   Fort White 25.56 -
45 Tan Nguyen Senior Maclay 25.65 -
46 Kejuan Thomas   Marianna 25.66 -
47 Stone Amon   Suwannee 25.70 -
48 Devonte Robinson   Graceville 25.74 -
49 Quendarius Manny   Gadsden County 26.01 -
50 Truville Stuckey   Suwannee 26.03 -
51 Marques Laster   Graceville 26.09 -
52 Marvin Forbes Junior Gonzaga 26.17 -
53 Saivon Kenon   Gadsden County 26.24 -
54 Hai Vu   Maclay 26.34 -
55 Kyle Williams   Graceville 26.38 -
56 Luke Parrish   Arnold 26.44 -
57 Matthew Holt Junior Gonzaga 26.68 -
58 Jamesze Barnes   Godby 26.74 -
59 Jeremiah Turner   FAMU DRS 26.83 -
60 Nicholas Petrandis   Community Christian (Tal) 27.35 -
61 Isaiah Smith   Munroe 27.66 -
62 Connor Rock Sophomore Gonzaga 27.90 -
63 Hunter Millender   Community Christian (Tal) 28.44 -
64 Deven Jones   FAMU DRS 29.05 -
65 Montrez Doss   FAMU DRS 29.36 -
66 Malaki King   FAMU DRS 35.18 -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Derwin Mccray Senior Thomas County Central 23.77 -
53 Saivon Kenon   Gadsden County 26.24 -
59 Jeremiah Turner   FAMU DRS 26.83 -
62 Connor Rock Sophomore Gonzaga 27.90 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Josiah Ganga Junior Thomas County Central 23.13 -
22 Myrick Micharl   Leon 24.12 -
36 Eric Lee Junior Gonzaga 24.85 -
37 Colin Dunphy   Chiles 24.87 -
48 Devonte Robinson   Graceville 25.74 -
49 Quendarius Manny   Gadsden County 26.01 -
57 Matthew Holt Junior Gonzaga 26.68 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Derrick Thompson   Lincoln 23.70 -
16 Travion Huewitt Senior Thomas County Central 23.74 -
42 Rylan Smith   Godby 25.50 -
52 Marvin Forbes Junior Gonzaga 26.17 -
66 Malaki King   FAMU DRS 35.18 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Tayquel Hall   Gadsden County 23.65 -
15 Kareem Titre   Lincoln 23.73 -
29 Quincy Clark Junior Thomas County Central 24.27 -
39 Zytavious Mobley   Madison County 25.18 -
64 Deven Jones   FAMU DRS 29.05 -
65 Montrez Doss   FAMU DRS 29.36 -
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
54 Hai Vu   Maclay 26.34 -
58 Jamesze Barnes   Godby 26.74 -
60 Nicholas Petrandis   Community Christian (Tal) 27.35 -
61 Isaiah Smith   Munroe 27.66 -
63 Hunter Millender   Community Christian (Tal) 28.44 -
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Nazir Riles   Munroe 25.37 -
43 Michael Fuzy   Arnold 25.56 -
44 Gavin Heaton   Fort White 25.56 -
45 Tan Nguyen Senior Maclay 25.65 -
50 Truville Stuckey   Suwannee 26.03 -
51 Marques Laster   Graceville 26.09 -
55 Kyle Williams   Graceville 26.38 -
56 Luke Parrish   Arnold 26.44 -
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Ja'ohn Jackson   Madison County 24.12 -
32 Christian Sims   Godby 24.59 -
47 Stone Amon   Suwannee 25.70 -
Boys' 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Kendarious Wolfe   Blountstown 24.23 -
28 Carl Shuler   Jefferson County 24.27 -
35 Judah Moran   Chiles 24.74 -
38 Tony Hamilton   Madison County 25.03 -
41 Michael Hendrix   Community Christian (Tal) 25.41 -
Boys' 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jaden Mccall   Marianna 23.41 -
18 Crockett Hood   Niceville 23.79 -
20 Alec Neal   Chiles 24.11 -
23 Jovontrez Bellamy   Jefferson County 24.13 -
24 Douglas Harrell   Maclay 24.15 -
26 La Clifton Johnson   Marianna 24.22 -
33 Ethan Braun   Chiles 24.68 -
Boys' 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Demontre Allen   Niceville 23.38 -
25 Vanqualis Battles   Munroe 24.21 -
30 Isaiah Jackson   Graceville 24.36 -
31 Travis Mosley   St. John Paul Catholic 24.57 -
34 Malachi Hardy   St. John Paul Catholic 24.70 -
46 Kejuan Thomas   Marianna 25.66 -
Boys' 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Kenyi Brown   Leon 22.56 4
7 Robert Wilson   Lincoln 22.79 2
9 George Jones   Lincoln 22.86 -
19 Jayden Threatts   Florida High 23.82 -
Boys' 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micahi Danzy   Florida High 21.92 10
2 Kaseem Ibraheem-Washington   Rickards 22.13 8
3 Antonio Giddens   Rickards 22.50 6
4 Isaiah Bighem   Leon 22.55 5
6 Makari Vickers   St. John Paul Catholic 22.69 3
8 Delvin Chambers   Jefferson County 22.83 1