February 19, 2022
|
Lakewood HS - St. Petersburg, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Haley Thornton JR Palm Harbor University 5:16.42 10
2 Andrea Ballestero SR Osceola (Seminole) 5:18.41 8
3 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 5:29.96 6
4 Alexia Tine FR Bell Creek 5:31.37 5
5 Kennedy Downey JR Osceola (Seminole) 5:34.00 4
6 Avery Latto SO Osceola (Seminole) 5:37.19 3
7 Julia Tripp JR Osceola (Seminole) 5:47.25 2
8 Sara Ellingson SR Sunlake 5:48.22 1
9 Vanessa Galiano SR East Lake 5:58.77 -
10 Meg Doolittle FR St. Petersburg 6:00.82 -
11 Sophia Preston   Admiral Farragut 6:01.38 -
12 Izzy Surace SO East Lake 6:07.29 -
13 Sofia Sattely JR Clearwater Central Catholic 6:09.11 -
14 Ally Moyer SO Sunlake 6:11.24 -
15 Taylor Mularoni   Admiral Farragut 6:15.54 -
16 Caitlyn Culpepper SR Sunlake 6:16.94 -
17 Sailor Mahoney SO Osceola (Seminole) 6:17.67 -
18 Chloe Collins SR St. Petersburg Catholic 6:19.79 -
19 Katherine Adams SO Lakeland 6:21.27 -
20 Emma Burleson SR Sunlake 6:21.80 -
21 Jessica Grasso FR St. Petersburg 6:22.68 -
22 Jaszmine Mitchell FR Sunlake 6:23.31 -
23 Sofia Carranza FR St. Petersburg 6:24.02 -
24 Julia Mularoni JR Admiral Farragut 6:26.30 -
25 Shayla Gordon SO Palm Harbor University 6:26.92 -
26 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 6:36.34 -
27 Marissa Eckel SO Osceola (Seminole) 6:37.04 -
28 Emily Golden JR Bradenton Christian 6:39.39 -
29 Kylie Houck SO Osceola (Seminole) 6:39.86 -
30 Sabina Memet FR Lakewood 6:42.75 -
31 Mae Denson SO St. Petersburg 6:47.13 -
32 Lorena Beltran SR Palm Harbor University 6:55.06 -
33 Anika Arcipov JR Gibbs 6:57.67 -
34 Patricia Boyd SO Palm Harbor University 6:59.21 -
35 Gabriella Seib JR Osceola (Seminole) 7:09.25 -
36 Katherine Phy JR Clearwater Central Catholic 7:15.94 -
37 Abby Wright FR St. Petersburg 7:16.65 -
38 Laney DeLong JR Osceola (Seminole) 7:28.09 -
39 Tuyen Nguyen SO St. Petersburg 7:30.10 -
40 Olivia Watson SO St. Petersburg 7:34.83 -
41 Nicole Jordan JR Clearwater Central Catholic 7:48.42 -
42 Annie Rinsema SO Bradenton Christian 8:00.16 -
43 Alexandria Seib FR Osceola (Seminole) 8:06.84 -
44 Sara Britt FR Osceola (Seminole) 8:20.08 -
45 Analia Beeze FR Osceola (Seminole) 8:33.37 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Sailor Mahoney SO Osceola (Seminole) 6:17.67 -
28 Emily Golden JR Bradenton Christian 6:39.39 -
35 Gabriella Seib JR Osceola (Seminole) 7:09.25 -
37 Abby Wright FR St. Petersburg 7:16.65 -
39 Tuyen Nguyen SO St. Petersburg 7:30.10 -
40 Olivia Watson SO St. Petersburg 7:34.83 -
41 Nicole Jordan JR Clearwater Central Catholic 7:48.42 -
43 Alexandria Seib FR Osceola (Seminole) 8:06.84 -
44 Sara Britt FR Osceola (Seminole) 8:20.08 -
45 Analia Beeze FR Osceola (Seminole) 8:33.37 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Taylor Mularoni   Admiral Farragut 6:15.54 -
18 Chloe Collins SR St. Petersburg Catholic 6:19.79 -
21 Jessica Grasso FR St. Petersburg 6:22.68 -
22 Jaszmine Mitchell FR Sunlake 6:23.31 -
23 Sofia Carranza FR St. Petersburg 6:24.02 -
25 Shayla Gordon SO Palm Harbor University 6:26.92 -
26 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 6:36.34 -
29 Kylie Houck SO Osceola (Seminole) 6:39.86 -
30 Sabina Memet FR Lakewood 6:42.75 -
31 Mae Denson SO St. Petersburg 6:47.13 -
32 Lorena Beltran SR Palm Harbor University 6:55.06 -
33 Anika Arcipov JR Gibbs 6:57.67 -
34 Patricia Boyd SO Palm Harbor University 6:59.21 -
36 Katherine Phy JR Clearwater Central Catholic 7:15.94 -
38 Laney DeLong JR Osceola (Seminole) 7:28.09 -
42 Annie Rinsema SO Bradenton Christian 8:00.16 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Haley Thornton JR Palm Harbor University 5:16.42 10
2 Andrea Ballestero SR Osceola (Seminole) 5:18.41 8
3 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 5:29.96 6
4 Alexia Tine FR Bell Creek 5:31.37 5
5 Kennedy Downey JR Osceola (Seminole) 5:34.00 4
6 Avery Latto SO Osceola (Seminole) 5:37.19 3
7 Julia Tripp JR Osceola (Seminole) 5:47.25 2
8 Sara Ellingson SR Sunlake 5:48.22 1
9 Vanessa Galiano SR East Lake 5:58.77 -
10 Meg Doolittle FR St. Petersburg 6:00.82 -
11 Sophia Preston   Admiral Farragut 6:01.38 -
12 Izzy Surace SO East Lake 6:07.29 -
13 Sofia Sattely JR Clearwater Central Catholic 6:09.11 -
14 Ally Moyer SO Sunlake 6:11.24 -
16 Caitlyn Culpepper SR Sunlake 6:16.94 -
19 Katherine Adams SO Lakeland 6:21.27 -
20 Emma Burleson SR Sunlake 6:21.80 -
24 Julia Mularoni JR Admiral Farragut 6:26.30 -
27 Marissa Eckel SO Osceola (Seminole) 6:37.04 -