February 19, 2022
|
Emerald Coast MS - Santa Rosa Beach, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micahi Danzy SO Florida High 50.09 10
2 Cole Tabb SO Choctawhatchee 51.27 8
3 Michael Ash Jr JR Godby 52.56 6
4 Zachary Johnson   Pace 52.96 5
5 Demontre Allen SO Niceville 53.66 4
6 Jonathon Bocchino FR Niceville 54.49 3
7 Darian Mills SR Port St. Joe 54.67 2
8 Evan Summerlin JR South Walton 54.90 1
9 Brantley Gibson JR Rickards 55.11 -
10 George Jones JR Lincoln 55.73 -
11 Michael Townsend SR Rickards 55.79 -
12 Jabari Reed   Bay 55.84 -
13 Nias Dorsey FR Florida High 55.99 -
14 Tyler Resurreccion SR Choctawhatchee 56.11 -
15 Ryan Seaton JR Choctawhatchee 56.11 -
16 Trey Bruse JR Niceville 56.18 -
17 Carson Wright   Pace 56.43 -
18 KJ Kyle JR Mosley 56.87 -
19 Jason Storevik SO Mosley 57.01 -
20 Charleston Floyd FR Pine Forest 57.11 -
21 Oscar Irizarry JR Choctawhatchee 57.42 -
22 Max Anderson SR Crestview 57.58 -
23 Lawrence Stallworth SR Pensacola 57.59 -
24 Andrew Sheppard JR Pensacola Christian 57.95 -
25 Elijah Oswald SO Fort Walton Beach 58.08 -
25 Virgus Broxton JR Florida High 58.08 -
27 Tylor Howard FR Lincoln 58.09 -
28 Nate Smith SO Mosley 58.39 -
29 Ricardo Santiago-Sanchez SR Crestview 58.43 -
30 Michael Fuzy JR Arnold 58.58 -
31 Charles Baldwin FR North Bay Haven 59.01 -
32 Brayden Baker FR Bozeman 59.42 -
33 Thomas Welch SR Pine Forest 59.58 -
34 Lance Otten FR Pace 59.61 -
35 MALAKAI SAUL FR Crestview 59.80 -
36 Raj LaRue SR Crestview 59.93 -
37 Myles Dugans SO Rickards 1:00.03 -
38 Christian Glover JR Pine Forest 1:00.34 -
39 Christopher Shannon FR Pine Forest 1:00.40 -
40 Hugh Boudreaux FR Niceville 1:00.58 -
41 Phillip Stewart FR Rickards 1:01.46 -
42 Gabriel Meehan SO Arnold 1:02.21 -
43 Brent Anderson FR Bozeman 1:02.76 -
44 Travion Dickey FR Godby 1:02.78 -
45 Lakota Rich   Bay 1:03.24 -
46 Patrick Birta SR Pensacola Christian 1:03.65 -
47 Christain Valencia FR Lincoln 1:04.75 -
48 Gage Spencer FR North Bay Haven 1:04.97 -
49 Andres Townsend SO Pensacola Christian 1:05.02 -
50 Jaken Butler 8 Bozeman 1:05.11 -
51 Evan Dancik JR Bozeman 1:06.01 -
52 Britt White JR Port St. Joe 1:06.24 -
53 Kenny Jenkins JR Godby 1:07.11 -
54 Javion Livingston SR Pensacola 1:07.72 -
55 Derrick Thomas FR Lincoln 1:08.10 -
56 Canyon Killets SO North Bay Haven 1:08.48 -
57 Rudy Arick SO Fort Walton Beach 1:13.11 -
58 Zavion Dees FR Pensacola 1:13.88 -
59 Erik Quintanilla FR Arnold 1:16.31 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 George Jones JR Lincoln 55.73 -
27 Tylor Howard FR Lincoln 58.09 -
29 Ricardo Santiago-Sanchez SR Crestview 58.43 -
31 Charles Baldwin FR North Bay Haven 59.01 -
34 Lance Otten FR Pace 59.61 -
35 MALAKAI SAUL FR Crestview 59.80 -
41 Phillip Stewart FR Rickards 1:01.46 -
45 Lakota Rich   Bay 1:03.24 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Michael Townsend SR Rickards 55.79 -
30 Michael Fuzy JR Arnold 58.58 -
38 Christian Glover JR Pine Forest 1:00.34 -
47 Christain Valencia FR Lincoln 1:04.75 -
54 Javion Livingston SR Pensacola 1:07.72 -
56 Canyon Killets SO North Bay Haven 1:08.48 -
58 Zavion Dees FR Pensacola 1:13.88 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Charleston Floyd FR Pine Forest 57.11 -
21 Oscar Irizarry JR Choctawhatchee 57.42 -
33 Thomas Welch SR Pine Forest 59.58 -
42 Gabriel Meehan SO Arnold 1:02.21 -
44 Travion Dickey FR Godby 1:02.78 -
52 Britt White JR Port St. Joe 1:06.24 -
55 Derrick Thomas FR Lincoln 1:08.10 -
59 Erik Quintanilla FR Arnold 1:16.31 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Darian Mills SR Port St. Joe 54.67 2
28 Nate Smith SO Mosley 58.39 -
46 Patrick Birta SR Pensacola Christian 1:03.65 -
49 Andres Townsend SO Pensacola Christian 1:05.02 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Carson Wright   Pace 56.43 -
25 Elijah Oswald SO Fort Walton Beach 58.08 -
25 Virgus Broxton JR Florida High 58.08 -
48 Gage Spencer FR North Bay Haven 1:04.97 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Myles Dugans SO Rickards 1:00.03 -
39 Christopher Shannon FR Pine Forest 1:00.40 -
50 Jaken Butler 8 Bozeman 1:05.11 -
51 Evan Dancik JR Bozeman 1:06.01 -
53 Kenny Jenkins JR Godby 1:07.11 -
57 Rudy Arick SO Fort Walton Beach 1:13.11 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Nias Dorsey FR Florida High 55.99 -
15 Ryan Seaton JR Choctawhatchee 56.11 -
18 KJ Kyle JR Mosley 56.87 -
19 Jason Storevik SO Mosley 57.01 -
24 Andrew Sheppard JR Pensacola Christian 57.95 -
32 Brayden Baker FR Bozeman 59.42 -
36 Raj LaRue SR Crestview 59.93 -
43 Brent Anderson FR Bozeman 1:02.76 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jonathon Bocchino FR Niceville 54.49 3
9 Brantley Gibson JR Rickards 55.11 -
14 Tyler Resurreccion SR Choctawhatchee 56.11 -
16 Trey Bruse JR Niceville 56.18 -
22 Max Anderson SR Crestview 57.58 -
40 Hugh Boudreaux FR Niceville 1:00.58 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micahi Danzy SO Florida High 50.09 10
2 Cole Tabb SO Choctawhatchee 51.27 8
3 Michael Ash Jr JR Godby 52.56 6
4 Zachary Johnson   Pace 52.96 5
5 Demontre Allen SO Niceville 53.66 4
8 Evan Summerlin JR South Walton 54.90 1
12 Jabari Reed   Bay 55.84 -
23 Lawrence Stallworth SR Pensacola 57.59 -