February 19, 2022
|
Emerald Coast MS - Santa Rosa Beach, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Luke Larkin SR Fort Walton Beach 11:26.05 8:53.59 9:46.36 10
2 Kaleb Hollins JR Choctawhatchee 9:28.29 10:45.24 9:51.96 8
3 Jonathan Tutton SR Pensacola Christian 6:56.11 10:47.94 9:54.44 6
4 William Armbruster SR Choctawhatchee 12:07.13 9:59.88 10:05.94 5
5 Parker Nunley SR Niceville 8:23.83 9:19.13 10:14.42 4
6 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 11:31.62 11:19.27 10:17.51 3
7 Alexander Buena SO Niceville 10:32.48 10:51.08 10:20.07 2
8 Tobias Siren SO Niceville 12:52.42 12:27.51 10:22.92 1
9 Nicolas Waddell SO Mosley 10:02.13 12:59.60 10:33.82 -
10 Matthew Minton FR South Walton 12:52.17 11:01.86 10:48.88 -
11 Joseph McLeod SR Lincoln 8:17.55 9:23.02 10:54.67 -
12 Brett Peterson SR Choctawhatchee 7:51.73 9:10.36 10:55.18 -
13 Hudson Railton SO South Walton 14:03.95 7:41.54 10:59.33 -
14 Xavier England SO Florida High 8:47.52 8:40.93 10:59.40 -
15 Alexzander Querns SO Niceville 12:25.76 12:25.76 10:59.96 -
16 Nathan Holmes JR North Bay Haven 14:02.12 12:29.28 11:03.08 -
17 Gabriel Lukow   Pace 13:27.78 13:34.52 11:13.15 -
18 Parker Hicks SR Port St. Joe 13:09.75 9:27.00 11:15.00 -
19 Parker Woodard   Pace 12:05.12 8:01.16 11:17.68 -
20 Enijah Thomas SO Rickards 10:52.38 8:56.86 11:19.56 -
21 STEPHEN TICE SO Crestview 11:01.30 12:02.66 11:21.75 -
22 GRIFFIN TUTTLE SO Crestview 13:47.54 14:36.63 11:41.30 -
23 Dylan McArty SO Crestview 9:23.25 12:47.43 11:44.06 -
24 Joshua McClendon SO Rickards 11:26.91 11:12.75 11:48.15 -
25 Shiquel Tucker JR Godby 13:22.26 10:17.67 11:49.96 -
26 Benjamin Bergstresser FR Lincoln 8:38.81 14:12.83 11:50.69 -
27 Jordan Dougherty JR Lincoln 14:38.61 10:42.88 11:54.31 -
28 John Wade JR North Bay Haven 14:55.09 8:32.51 12:01.84 -
29 Charlie Holmes 8 North Bay Haven 10:09.08 14:44.61 12:05.09 -
30 Connor Aarons FR Lincoln 9:45.29 11:56.98 12:11.61 -
31 Caleb Erisman 8 Florida High 9:03.44 12:07.03 12:14.37 -
32 Jacob Erisman SO Florida High 9:55.65 13:21.55 12:15.36 -
33 Nathan Lipford 8 Port St. Joe 16:22.24 10:29.25 12:47.37 -
34 Evan McDaniels SO Arnold 16:45.87 10:43.76 13:24.69 -
35 Brody Leach FR Fort Walton Beach 11:52.39 12:00.57 13:38.83 -
36 River Danforth JR Arnold 11:07.62 10:09.20 13:54.52 -
37 Manderson Meuth SO Rickards 16:38.83 13:24.14 14:06.46 -
38 Aiden Grasso FR Florida High 16:06.03 11:00.97 14:07.39 -
39 Josiah Miller SO Rutherford 18:02.82 17:33.29 16:24.38 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Luke Larkin SR Fort Walton Beach 9:52.23 11:08.45 9:46.36 8:00.82 7:25.64 12:12.95 9:11.18 10
2 Kaleb Hollins JR Choctawhatchee 9:28.29 11:20.76 9:51.96 7:59.49 9:46.04 7:53.57 9:10.53 8
3 Jonathan Tutton SR Pensacola Christian 12:23.05 9:48.50 9:54.44 11:41.44 10:36.05 10:18.22 10:36.05 6
4 William Armbruster SR Choctawhatchee 9:41.71 13:07.73 10:05.94 7:04.16 12:19.25 7:22.34 12:13.19 5
5 Parker Nunley SR Niceville 7:16.24 9:55.99 10:14.42 12:17.31 7:16.24 7:22.39 12:48.03 4
6 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 9:28.11 10:05.16 10:17.51 10:17.51 7:18.44 11:50.14 7:12.26 3
7 Alexander Buena SO Niceville 8:09.86 8:59.46 10:20.07 10:13.87 11:15.88 12:11.69 12:55.09 2
8 Tobias Siren SO Niceville 12:21.28 8:49.49 10:22.92 8:49.49 11:43.90 13:11.11 10:54.07 1
10 Matthew Minton FR South Walton 9:31.02 9:37.51 10:48.88 8:13.15 12:06.75 12:26.22 11:14.84 -
11 Joseph McLeod SR Lincoln 8:17.55 13:57.98 10:54.67 10:02.30 9:16.47 7:44.82 11:20.86 -
12 Brett Peterson SR Choctawhatchee 7:51.73 10:15.87 10:55.18 10:02.77 13:32.43 11:41.05 12:46.56 -
13 Hudson Railton SO South Walton 9:59.99 11:52.08 10:59.33 13:30.98 10:46.15 8:47.47 10:52.74 -
14 Xavier England SO Florida High 12:18.53 11:25.78 10:59.40 12:25.13 11:52.16 9:13.90 12:51.50 -
15 Alexzander Querns SO Niceville 9:20.97 10:46.76 10:59.96 11:26.36 13:05.36 13:31.75 8:28.17 -
16 Nathan Holmes JR North Bay Haven 12:02.76 11:42.87 11:03.08 12:22.65 13:15.70 12:49.18 10:16.67 -
19 Parker Woodard   Pace 10:50.58 14:34.21 11:17.68 13:40.00 8:01.16 8:14.71 14:40.99 -
20 Enijah Thomas SO Rickards 8:56.86 12:20.72 11:19.56 11:33.16 11:39.95 13:21.88 8:22.88 -
23 Dylan McArty SO Crestview 15:15.28 9:23.25 11:44.06 10:54.78 10:40.70 11:08.86 11:08.86 -
24 Joshua McClendon SO Rickards 12:37.72 12:58.97 11:48.15 13:34.38 14:52.27 14:45.19 11:26.91 -
25 Shiquel Tucker JR Godby 8:16.98 14:47.45 11:49.96 12:32.56 8:24.08 9:06.67 9:27.97 -
35 Brody Leach FR Fort Walton Beach 10:46.88 15:58.04 13:38.83 15:00.72 14:44.34 15:00.72 16:47.16 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Nicolas Waddell SO Mosley 11:37.21 13:12.28 10:33.82 12:53.26 12:21.57 -
17 Gabriel Lukow   Pace 12:54.13 11:19.89 11:13.15 10:05.84 8:38.33 -
18 Parker Hicks SR Port St. Joe 10:14.25 12:02.25 11:15.00 12:36.00 14:24.00 -
21 STEPHEN TICE SO Crestview 14:05.37 8:58.59 11:21.75 11:49.02 13:51.74 -
22 GRIFFIN TUTTLE SO Crestview 12:02.34 14:36.63 11:41.30 10:31.17 11:27.28 -
26 Benjamin Bergstresser FR Lincoln 8:31.70 9:35.66 11:50.69 15:23.90 9:00.13 -
27 Jordan Dougherty JR Lincoln 9:45.74 9:38.60 11:54.31 12:01.46 10:42.88 -
28 John Wade JR North Bay Haven 12:37.94 13:57.34 12:01.84 11:25.75 8:25.29 -
29 Charlie Holmes 8 North Bay Haven 15:06.37 10:01.83 12:05.09 12:41.35 10:30.83 -
30 Connor Aarons FR Lincoln 8:39.45 13:10.14 12:11.61 11:27.72 11:56.98 -
31 Caleb Erisman 8 Florida High 9:25.47 12:21.72 12:14.37 13:49.84 14:11.87 -
32 Jacob Erisman SO Florida High 15:41.26 15:33.91 12:15.36 10:17.71 10:25.06 -
33 Nathan Lipford 8 Port St. Joe 13:10.40 15:59.22 12:47.37 10:06.23 9:35.53 -
34 Evan McDaniels SO Arnold 15:17.35 11:23.99 13:24.69 15:41.49 13:16.65 -
36 River Danforth JR Arnold 12:06.04 11:41.00 13:54.52 10:50.93 10:09.20 -
37 Manderson Meuth SO Rickards 17:38.08 16:30.36 14:06.46 13:41.07 16:04.97 -
38 Aiden Grasso FR Florida High 16:48.40 12:59.60 14:07.39 10:18.60 18:04.66 -
39 Josiah Miller SO Rutherford 14:55.79 18:42.20 16:24.38 14:06.57 11:29.07 -