February 19, 2022
|
Emerald Coast MS - Santa Rosa Beach, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Luke Larkin SR Fort Walton Beach 9:46.36 10
2 Kaleb Hollins JR Choctawhatchee 9:51.96 8
3 Jonathan Tutton SR Pensacola Christian 9:54.44 6
4 William Armbruster SR Choctawhatchee 10:05.94 5
5 Parker Nunley SR Niceville 10:14.42 4
6 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 10:17.51 3
7 Alexander Buena SO Niceville 10:20.07 2
8 Tobias Siren SO Niceville 10:22.92 1
9 Nicolas Waddell SO Mosley 10:33.82 -
10 Matthew Minton FR South Walton 10:48.88 -
11 Joseph McLeod SR Lincoln 10:54.67 -
12 Brett Peterson SR Choctawhatchee 10:55.18 -
13 Hudson Railton SO South Walton 10:59.33 -
14 Xavier England SO Florida High 10:59.40 -
15 Alexzander Querns SO Niceville 10:59.96 -
16 Nathan Holmes JR North Bay Haven 11:03.08 -
17 Gabriel Lukow   Pace 11:13.15 -
18 Parker Hicks SR Port St. Joe 11:15.00 -
19 Parker Woodard   Pace 11:17.68 -
20 Enijah Thomas SO Rickards 11:19.56 -
21 STEPHEN TICE SO Crestview 11:21.75 -
22 GRIFFIN TUTTLE SO Crestview 11:41.30 -
23 Dylan McArty SO Crestview 11:44.06 -
24 Joshua McClendon SO Rickards 11:48.15 -
25 Shiquel Tucker JR Godby 11:49.96 -
26 Benjamin Bergstresser FR Lincoln 11:50.69 -
27 Jordan Dougherty JR Lincoln 11:54.31 -
28 John Wade JR North Bay Haven 12:01.84 -
29 Charlie Holmes 8 North Bay Haven 12:05.09 -
30 Connor Aarons FR Lincoln 12:11.61 -
31 Caleb Erisman 8 Florida High 12:14.37 -
32 Jacob Erisman SO Florida High 12:15.36 -
33 Nathan Lipford 8 Port St. Joe 12:47.37 -
34 Evan McDaniels SO Arnold 13:24.69 -
35 Brody Leach FR Fort Walton Beach 13:38.83 -
36 River Danforth JR Arnold 13:54.52 -
37 Manderson Meuth SO Rickards 14:06.46 -
38 Aiden Grasso FR Florida High 14:07.39 -
39 Josiah Miller SO Rutherford 16:24.38 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Luke Larkin SR Fort Walton Beach 9:46.36 10
2 Kaleb Hollins JR Choctawhatchee 9:51.96 8
3 Jonathan Tutton SR Pensacola Christian 9:54.44 6
4 William Armbruster SR Choctawhatchee 10:05.94 5
5 Parker Nunley SR Niceville 10:14.42 4
6 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 10:17.51 3
7 Alexander Buena SO Niceville 10:20.07 2
8 Tobias Siren SO Niceville 10:22.92 1
10 Matthew Minton FR South Walton 10:48.88 -
11 Joseph McLeod SR Lincoln 10:54.67 -
12 Brett Peterson SR Choctawhatchee 10:55.18 -
13 Hudson Railton SO South Walton 10:59.33 -
14 Xavier England SO Florida High 10:59.40 -
15 Alexzander Querns SO Niceville 10:59.96 -
16 Nathan Holmes JR North Bay Haven 11:03.08 -
19 Parker Woodard   Pace 11:17.68 -
20 Enijah Thomas SO Rickards 11:19.56 -
23 Dylan McArty SO Crestview 11:44.06 -
24 Joshua McClendon SO Rickards 11:48.15 -
25 Shiquel Tucker JR Godby 11:49.96 -
35 Brody Leach FR Fort Walton Beach 13:38.83 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Nicolas Waddell SO Mosley 10:33.82 -
17 Gabriel Lukow   Pace 11:13.15 -
18 Parker Hicks SR Port St. Joe 11:15.00 -
21 STEPHEN TICE SO Crestview 11:21.75 -
22 GRIFFIN TUTTLE SO Crestview 11:41.30 -
26 Benjamin Bergstresser FR Lincoln 11:50.69 -
27 Jordan Dougherty JR Lincoln 11:54.31 -
28 John Wade JR North Bay Haven 12:01.84 -
29 Charlie Holmes 8 North Bay Haven 12:05.09 -
30 Connor Aarons FR Lincoln 12:11.61 -
31 Caleb Erisman 8 Florida High 12:14.37 -
32 Jacob Erisman SO Florida High 12:15.36 -
33 Nathan Lipford 8 Port St. Joe 12:47.37 -
34 Evan McDaniels SO Arnold 13:24.69 -
36 River Danforth JR Arnold 13:54.52 -
37 Manderson Meuth SO Rickards 14:06.46 -
38 Aiden Grasso FR Florida High 14:07.39 -
39 Josiah Miller SO Rutherford 16:24.38 -