February 18, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Tykira Glasco SR Rockledge 12.11 10 0.5
2 Alyia Green SR Ocoee 12.26 8 0.5
3 Miracle Johnson SR Ocoee 12.27 6 0.5
4 Shadae Hawkins FR Rockledge 12.53 5 0.5
5 Anijia Sutton SR Rockledge 12.78 4 0.5
6 Trinity Parham FR Cocoa 12.85 3 0.5
7 Destiny Caldwell JR Ocoee 12.86 2 +0.0
8 Zamiyah Chapple SO Rockledge 12.91 1 0.5
9 Alayezia Williams SO Cocoa 12.97 - 0.5
10 Za'kaiya Allen JR Melbourne 13.02 - 0.4
11 Antionet Brown JR Cocoa 13.10 - -0.5
12 Jadeyn Webb FR Holy Trinity 13.12 - +0.0
13 Leneah Green FR Ocoee 13.23 - +0.0
14 Lauren Mallinger FR Melbourne 13.28 - -0.2
14 Skyy Bell FR Vero Beach 13.28 - -0.3
16 Lourdes Safford SR Ocoee 13.30 - +0.0
17 Bertina Jean FR Ocoee 13.34 - +0.0
18 Maggie Harp SR Cocoa 13.38 - +0.0
19 Bethany Muncey   Heritage 13.40 - -0.5
20 Darfur Martinez FR Vero Beach 13.42 - -0.4
21 Jayla Edgecombe 8 Cocoa 13.45 - +0.0
22 Danielle Placeres SO Bayside 13.50 - -0.5
23 Addison Hansen FR Melbourne 13.89 - -0.2
24 Liora Best SO Heritage 14.03 - 0.4
25 Alexis Antoine JR Viera 14.05 - +0.0
26 Evelyn VanZwieten JR Holy Trinity 14.05 - -0.5
27 Laila Jenkins FR Edgewood 14.08 - NWI
28 Jasmine Diaz JR Viera 14.11 - 0.4
29 Jacey Jacobs 8 Edgewood 14.11 - -0.3
30 Jennava Jacavage SO Space Coast 14.11 - -0.3
31 Ladaijah Newbold SR Faith Christian 14.16 - -0.5
32 Lainey Laleau SO Heritage 14.21 - 0.4
33 Vanessa Wright SO West Shore 14.30 - -0.3
34 Alina Rodriguez FR Pineapple Cove (Palm Bay) 14.30 - 0.4
35 Shayna Alder SO Heritage 14.34 - 0.4
36 Marissa Leoni JR Viera 14.39 - -0.7
37 Dominique Laudat SO Edgewood 14.41 - 0.4
38 Darika Chaney JR Lincoln Park 14.43 - 0.4
39 Kalei McPherson SO Bayside 14.44 - 0.4
40 Janelle Cadle   Heritage 14.46 - -0.3
41 Taniyah Harris SO Rockledge 14.47 - -0.7
42 Ariya Mathis FR Viera 14.49 - -0.3
43 Empress Wise FR Bayside 14.52 - -0.4
44 Sofi Godfrey JR Satellite 14.52 - -0.2
45 Alayah Bayard SR Rockledge 14.54 - -0.3
46 Ava Infante SO Satellite 14.58 - 0.2
47 Zikeria Washington FR Astronaut 14.60 - -0.4
48 Micaylah Mohler   Titusville 14.60 - -0.7
49 Caile' Shields SO Pineapple Cove (Palm Bay) 14.61 - -0.5
50 Lindsey Daly 7 Edgewood 14.64 - 0.2
51 Angelina Spence FR Bayside 14.66 - -0.2
52 Anna Rozycki SO Satellite 14.66 - -0.7
53 Zion Hunt SR Lincoln Park 14.66 - +0.0
54 Chinhayi Evans SO Bayside 14.75 - 0.2
55 Nalani Smith 6 Lincoln Park 14.77 - 0.2
56 Kadence Stevens SO Melbourne 14.80 - -0.7
57 Cole Chamberlin SO Edgewood 14.81 - +0.0
58 Isabella Harrison SO Satellite 14.86 - -0.3
59 Jermiah Leak SR Astronaut 14.87 - -0.5
60 Olivia Coley FR Satellite 14.89 - NWI
61 Avery Parchinski 7 Holy Trinity 14.89 - -0.3
62 Abrianna Thompson SO Heritage 14.92 - -0.3
63 Charda Knowles FR Vero Beach 14.99 - -0.3
64 Janae Wooley FR Vero Beach 15.01 - -0.3
65 Rudi Mercer JR Space Coast 15.05 - NWI
66 Emma Davis JR Melbourne 15.12 - -0.7
67 Selah Luper FR Viera 15.35 - 0.4
68 Brooke Smith SO Pineapple Cove (Palm Bay) 15.43 - -0.2
69 Brianna Lawence   Titusville 15.43 - +0.0
70 Madison Goodwin SR Space Coast 15.50 - +0.0
71 Hannah Young-Jack SR Faith Christian 15.51 - -0.2
72 Kierra Matthews SO Satellite 15.63 - -0.2
73 Hanna Green FR Satellite 15.67 - -0.4
74 Priya Gutta SR Holy Trinity 15.69 - -0.7
75 Ella Zelaya FR Satellite 15.70 - 0.2
76 jesuliarys Matos JR Satellite 15.70 - +0.0
77 Maya Perez SO West Shore 15.71 - NWI
78 Violet Dobbs SO Titusville 15.82 - 0.4
79 Tanisha Bertilien FR West Shore 15.85 - -0.7
80 Nadia Smith FR Satellite 15.86 - NWI
81 Rachel Mandeville SR Edgewood 15.91 - NWI
82 Ty'Riana Morgan FR Vero Beach 16.16 - -0.3
83 Christina Li SR Holy Trinity 16.20 - -0.4
84 Aurora Fox FR Satellite 16.68 - -0.4
85 Gianna Stocker FR Melbourne 16.83 - 0.4
86 Kahlia Hsieh FR West Shore 17.02 - NWI
87 Renajeshia Mercer SR Space Coast 17.04 - 0.2
88 Jaylynn Jeter FR West Shore 17.06 - +0.0
89 Kyla Waymire FR Satellite 17.76 - -0.2
Girls' 100 Meters Section 1
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Darfur Martinez FR Vero Beach 13.42 -
43 Empress Wise FR Bayside 14.52 -
47 Zikeria Washington FR Astronaut 14.60 -
73 Hanna Green FR Satellite 15.67 -
83 Christina Li SR Holy Trinity 16.20 -
84 Aurora Fox FR Satellite 16.68 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Za'kaiya Allen JR Melbourne 13.02 -
34 Alina Rodriguez FR Pineapple Cove (Palm Bay) 14.30 -
67 Selah Luper FR Viera 15.35 -
78 Violet Dobbs SO Titusville 15.82 -
85 Gianna Stocker FR Melbourne 16.83 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Skyy Bell FR Vero Beach 13.28 -
29 Jacey Jacobs 8 Edgewood 14.11 -
42 Ariya Mathis FR Viera 14.49 -
58 Isabella Harrison SO Satellite 14.86 -
63 Charda Knowles FR Vero Beach 14.99 -
64 Janae Wooley FR Vero Beach 15.01 -
82 Ty'Riana Morgan FR Vero Beach 16.16 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
46 Ava Infante SO Satellite 14.58 -
50 Lindsey Daly 7 Edgewood 14.64 -
54 Chinhayi Evans SO Bayside 14.75 -
55 Nalani Smith 6 Lincoln Park 14.77 -
75 Ella Zelaya FR Satellite 15.70 -
87 Renajeshia Mercer SR Space Coast 17.04 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Lauren Mallinger FR Melbourne 13.28 -
23 Addison Hansen FR Melbourne 13.89 -
44 Sofi Godfrey JR Satellite 14.52 -
51 Angelina Spence FR Bayside 14.66 -
68 Brooke Smith SO Pineapple Cove (Palm Bay) 15.43 -
71 Hannah Young-Jack SR Faith Christian 15.51 -
72 Kierra Matthews SO Satellite 15.63 -
89 Kyla Waymire FR Satellite 17.76 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Laila Jenkins FR Edgewood 14.08 -
60 Olivia Coley FR Satellite 14.89 -
65 Rudi Mercer JR Space Coast 15.05 -
77 Maya Perez SO West Shore 15.71 -
80 Nadia Smith FR Satellite 15.86 -
81 Rachel Mandeville SR Edgewood 15.91 -
86 Kahlia Hsieh FR West Shore 17.02 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Alexis Antoine JR Viera 14.05 -
53 Zion Hunt SR Lincoln Park 14.66 -
57 Cole Chamberlin SO Edgewood 14.81 -
69 Brianna Lawence   Titusville 15.43 -
70 Madison Goodwin SR Space Coast 15.50 -
76 jesuliarys Matos JR Satellite 15.70 -
88 Jaylynn Jeter FR West Shore 17.06 -
Girls' 100 Meters Section 8
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Jennava Jacavage SO Space Coast 14.11 -
33 Vanessa Wright SO West Shore 14.30 -
40 Janelle Cadle   Heritage 14.46 -
45 Alayah Bayard SR Rockledge 14.54 -
61 Avery Parchinski 7 Holy Trinity 14.89 -
62 Abrianna Thompson SO Heritage 14.92 -
Girls' 100 Meters Section 9
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Marissa Leoni JR Viera 14.39 -
41 Taniyah Harris SO Rockledge 14.47 -
48 Micaylah Mohler   Titusville 14.60 -
52 Anna Rozycki SO Satellite 14.66 -
56 Kadence Stevens SO Melbourne 14.80 -
66 Emma Davis JR Melbourne 15.12 -
74 Priya Gutta SR Holy Trinity 15.69 -
79 Tanisha Bertilien FR West Shore 15.85 -
Girls' 100 Meters Section 10
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Liora Best SO Heritage 14.03 -
28 Jasmine Diaz JR Viera 14.11 -
32 Lainey Laleau SO Heritage 14.21 -
35 Shayna Alder SO Heritage 14.34 -
37 Dominique Laudat SO Edgewood 14.41 -
38 Darika Chaney JR Lincoln Park 14.43 -
39 Kalei McPherson SO Bayside 14.44 -
Girls' 100 Meters Section 11
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Antionet Brown JR Cocoa 13.10 -
19 Bethany Muncey   Heritage 13.40 -
22 Danielle Placeres SO Bayside 13.50 -
26 Evelyn VanZwieten JR Holy Trinity 14.05 -
31 Ladaijah Newbold SR Faith Christian 14.16 -
49 Caile' Shields SO Pineapple Cove (Palm Bay) 14.61 -
59 Jermiah Leak SR Astronaut 14.87 -
Girls' 100 Meters Section 12
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Destiny Caldwell JR Ocoee 12.86 2
12 Jadeyn Webb FR Holy Trinity 13.12 -
13 Leneah Green FR Ocoee 13.23 -
16 Lourdes Safford SR Ocoee 13.30 -
17 Bertina Jean FR Ocoee 13.34 -
18 Maggie Harp SR Cocoa 13.38 -
21 Jayla Edgecombe 8 Cocoa 13.45 -
Girls' 100 Meters Section 13
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tykira Glasco SR Rockledge 12.11 10
2 Alyia Green SR Ocoee 12.26 8
3 Miracle Johnson SR Ocoee 12.27 6
4 Shadae Hawkins FR Rockledge 12.53 5
5 Anijia Sutton SR Rockledge 12.78 4
6 Trinity Parham FR Cocoa 12.85 3
8 Zamiyah Chapple SO Rockledge 12.91 1
9 Alayezia Williams SO Cocoa 12.97 -