February 18, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aedan Rendek JR Viera 2:02.67 10
2 Riley Burrup SR Viera 2:04.69 8
3 Joshua Briley SR Heritage 2:06.23 -
4 Keyshawn Williams SO Heritage 2:06.60 5
5 Trevor Cross SR Satellite 2:07.67 4
6 Aidan Carroll JR Viera 2:07.85 3
7 Jacob Miller SO Space Coast 2:10.24 2
8 Jason Luong   Vero Beach 2:10.37 1
9 Shane Kinsey FR Astronaut 2:10.78 -
10 Noah Lutchansky JR Satellite 2:10.91 -
11 Augustine Stehley SO Holy Trinity 2:10.97 -
12 Cooper Cheng SR West Shore 2:11.12 -
13 Skyler Jensen FR Holy Trinity 2:11.62 -
14 Erick Rochette SO Space Coast 2:13.54 -
15 Tye Morrell SO Viera 2:14.37 -
16 Davontae Etienne   Titusville 2:15.93 -
17 Kai Cromer Senior Vero Beach 2:15.94 -
18 Nolen Genna SR Heritage 2:16.62 -
19 Jackson Bailey SR Astronaut 2:17.49 -
20 Peter Gumpel Senior Vero Beach 2:18.08 -
21 Orion Francis JR Ocoee 2:18.65 -
22 Carter Newlin FR West Shore 2:18.78 -
23 Sawery Kinsey FR Astronaut 2:18.84 -
24 Marlon Cutkelvin SR Astronaut 2:18.96 -
25 Joshua Torres   Titusville 2:19.43 -
26 Benjamin Leger SO Lincoln Park 2:19.93 -
27 Randall Godwin FR Vero Beach 2:20.02 -
28 Luke Crumbacker Sophomore Vero Beach 2:20.15 -
29 Gabe Bossenberry SR Satellite 2:20.19 -
30 Kenan Willard Freshman Vero Beach 2:20.48 -
31 Garrett Tinker SO Holy Trinity 2:21.13 -
32 Gavin Oppelt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:21.62 -
33 Micthell Jean Baptiste SR Ocoee 2:22.54 -
34 Wesley Knoblock JR Melbourne 2:22.78 -
35 Christian Bon SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:22.97 -
36 Adam Deforest JR Viera 2:23.13 -
37 Jeremy Durbin SO Lincoln Park 2:23.84 -
38 Riley Jones   Titusville 2:24.00 -
39 Gabriel Cumba JR Heritage 2:24.07 -
40 Brad Boncay SO Rockledge 2:24.14 -
41 Callum Van Duyne Freshman Titusville 2:25.63 -
42 Kurtis Wall SR Bayside 2:26.13 -
43 Sawyer Jacobs FR Holy Trinity 2:26.44 -
44 Ethan Broome JR Astronaut 2:28.35 -
45 Toreon Bishop 8 Cocoa 2:29.48 -
46 Isaiah Turner FR West Shore 2:29.97 -
47 Caleb Maruzzella SO Bayside 2:30.62 -
48 Jaheim Campbell JR Bayside 2:34.37 -
49 Alex Tungol FR Bayside 2:34.96 -
50 Adam Eadens   Titusville 2:35.36 -
51 Caleb Tilford SR Astronaut 2:36.12 -
52 Carter Bradley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:36.99 -
53 Deontae Glover 8 Cocoa 2:37.13 -
54 Austin Bevel FR Space Coast 2:38.44 -
55 Brody Smith SO Rockledge 2:39.50 -
56 Casey Rutledge 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:39.69 -
57 Adrian Zelaya FR Bayside 2:42.37 -
58 Vincent Wright 8 Edgewood 2:50.87 -
59 Alden Dias FR West Shore 2:53.69 -
60 Gabe Vera FR Faith Christian 2:56.79 -
61 Jorge Grajeda-Lopez FR Rockledge 2:57.19 -
62 Brody Burrup FR Viera 2:58.12 -
63 Guynathan Charleston SO Melbourne 3:00.56 -
64 Kristopher Carman 7 Edgewood 3:07.49 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jason Luong   Vero Beach 2:10.37 1
9 Shane Kinsey FR Astronaut 2:10.78 -
17 Kai Cromer Senior Vero Beach 2:15.94 -
20 Peter Gumpel Senior Vero Beach 2:18.08 -
23 Sawery Kinsey FR Astronaut 2:18.84 -
30 Kenan Willard Freshman Vero Beach 2:20.48 -
40 Brad Boncay SO Rockledge 2:24.14 -
41 Callum Van Duyne Freshman Titusville 2:25.63 -
48 Jaheim Campbell JR Bayside 2:34.37 -
49 Alex Tungol FR Bayside 2:34.96 -
54 Austin Bevel FR Space Coast 2:38.44 -
55 Brody Smith SO Rockledge 2:39.50 -
57 Adrian Zelaya FR Bayside 2:42.37 -
61 Jorge Grajeda-Lopez FR Rockledge 2:57.19 -
62 Brody Burrup FR Viera 2:58.12 -
63 Guynathan Charleston SO Melbourne 3:00.56 -
64 Kristopher Carman 7 Edgewood 3:07.49 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Tye Morrell SO Viera 2:14.37 -
24 Marlon Cutkelvin SR Astronaut 2:18.96 -
26 Benjamin Leger SO Lincoln Park 2:19.93 -
27 Randall Godwin FR Vero Beach 2:20.02 -
35 Christian Bon SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:22.97 -
37 Jeremy Durbin SO Lincoln Park 2:23.84 -
42 Kurtis Wall SR Bayside 2:26.13 -
45 Toreon Bishop 8 Cocoa 2:29.48 -
46 Isaiah Turner FR West Shore 2:29.97 -
47 Caleb Maruzzella SO Bayside 2:30.62 -
52 Carter Bradley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:36.99 -
53 Deontae Glover 8 Cocoa 2:37.13 -
56 Casey Rutledge 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:39.69 -
59 Alden Dias FR West Shore 2:53.69 -
60 Gabe Vera FR Faith Christian 2:56.79 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Davontae Etienne   Titusville 2:15.93 -
18 Nolen Genna SR Heritage 2:16.62 -
19 Jackson Bailey SR Astronaut 2:17.49 -
22 Carter Newlin FR West Shore 2:18.78 -
25 Joshua Torres   Titusville 2:19.43 -
28 Luke Crumbacker Sophomore Vero Beach 2:20.15 -
29 Gabe Bossenberry SR Satellite 2:20.19 -
31 Garrett Tinker SO Holy Trinity 2:21.13 -
32 Gavin Oppelt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:21.62 -
36 Adam Deforest JR Viera 2:23.13 -
38 Riley Jones   Titusville 2:24.00 -
39 Gabriel Cumba JR Heritage 2:24.07 -
44 Ethan Broome JR Astronaut 2:28.35 -
50 Adam Eadens   Titusville 2:35.36 -
51 Caleb Tilford SR Astronaut 2:36.12 -
58 Vincent Wright 8 Edgewood 2:50.87 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aedan Rendek JR Viera 2:02.67 10
2 Riley Burrup SR Viera 2:04.69 8
3 Joshua Briley SR Heritage 2:06.23 -
4 Keyshawn Williams SO Heritage 2:06.60 5
5 Trevor Cross SR Satellite 2:07.67 4
6 Aidan Carroll JR Viera 2:07.85 3
7 Jacob Miller SO Space Coast 2:10.24 2
10 Noah Lutchansky JR Satellite 2:10.91 -
11 Augustine Stehley SO Holy Trinity 2:10.97 -
12 Cooper Cheng SR West Shore 2:11.12 -
13 Skyler Jensen FR Holy Trinity 2:11.62 -
14 Erick Rochette SO Space Coast 2:13.54 -
21 Orion Francis JR Ocoee 2:18.65 -
33 Micthell Jean Baptiste SR Ocoee 2:22.54 -
34 Wesley Knoblock JR Melbourne 2:22.78 -
43 Sawyer Jacobs FR Holy Trinity 2:26.44 -