February 18, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Malinda Underwood SO Rockledge 5:22.86 10
2 Madison Carr FR Astronaut 5:23.64 8
3 Paige Jaszczak SR Titusville 5:25.75 6
4 Riley Jaszczak SR Titusville 5:30.89 5
5 Isabella Narvaez JR Viera 5:35.64 4
6 Danielle Contreras SR Viera 5:40.38 3
7 Ava Baysura JR Vero Beach 5:45.06 2
8 Jacey Lane FR Lincoln Park 5:49.28 1
9 Ava Quattrocchi SO Rockledge 5:51.26 -
10 Brooke Gerrits JR Viera 5:54.72 -
11 Anna Cobb FR Vero Beach 5:56.69 -
12 Aubrey Orcutt FR Melbourne 5:57.05 -
13 Trinity Trett JR Viera 5:57.32 -
14 Maddie Helms FR Viera 6:00.46 -
15 Kaylee Kraver SR Satellite 6:01.80 -
16 Morgan Drawdy SO Lincoln Park 6:03.30 -
17 Brenna Allen 8 Lincoln Park 6:05.41 -
18 Emma Hanus FR Melbourne 6:07.62 -
19 Kayla Hannah SR West Shore 6:11.84 -
20 Maya McKenzie SR Satellite 6:12.16 -
21 Caroline Bergstrom SO Melbourne 6:14.20 -
22 Katelyn Apotsos JR Melbourne 6:17.23 -
23 Ashley Fournier   Heritage 6:21.15 -
24 Mylah March FR Pineapple Cove (Palm Bay) 6:21.23 -
25 Lucy Bella FR Vero Beach 6:23.77 -
26 Alexis Mills SR Astronaut 6:25.11 -
27 Emily Castillo FR Pineapple Cove (Palm Bay) 6:25.72 -
28 Ashley Hilmes SR West Shore 6:29.01 -
29 Melissa Faroni JR Heritage 6:30.90 -
30 Ashvika Maddikonda FR West Shore 6:35.88 -
31 Lily Phillips JR Vero Beach 6:37.38 -
32 Katy Bielefeld JR Astronaut 6:37.79 -
33 Chyenne Davis JR Heritage 6:43.24 -
34 Taylor Lenau SO Space Coast 6:45.28 -
35 Brissa Friedel JR Astronaut 6:46.60 -
36 Isabelle Myers 8 Edgewood 6:47.94 -
37 Astrid Gibson SO West Shore 6:50.97 -
38 Sarah Sumner SR Astronaut 6:52.26 -
39 Callie Cerrato FR Astronaut 6:54.68 -
40 Bailee Sanchioni FR Edgewood 6:56.89 -
41 Hailey Hopkins 8 Lincoln Park 6:58.85 -
42 Elena Duss JR Ocoee 7:01.44 -
43 Megan Brookes SO Lincoln Park 7:01.85 -
44 Ivy Zheng SR West Shore 7:04.13 -
45 Brianna Barrial SR Edgewood 7:06.24 -
46 Gabby Weiner 7 Holy Trinity 7:09.23 -
47 Mallory Manning FR Edgewood 7:09.66 -
48 Shanai Banks SR Rockledge 7:12.87 -
49 Isabelle Thalmann JR Ocoee 7:14.67 -
50 Hayden Revis 7 Pineapple Cove (Palm Bay) 7:14.90 -
51 Mia Mellor SO Satellite 7:16.89 -
52 Madison Haley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 7:21.27 -
53 Elizabeth Wengel JR Melbourne 7:29.71 -
54 Kylee Selph 8 Lincoln Park 7:35.05 -
55 Holly Berry SO Astronaut 7:47.13 -
56 Felicity Inman SO Rockledge 7:56.36 -
57 Elena Reinecke   Heritage 8:30.02 -
58 Jacqueline Sadler JR Heritage 8:54.24 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Maddie Helms FR Viera 6:00.46 -
17 Brenna Allen 8 Lincoln Park 6:05.41 -
18 Emma Hanus FR Melbourne 6:07.62 -
24 Mylah March FR Pineapple Cove (Palm Bay) 6:21.23 -
27 Emily Castillo FR Pineapple Cove (Palm Bay) 6:25.72 -
29 Melissa Faroni JR Heritage 6:30.90 -
39 Callie Cerrato FR Astronaut 6:54.68 -
41 Hailey Hopkins 8 Lincoln Park 6:58.85 -
42 Elena Duss JR Ocoee 7:01.44 -
43 Megan Brookes SO Lincoln Park 7:01.85 -
46 Gabby Weiner 7 Holy Trinity 7:09.23 -
48 Shanai Banks SR Rockledge 7:12.87 -
50 Hayden Revis 7 Pineapple Cove (Palm Bay) 7:14.90 -
51 Mia Mellor SO Satellite 7:16.89 -
52 Madison Haley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 7:21.27 -
53 Elizabeth Wengel JR Melbourne 7:29.71 -
54 Kylee Selph 8 Lincoln Park 7:35.05 -
56 Felicity Inman SO Rockledge 7:56.36 -
57 Elena Reinecke   Heritage 8:30.02 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Kayla Hannah SR West Shore 6:11.84 -
22 Katelyn Apotsos JR Melbourne 6:17.23 -
23 Ashley Fournier   Heritage 6:21.15 -
25 Lucy Bella FR Vero Beach 6:23.77 -
26 Alexis Mills SR Astronaut 6:25.11 -
28 Ashley Hilmes SR West Shore 6:29.01 -
30 Ashvika Maddikonda FR West Shore 6:35.88 -
31 Lily Phillips JR Vero Beach 6:37.38 -
32 Katy Bielefeld JR Astronaut 6:37.79 -
33 Chyenne Davis JR Heritage 6:43.24 -
34 Taylor Lenau SO Space Coast 6:45.28 -
36 Isabelle Myers 8 Edgewood 6:47.94 -
38 Sarah Sumner SR Astronaut 6:52.26 -
40 Bailee Sanchioni FR Edgewood 6:56.89 -
44 Ivy Zheng SR West Shore 7:04.13 -
45 Brianna Barrial SR Edgewood 7:06.24 -
47 Mallory Manning FR Edgewood 7:09.66 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Malinda Underwood SO Rockledge 5:22.86 10
2 Madison Carr FR Astronaut 5:23.64 8
3 Paige Jaszczak SR Titusville 5:25.75 6
4 Riley Jaszczak SR Titusville 5:30.89 5
5 Isabella Narvaez JR Viera 5:35.64 4
6 Danielle Contreras SR Viera 5:40.38 3
7 Ava Baysura JR Vero Beach 5:45.06 2
8 Jacey Lane FR Lincoln Park 5:49.28 1
9 Ava Quattrocchi SO Rockledge 5:51.26 -
10 Brooke Gerrits JR Viera 5:54.72 -
11 Anna Cobb FR Vero Beach 5:56.69 -
12 Aubrey Orcutt FR Melbourne 5:57.05 -
13 Trinity Trett JR Viera 5:57.32 -
15 Kaylee Kraver SR Satellite 6:01.80 -
16 Morgan Drawdy SO Lincoln Park 6:03.30 -
20 Maya McKenzie SR Satellite 6:12.16 -
21 Caroline Bergstrom SO Melbourne 6:14.20 -
35 Brissa Friedel JR Astronaut 6:46.60 -
49 Isabelle Thalmann JR Ocoee 7:14.67 -
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Astrid Gibson SO West Shore 6:50.97 -
55 Holly Berry SO Astronaut 7:47.13 -
58 Jacqueline Sadler JR Heritage 8:54.24 -