April 8, 2022
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Gerod Tolbert JR Flagler Palm Coast 13.15m 43' 1.75" 10
  • 13.13  
  • 13.02  
  • 13.15  
2 Brandon Taylor SR University (Orlando) 13.15m 43' 1.75" 8
  • FOUL  
  • 13.15  
  • 12.54  
3 Ivan Rodriguez JR University (Orlando) 12.38m 40' 7.5" 6
  • FOUL  
  • 12.38  
  • 12.15  
4 Chasen Johnson SO Seminole (Sanford) 12.27m 40' 3.25" 5
  • 12.27  
  • 12.13  
  • 12.04  
5 Angel Lebron JR University (OC) 12.25m 40' 2.25" 4
  • 12.25  
  • 11.90  
  • 11.88  
6 Robert Harris JR Flagler Palm Coast 12.25m 40' 2.25" 3
  • 12.25  
  • 11.40  
  • FOUL  
7 Alejandro Ramos SR Lake Mary 12.14m 39' 10" 2
  • 12.14  
  • 11.90  
  • 11.90  
8 Ian York SR DeLand 12.10m 39' 8.5" 1
  • 12.09  
  • 12.08  
  • 12.10  
9 Joseph Pullen SR DeLand 12.00m 39' 4.5" -
  • 12.00  
  • 11.62  
  • FOUL  
10 Braylen Jones SO University (Orlando) 11.88m 38' 11.75" -
  • 11.63  
  • 11.88  
11 Rahzarion Devine JR Winter Springs 11.70m 38' 4.75" -
  • 11.70  
  • 11.40  
  • 11.25  
12 Emiril Gant SO Lake Mary 11.43m 37' 6" -
  • 11.43  
  • PASS  
  • PASS  
13 Deon Butler SO Seminole (Sanford) 11.33m 37' 2.25" -
  • 11.01  
  • 11.33  
  • 11.24  
14 Ojari Mosley SR Lake Mary 11.24m 36' 10.5" -
  • 10.87  
  • 10.54  
  • 11.24  
15 Siddanth Rajan JR Hagerty 10.93m 35' 10.5" -
  • 10.62  
  • 10.93  
  • 10.73  
16 Oliver Barfield FR Lake Brantley 10.92m 35' 10" -
  • 10.92  
  • 10.21  
  • 10.28  
17 Terance Johnson JR Flagler Palm Coast 10.79m 35' 5" -
  • 10.63  
  • 10.79  
  • 10.76  
18 Alexander Catano SO Lake Brantley 10.63m 34' 10.5" -
  • 10.37  
  • 10.16  
  • 10.63  
19 Tyler Jones-Bock FR Flagler Palm Coast 10.16m 33' 4" -
  • 9.95  
  • 10.07  
  • 10.16  
  Steven Marrero SR Colonial DNS NM   
  Rainier Zayas FR Lake Brantley DNS NM   
  Blake Henson SO Hagerty DNS NM   
  David Davis JR Seminole (Sanford) DNS NM   
Boys' Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Gerod Tolbert JR Flagler Palm Coast 13.15m 43' 1.75" 10
2 Brandon Taylor SR University (Orlando) 13.15m 43' 1.75" 8
3 Ivan Rodriguez JR University (Orlando) 12.38m 40' 7.5" 6
4 Chasen Johnson SO Seminole (Sanford) 12.27m 40' 3.25" 5
5 Angel Lebron JR University (OC) 12.25m 40' 2.25" 4
6 Robert Harris JR Flagler Palm Coast 12.25m 40' 2.25" 3
7 Alejandro Ramos SR Lake Mary 12.14m 39' 10" 2
8 Ian York SR DeLand 12.10m 39' 8.5" 1
9 Joseph Pullen SR DeLand 12.00m 39' 4.5" -
10 Braylen Jones SO University (Orlando) 11.88m 38' 11.75" -
12 Emiril Gant SO Lake Mary 11.43m 37' 6" -
  David Davis JR Seminole (Sanford) DNS NM   
Boys' Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
11 Rahzarion Devine JR Winter Springs 11.70m 38' 4.75" -
13 Deon Butler SO Seminole (Sanford) 11.33m 37' 2.25" -
14 Ojari Mosley SR Lake Mary 11.24m 36' 10.5" -
15 Siddanth Rajan JR Hagerty 10.93m 35' 10.5" -
16 Oliver Barfield FR Lake Brantley 10.92m 35' 10" -
17 Terance Johnson JR Flagler Palm Coast 10.79m 35' 5" -
18 Alexander Catano SO Lake Brantley 10.63m 34' 10.5" -
19 Tyler Jones-Bock FR Flagler Palm Coast 10.16m 33' 4" -
  Rainier Zayas FR Lake Brantley DNS NM   
  Blake Henson SO Hagerty DNS NM   
  Steven Marrero SR Colonial DNS NM