February 25, 2022
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Valentino Balzano JR Winter Springs 2:06.64 10
2 Samuel Pritchard SR Lake Mary 2:08.82 8
3 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 2:09.25 6
4 Tyler Sintscha JR University (OC) 2:10.31 5
5 Cairo Vanegas JR Oviedo 2:12.73 4
6 Steven D'Antonio SR Lake Mary 2:14.32 3
7 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:14.98 2
8 Alex Madruga FR Hagerty 2:15.10 1
9 Zach Merly SR Master's Academy (Oviedo) 2:16.15 -
10 Marek Orr SO Hagerty 2:16.56 -
11 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 2:17.02 -
12 Luke Haddad JR Oviedo 2:17.99 -
13 Andrew Prowell SO Winter Springs 2:18.21 -
14 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 2:18.95 -
15 Christian Sanders SR Seminole (Sanford) 2:19.13 -
16 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:19.81 -
17 David Fasking JR University (OC) 2:20.34 -
18 Jaden Harris SO Crooms 2:21.06 -
19 Bryan Pham SO Lake Mary 2:21.11 -
20 Landon Holt FR Lake Brantley 2:21.35 -
21 Tyler Reinisch SR Lake Howell 2:22.37 -
22 Malik Devine JR Winter Springs 2:24.03 -
23 Garrett Seyler SR Palatka 2:26.53 -
24 Da'ron Simmons FR Lyman 2:26.66 -
25 Andrew O'Connor SO Master's Academy (Oviedo) 2:29.93 -
26 Elysha Campbell FR Palatka 2:32.78 -
27 Logan Marchetti SO Lyman 2:34.53 -
28 Jon Brauman JR Palatka 2:36.11 -
29 Nathaniel Pasantes SR Master's Academy (Oviedo) 2:39.80 -
30 Connor Darwent FR Lyman 2:40.61 -
31 Connor Densberger SR Oviedo 2:46.27 -
32 Zechariah Zhong SO Geneva School 2:48.82 -
33 Josue Arita Velasquez SO Lake Howell 2:58.21 -
  Aidan Vollenweider SO Geneva School DNS   
  Nathan Henning SO Lake Mary DNS   
  Elijah Quintana FR Geneva School DNS   
  Skyler Francois FR Lake Brantley DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Valentino Balzano JR Winter Springs 2:06.64 10
2 Samuel Pritchard SR Lake Mary 2:08.82 8
3 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 2:09.25 6
4 Tyler Sintscha JR University (OC) 2:10.31 5
6 Steven D'Antonio SR Lake Mary 2:14.32 3
7 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:14.98 2
8 Alex Madruga FR Hagerty 2:15.10 1
9 Zach Merly SR Master's Academy (Oviedo) 2:16.15 -
10 Marek Orr SO Hagerty 2:16.56 -
11 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 2:17.02 -
12 Luke Haddad JR Oviedo 2:17.99 -
13 Andrew Prowell SO Winter Springs 2:18.21 -
14 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 2:18.95 -
15 Christian Sanders SR Seminole (Sanford) 2:19.13 -
17 David Fasking JR University (OC) 2:20.34 -
20 Landon Holt FR Lake Brantley 2:21.35 -
21 Tyler Reinisch SR Lake Howell 2:22.37 -
24 Da'ron Simmons FR Lyman 2:26.66 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Cairo Vanegas JR Oviedo 2:12.73 4
16 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:19.81 -
18 Jaden Harris SO Crooms 2:21.06 -
19 Bryan Pham SO Lake Mary 2:21.11 -
22 Malik Devine JR Winter Springs 2:24.03 -
23 Garrett Seyler SR Palatka 2:26.53 -
25 Andrew O'Connor SO Master's Academy (Oviedo) 2:29.93 -
26 Elysha Campbell FR Palatka 2:32.78 -
27 Logan Marchetti SO Lyman 2:34.53 -
28 Jon Brauman JR Palatka 2:36.11 -
29 Nathaniel Pasantes SR Master's Academy (Oviedo) 2:39.80 -
30 Connor Darwent FR Lyman 2:40.61 -
31 Connor Densberger SR Oviedo 2:46.27 -
32 Zechariah Zhong SO Geneva School 2:48.82 -
33 Josue Arita Velasquez SO Lake Howell 2:58.21 -
  Aidan Vollenweider SO Geneva School DNS   
  Nathan Henning SO Lake Mary DNS   
  Skyler Francois FR Lake Brantley DNS   
  Elijah Quintana FR Geneva School DNS