February 25, 2022
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 5:25.46 10
2 Sofia Lantz SR Lake Mary 5:27.24 8
3 Allison Stromberg SR Seminole (Sanford) 5:30.24 6
4 Mariaangel Lozada Carrillo SO Seminole (Sanford) 5:31.58 5
5 Naomi Flowers   Winter Springs 5:32.36 4
6 Simone Monaco JR Winter Springs 5:36.28 3
7 Ella Raesly JR Geneva School 5:48.18 2
8 Sarah Turner SR Winter Springs 6:02.34 1
9 Hannah Judge FR University (OC) 6:11.77 -
10 Kayla Hall SR Seminole (Sanford) 6:12.29 -
11 Lillie Pickens SO University (OC) 6:16.04 -
12 Ellen Cocurull JR Oviedo 6:16.82 -
13 Kailyn David SO Hagerty 6:17.51 -
14 Brianna Crawford SR Lake Howell 6:26.76 -
15 Courtney Calhoun FR Oviedo 6:28.06 -
16 Caroline Sholar JR University (OC) 6:34.16 -
17 Olivia Litwiniec SO University (OC) 6:45.24 -
18 Kerry Keegan SO Hagerty 6:45.68 -
19 Celine Merlin FR Hagerty 6:49.70 -
20 Angelina Joseph JR Lake Brantley 6:53.82 -
21 Abby Clark SR Lake Brantley 7:03.08 -
22 Kajsa Dunn JR Master's Academy (Oviedo) 7:03.76 -
23 Lola Yuzzolin FR Lake Mary 7:03.98 -
24 Reilly Miller SO Lake Brantley 7:13.41 -
25 Sarah Messemer SR Master's Academy (Oviedo) 7:15.57 -
  Kayla McCarthy SO Lake Brantley DNS   
  Kaitlyn Harding JR Lake Mary DNS   
  Valerie Martinez FR Lake Mary DNS   
  Pippa Maughan SO Geneva School DNS   
  Mackenzie Prostak JR Lake Howell DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 5:25.46 10
2 Sofia Lantz SR Lake Mary 5:27.24 8
3 Allison Stromberg SR Seminole (Sanford) 5:30.24 6
4 Mariaangel Lozada Carrillo SO Seminole (Sanford) 5:31.58 5
5 Naomi Flowers   Winter Springs 5:32.36 4
6 Simone Monaco JR Winter Springs 5:36.28 3
7 Ella Raesly JR Geneva School 5:48.18 2
10 Kayla Hall SR Seminole (Sanford) 6:12.29 -
11 Lillie Pickens SO University (OC) 6:16.04 -
12 Ellen Cocurull JR Oviedo 6:16.82 -
13 Kailyn David SO Hagerty 6:17.51 -
14 Brianna Crawford SR Lake Howell 6:26.76 -
18 Kerry Keegan SO Hagerty 6:45.68 -
  Kaitlyn Harding JR Lake Mary DNS   
  Kayla McCarthy SO Lake Brantley DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Sarah Turner SR Winter Springs 6:02.34 1
9 Hannah Judge FR University (OC) 6:11.77 -
15 Courtney Calhoun FR Oviedo 6:28.06 -
16 Caroline Sholar JR University (OC) 6:34.16 -
17 Olivia Litwiniec SO University (OC) 6:45.24 -
19 Celine Merlin FR Hagerty 6:49.70 -
20 Angelina Joseph JR Lake Brantley 6:53.82 -
21 Abby Clark SR Lake Brantley 7:03.08 -
22 Kajsa Dunn JR Master's Academy (Oviedo) 7:03.76 -
23 Lola Yuzzolin FR Lake Mary 7:03.98 -
24 Reilly Miller SO Lake Brantley 7:13.41 -
25 Sarah Messemer SR Master's Academy (Oviedo) 7:15.57 -
  Mackenzie Prostak JR Lake Howell DNS   
  Valerie Martinez FR Lake Mary DNS   
  Pippa Maughan SO Geneva School DNS