April 12, 2022
|
Mt. Dora Christian - Mount Dora, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bowen Zwart SR Mount Dora 53.63 10
2 Thatcher Clarke SO Villages 53.74 8
3 Andrew Scott SR Mount Dora 53.80 6
4 Evan Sierra JR Orlando Christian Prep 53.93 5
5 Kristian Sarakinis SO Villages 54.82 4
6 Ian Garcia JR Foundation Academy 54.89 3
7 Elijah Bulger SO Orangewood Christian 55.12 2
8 Andrew Nyland SO Foundation Academy 55.58 1
9 Michael Florian SO Villages 55.95 -
10 Jamin Andrews FR Mount Dora Christian 56.11 -
11 Joel Hernandez FR Villages 56.77 -
12 Parker Forness 8 Orangewood Christian 58.13 -
13 Jayveon Dale SO Mount Dora Christian 58.41 -
14 Yadriel Garcia SO Orlando Christian Prep 58.86 -
15 Clay Robinson JR Master's Academy (Oviedo) 58.92 -
16 Deven Hanstein JR Lake Mary Prep 59.42 -
17 Jorge Lugo SO Master's Academy (Oviedo) 59.93 -
18 Evan Kelsey SO Mount Dora 1:00.03 -
19 Joel Clements SO Foundation Academy 1:00.08 -
20 darius richardson SO Orlando Christian Prep 1:00.33 -
21 Sebastian Rey SO Foundation Academy 1:00.58 -
22 Jayden Cooper SO Orlando Christian Prep 1:01.32 -
23 Dylan Grennell JR Umatilla 1:02.47 -
24 Zeke Gunn 8 Orlando Christian Prep 1:02.77 -
25 Ian Alridge SO Lake Mary Prep 1:04.26 -
26 Owen Deboles SR Foundation Academy 1:04.35 -
27 Michael Fernandez SO Master's Academy (Oviedo) 1:08.06 -
28 Nathaniel Stites 7 Trinity Christian (Deltona) 1:10.45 -
29 Diego Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 1:10.80 -
30 Alex Ayala SO Trinity Christian (Deltona) 1:12.03 -
31 Ashton Truenow FR Mount Dora Christian 1:18.89 -
  Ryan Cassedy SO Master's Academy (Oviedo) NT   
  Felipe Kah FR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Shane Solomon JR Wildwood NT   
  Sharef Jackson SO Wildwood NT   
  Landon Marenco FR Mount Dora Christian NT   
  Kobe Diggs SR Umatilla NT   
  Jess Brant JR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Jayden Aciego FR Umatilla NT   
  Javaris Bennett FR Mount Dora Christian NT   
  Joseph Belflower SR Orangewood Christian NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Kristian Sarakinis SO Villages 54.82 4
8 Andrew Nyland SO Foundation Academy 55.58 1
12 Parker Forness 8 Orangewood Christian 58.13 -
13 Jayveon Dale SO Mount Dora Christian 58.41 -
15 Clay Robinson JR Master's Academy (Oviedo) 58.92 -
24 Zeke Gunn 8 Orlando Christian Prep 1:02.77 -
28 Nathaniel Stites 7 Trinity Christian (Deltona) 1:10.45 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Evan Kelsey SO Mount Dora 1:00.03 -
26 Owen Deboles SR Foundation Academy 1:04.35 -
29 Diego Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 1:10.80 -
30 Alex Ayala SO Trinity Christian (Deltona) 1:12.03 -
31 Ashton Truenow FR Mount Dora Christian 1:18.89 -
  Ryan Cassedy SO Master's Academy (Oviedo) NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Joel Clements SO Foundation Academy 1:00.08 -
21 Sebastian Rey SO Foundation Academy 1:00.58 -
23 Dylan Grennell JR Umatilla 1:02.47 -
25 Ian Alridge SO Lake Mary Prep 1:04.26 -
27 Michael Fernandez SO Master's Academy (Oviedo) 1:08.06 -
  Landon Marenco FR Mount Dora Christian NT   
  Felipe Kah FR Trinity Christian (Deltona) NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Andrew Scott SR Mount Dora 53.80 6
16 Deven Hanstein JR Lake Mary Prep 59.42 -
17 Jorge Lugo SO Master's Academy (Oviedo) 59.93 -
20 darius richardson SO Orlando Christian Prep 1:00.33 -
  Jayden Aciego FR Umatilla NT   
  Jess Brant JR Trinity Christian (Deltona) NT   
  Sharef Jackson SO Wildwood NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Michael Florian SO Villages 55.95 -
10 Jamin Andrews FR Mount Dora Christian 56.11 -
14 Yadriel Garcia SO Orlando Christian Prep 58.86 -
22 Jayden Cooper SO Orlando Christian Prep 1:01.32 -
  Javaris Bennett FR Mount Dora Christian NT   
  Shane Solomon JR Wildwood NT   
  Joseph Belflower SR Orangewood Christian NT   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bowen Zwart SR Mount Dora 53.63 10
2 Thatcher Clarke SO Villages 53.74 8
4 Evan Sierra JR Orlando Christian Prep 53.93 5
6 Ian Garcia JR Foundation Academy 54.89 3
7 Elijah Bulger SO Orangewood Christian 55.12 2
11 Joel Hernandez FR Villages 56.77 -
  Kobe Diggs SR Umatilla NT