March 1, 2022
|
Mt. Dora Christian - Mount Dora, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Brutus SR Ocoee 52.86 10
2 Nick Rawls JR Orlando Christian Prep 54.74 8
3 Keon Brown JR Ocoee 54.76 6
4 Ian Garcia JR Foundation Academy 55.24 5
5 Harry Cardigan SR North Marion 56.20 4
6 Curtis Taylor JR North Marion 56.43 3
7 Jason Wiggins SO Lake Minneola 56.59 2
8 Tyshone Bolden JR Lake Minneola 56.64 1
9 Malachi Davey SO Apopka 56.75 -
10 Stone Jones JR Ocoee 57.13 -
11 Jordon McDonald SO North Marion 57.43 -
12 Javaris Bennett FR Mount Dora Christian 57.81 -
13 Bradley Knight JR Orlando Christian Prep 57.86 -
14 Brycen Bassa SR Ocoee 57.87 -
15 Joshua Demosthenes SO Orlando Christian Prep 57.90 -
16 Noah Morgan FR Apopka 59.09 -
17 Jayden Pope SO Lake Minneola 59.23 -
18 Sam McFarland SO Foundation Academy 59.37 -
19 Joshua Ferguson SO Lake Brantley 1:00.03 -
20 Kenavi Carter JR Vanguard (Ocala) 1:00.24 -
21 Caleb Beloni FR Foundation Academy 1:00.90 -
22 Lucius Williams FR Apopka 1:00.91 -
23 Joel Clements SO Foundation Academy 1:01.03 -
24 Gregory Orozco SR Lake Mary Prep 1:01.12 -
25 Tocarra Johnson JR North Marion 1:01.60 -
26 Devyn Leiva 8 First Academy (Leesburg) 1:01.74 -
27 Ian Alridge SO Lake Mary Prep 1:02.72 -
28 Luis Ayala SO Lake Brantley 1:02.93 -
29 Michael Northe FR Lake Brantley 1:03.04 -
30 Luke Rutzebeck 8 First Academy (Leesburg) 1:03.24 -
31 Jayden Rutledge SO Lake Minneola 1:03.31 -
32 Christopher Alford SO Apopka 1:03.76 -
33 Johntavious Davenport SO Vanguard (Ocala) 1:05.53 -
34 Mark Masterjohn SO First Academy (Leesburg) 1:05.76 -
35 Shaun Siddiqui FR Lake Brantley 1:06.20 -
36 Tyson Edmonds SR Mount Dora Christian 1:06.83 -
37 Jayden Collins JR Vanguard (Ocala) 1:07.60 -
38 Brandon Kee FR Vanguard (Ocala) 1:08.47 -
39 Jackson Bryant FR First Academy (Leesburg) 1:13.81 -
  Jett Jacobs SR Orangewood Christian NT   
  Caeden Duford SR Orangewood Christian NT   
  Sean Murphy FR Orlando Christian Prep NT   
  Ashton Truenow FR Mount Dora Christian NT   
  Kyle Turnage SO Mount Dora Christian NT   
  Elijah Bulger SO Orangewood Christian NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jason Wiggins SO Lake Minneola 56.59 2
8 Tyshone Bolden JR Lake Minneola 56.64 1
21 Caleb Beloni FR Foundation Academy 1:00.90 -
24 Gregory Orozco SR Lake Mary Prep 1:01.12 -
35 Shaun Siddiqui FR Lake Brantley 1:06.20 -
  Caeden Duford SR Orangewood Christian NT   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Nick Rawls JR Orlando Christian Prep 54.74 8
4 Ian Garcia JR Foundation Academy 55.24 5
18 Sam McFarland SO Foundation Academy 59.37 -
19 Joshua Ferguson SO Lake Brantley 1:00.03 -
20 Kenavi Carter JR Vanguard (Ocala) 1:00.24 -
26 Devyn Leiva 8 First Academy (Leesburg) 1:01.74 -
  Jett Jacobs SR Orangewood Christian NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Bradley Knight JR Orlando Christian Prep 57.86 -
27 Ian Alridge SO Lake Mary Prep 1:02.72 -
28 Luis Ayala SO Lake Brantley 1:02.93 -
34 Mark Masterjohn SO First Academy (Leesburg) 1:05.76 -
37 Jayden Collins JR Vanguard (Ocala) 1:07.60 -
38 Brandon Kee FR Vanguard (Ocala) 1:08.47 -
39 Jackson Bryant FR First Academy (Leesburg) 1:13.81 -
  Ashton Truenow FR Mount Dora Christian NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jayden Pope SO Lake Minneola 59.23 -
23 Joel Clements SO Foundation Academy 1:01.03 -
25 Tocarra Johnson JR North Marion 1:01.60 -
29 Michael Northe FR Lake Brantley 1:03.04 -
30 Luke Rutzebeck 8 First Academy (Leesburg) 1:03.24 -
31 Jayden Rutledge SO Lake Minneola 1:03.31 -
32 Christopher Alford SO Apopka 1:03.76 -
  Sean Murphy FR Orlando Christian Prep NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Keon Brown JR Ocoee 54.76 6
5 Harry Cardigan SR North Marion 56.20 4
11 Jordon McDonald SO North Marion 57.43 -
12 Javaris Bennett FR Mount Dora Christian 57.81 -
14 Brycen Bassa SR Ocoee 57.87 -
15 Joshua Demosthenes SO Orlando Christian Prep 57.90 -
  Kyle Turnage SO Mount Dora Christian NT   
  Elijah Bulger SO Orangewood Christian NT   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Brutus SR Ocoee 52.86 10
6 Curtis Taylor JR North Marion 56.43 3
9 Malachi Davey SO Apopka 56.75 -
10 Stone Jones JR Ocoee 57.13 -
16 Noah Morgan FR Apopka 59.09 -
22 Lucius Williams FR Apopka 1:00.91 -
33 Johntavious Davenport SO Vanguard (Ocala) 1:05.53 -
36 Tyson Edmonds SR Mount Dora Christian 1:06.83 -