February 26, 2022
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jared Falchook SR Celebration 1:56.79 10
2 Kai Miyamoto SR St. Thomas Aquinas 1:59.73 8
3 Noah Musselwhite JR Apopka 1:59.76 6
4 Lorenzo Laurenzano SR Jones 2:00.00 5
5 Emmanuel Carrillo JR Lake Minneola 2:01.17 4
6 Evan Amaya JR Celebration 2:04.21 3
7 Preston Lang SR Lake Gibson 2:04.27 2
8 Nathan Braswell SR Windermere 2:04.76 1
9 Will Petersen JR Boone 2:05.16 -
10 Arthur Cavalcanti SO Windermere 2:05.57 -
11 Quinn Niemann JR Lake Minneola 2:05.92 -
12 Nicolas Alvarado SR West Orange 2:11.38 -
13 Carson Bellet SR West Orange 2:12.64 -
14 Zachariah Mahdi SR Freedom (Orlando) 2:15.48 -
15 Brandon Albers SR Olympia 2:16.70 -
16 Giancarlo Vecchio FR Edgewater 2:19.69 -
17 Andrew Nyland SO Foundation Academy 2:20.48 -
18 Demetric Williams JR Wekiva 2:22.56 -
19 Mattias Ruiz SR Timber Creek 2:26.10 -
20 Christian Rosado SO Colonial 2:27.54 -
21 Alanxavier Santiago SR Colonial 2:28.33 -
22 LeAndre Campbell FR Lake Gibson 2:29.08 -
23 Alix Rivers FR East Ridge 2:29.75 -
24 Colton Kelly FR Foundation Academy 2:30.56 -
25 Aiden Roeder FR Olympia 2:30.60 -
26 Keshawn Collington SR Wekiva 2:31.25 -
27 Cameron Fatizzi SO International Community 3:03.96 -
  Marcus Pratt SR Freedom (Orlando) NT   
  Orion Francis JR Ocoee NT   
  Hansel Lugo Ramos SR East Ridge DNS   
  Noah Barber FR Patel DNS   
  Samuel Jimenez JR Davenport DNS   
  Ryan Cruz FR Lake Buena Vista DNS   
  Caleb Cheng SO Windermere Prep DNS   
  Seven Days Cross JR Ocoee DNS   
  Jarvier Scott FR Evans DNS   
  Elijah Wiggins FR Evans DNS   
  Brandon Doggett SO Windermere Prep DNS   
  Jackson McAfee FR Timber Creek DNS   
  Jason Lespier SR Freedom (Orlando) DNS   
  Aaron Mercado SR Boone DNS   
  Gavin Evans SO South Plantation DNS   
  Ashton Pleimann JR South Plantation DNS   
  Bryson Whitmore SO Patel DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jared Falchook SR Celebration 1:56.79 10
2 Kai Miyamoto SR St. Thomas Aquinas 1:59.73 8
3 Noah Musselwhite JR Apopka 1:59.76 6
5 Emmanuel Carrillo JR Lake Minneola 2:01.17 4
6 Evan Amaya JR Celebration 2:04.21 3
7 Preston Lang SR Lake Gibson 2:04.27 2
8 Nathan Braswell SR Windermere 2:04.76 1
9 Will Petersen JR Boone 2:05.16 -
10 Arthur Cavalcanti SO Windermere 2:05.57 -
11 Quinn Niemann JR Lake Minneola 2:05.92 -
12 Nicolas Alvarado SR West Orange 2:11.38 -
14 Zachariah Mahdi SR Freedom (Orlando) 2:15.48 -
17 Andrew Nyland SO Foundation Academy 2:20.48 -
19 Mattias Ruiz SR Timber Creek 2:26.10 -
  Marcus Pratt SR Freedom (Orlando) NT   
  Orion Francis JR Ocoee NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Carson Bellet SR West Orange 2:12.64 -
15 Brandon Albers SR Olympia 2:16.70 -
22 LeAndre Campbell FR Lake Gibson 2:29.08 -
24 Colton Kelly FR Foundation Academy 2:30.56 -
26 Keshawn Collington SR Wekiva 2:31.25 -
27 Cameron Fatizzi SO International Community 3:03.96 -
  Caleb Cheng SO Windermere Prep DNS   
  Samuel Jimenez JR Davenport DNS   
  Ryan Cruz FR Lake Buena Vista DNS   
  Gavin Evans SO South Plantation DNS   
  Jason Lespier SR Freedom (Orlando) DNS   
  Seven Days Cross JR Ocoee DNS   
  Brandon Doggett SO Windermere Prep DNS   
  Noah Barber FR Patel DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Lorenzo Laurenzano SR Jones 2:00.00 5
16 Giancarlo Vecchio FR Edgewater 2:19.69 -
18 Demetric Williams JR Wekiva 2:22.56 -
20 Christian Rosado SO Colonial 2:27.54 -
21 Alanxavier Santiago SR Colonial 2:28.33 -
23 Alix Rivers FR East Ridge 2:29.75 -
25 Aiden Roeder FR Olympia 2:30.60 -
  Jarvier Scott FR Evans DNS   
  Elijah Wiggins FR Evans DNS   
  Ashton Pleimann JR South Plantation DNS   
  Jackson McAfee FR Timber Creek DNS   
  Hansel Lugo Ramos SR East Ridge DNS   
  Aaron Mercado SR Boone DNS   
  Bryson Whitmore SO Patel DNS