February 26, 2022
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cha'iel Johnson JR St. Thomas Aquinas 2:17.37 10
2 Catalina Edwards JR Celebration 2:19.96 8
3 Faith Wallace SR St. Thomas Aquinas 2:21.56 6
4 Abrianna Scott FR Evans 2:25.57 5
5 Queen Boyer JR Evans 2:26.03 4
6 Micah Hannah SO Ocoee 2:27.94 3
7 Ovella Ariail JR Edgewater 2:30.65 2
8 Hannah Kacer JR Timber Creek 2:31.87 1
9 Ella Klyce SO West Orange 2:33.37 -
10 Kaelynn Fitos SO Windermere 2:35.68 -
11 Jayline De Jesus SR Colonial 2:38.50 -
12 Lauren Minor JR Windermere 2:38.53 -
13 Jasmine Williams FR Lake Minneola 2:41.15 -
14 McKenna Murphy SO Boone 2:44.21 -
15 Drayton Bourne SO Boone 2:44.53 -
16 Thamia Romani SO Lake Minneola 2:46.20 -
17 Kristina King SO Ocoee 2:46.78 -
18 Casey O'Neill JR Timber Creek 2:47.47 -
19 Hefina Oliver JR Celebration 2:47.59 -
20 Lara Falero FR Patel 2:50.35 -
21 Gabriella Arroyo FR Colonial 2:51.56 -
22 Ashley Blanco SO Wekiva 2:51.80 -
23 Sandy Scott SO Olympia 2:54.07 -
24 Rahel van der Riet JR Foundation Academy 3:00.11 -
25 Liani Gaud FR Foundation Academy 3:05.09 -
26 Ella Bates SO International Community 3:05.30 -
27 Olivia Martin FR International Community 3:07.13 -
28 Noor Tawafsha FR Patel 3:08.44 -
29 Lily Ingram FR East Ridge 3:11.56 -
30 Karlie Saintlot SO East Ridge 3:26.21 -
31 Marielleh Henriquez-Norat JR Lake Gibson 3:28.70 -
32 Zanay Dewberry SO Wekiva 3:42.19 -
33 Kayla Marshall SO Lake Gibson 3:47.01 -
  Kerionne Wiley JR Davenport DNS   
  Ruthie McNeil SR West Orange DNS   
  Anaya Vil SR Olympia DNS   
  Rachael Gonzalez SO Freedom (Orlando) DNS   
  Deanna Harley SR Freedom (Orlando) DNS   
  Azlin Thompson JR South Plantation DNS   
  Shannon Aguilar SO Freedom (Orlando) DNS   
  Sadie Klaff SR Freedom (Orlando) DNS   
  Olivia Eugene SO Apopka DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cha'iel Johnson JR St. Thomas Aquinas 2:17.37 10
2 Catalina Edwards JR Celebration 2:19.96 8
3 Faith Wallace SR St. Thomas Aquinas 2:21.56 6
5 Queen Boyer JR Evans 2:26.03 4
7 Ovella Ariail JR Edgewater 2:30.65 2
8 Hannah Kacer JR Timber Creek 2:31.87 1
9 Ella Klyce SO West Orange 2:33.37 -
10 Kaelynn Fitos SO Windermere 2:35.68 -
12 Lauren Minor JR Windermere 2:38.53 -
13 Jasmine Williams FR Lake Minneola 2:41.15 -
15 Drayton Bourne SO Boone 2:44.53 -
16 Thamia Romani SO Lake Minneola 2:46.20 -
19 Hefina Oliver JR Celebration 2:47.59 -
  Olivia Eugene SO Apopka DNS   
  Anaya Vil SR Olympia DNS   
  Ruthie McNeil SR West Orange DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jayline De Jesus SR Colonial 2:38.50 -
17 Kristina King SO Ocoee 2:46.78 -
20 Lara Falero FR Patel 2:50.35 -
21 Gabriella Arroyo FR Colonial 2:51.56 -
22 Ashley Blanco SO Wekiva 2:51.80 -
24 Rahel van der Riet JR Foundation Academy 3:00.11 -
25 Liani Gaud FR Foundation Academy 3:05.09 -
26 Ella Bates SO International Community 3:05.30 -
28 Noor Tawafsha FR Patel 3:08.44 -
32 Zanay Dewberry SO Wekiva 3:42.19 -
  Rachael Gonzalez SO Freedom (Orlando) DNS   
  Sadie Klaff SR Freedom (Orlando) DNS   
  Shannon Aguilar SO Freedom (Orlando) DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Abrianna Scott FR Evans 2:25.57 5
6 Micah Hannah SO Ocoee 2:27.94 3
14 McKenna Murphy SO Boone 2:44.21 -
18 Casey O'Neill JR Timber Creek 2:47.47 -
23 Sandy Scott SO Olympia 2:54.07 -
27 Olivia Martin FR International Community 3:07.13 -
29 Lily Ingram FR East Ridge 3:11.56 -
30 Karlie Saintlot SO East Ridge 3:26.21 -
31 Marielleh Henriquez-Norat JR Lake Gibson 3:28.70 -
33 Kayla Marshall SO Lake Gibson 3:47.01 -
  Deanna Harley SR Freedom (Orlando) DNS   
  Azlin Thompson JR South Plantation DNS   
  Kerionne Wiley JR Davenport DNS