March 10, 2022
|
Bozeman - Southport, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Edward Kepran JR Arnold 4:32.57 10
2 Eli Holbrook SR Mosley 4:36.24 8
3 Nicolas Waddell SO Mosley 4:49.44 6
4 Carson King JR Arnold 4:53.72 5
5 Shawn Peckham SR Wakulla 5:03.84 4
6 Landon Conn SR Arnold 5:03.98 3
7 Hunter Shuler SO Blountstown 5:05.62 2
8 Daniel Kling SO North Bay Haven 5:08.05 1
9 Aidan Little SO Mosley 5:08.47 -
10 Austin Pennington JR Blountstown 5:09.06 -
11 Aiden Evans JR Wewahitchka 5:10.12 -
12 Joseph Wiedeman JR Wakulla 5:12.90 -
13 Ethan Priest 8 Bozeman 5:14.38 -
14 Alex Chatterjea SO Mosley 5:14.51 -
15 Alex Nandho SO Blountstown 5:18.08 -
16 Jacob Taylor FR North Bay Haven 5:19.01 -
17 James Duncan FR Blountstown 5:20.25 -
18 Josiah Friddle FR Franklin County 5:21.13 -
19 Hunter Lan FR Wewahitchka 5:23.00 -
20 Jonathon Petterson SO Holmes County 5:23.55 -
21 Logan Kilpatrick SR Wakulla 5:26.07 -
22 Lundon Faile FR Bay 5:28.06 -
23 Lamar Sowell JR Graceville 5:28.56 -
24 Gage Spencer FR North Bay Haven 5:34.78 -
25 peyton whittal FR Chipley 5:34.88 -
26 Kaden Allen JR Liberty County 5:37.30 -
27 Eladio Ramirez SO Graceville 5:37.49 -
28 Charlie Holmes 8 North Bay Haven 5:37.93 -
29 Emil Bendeck FR Wakulla 5:38.81 -
30 Logan Jamison 8 Bozeman 5:49.13 -
31 Evan McDaniels SO Arnold 5:50.57 -
32 Bryan Cooper SR Chipley 5:54.22 -
33 Brayden Kemp 8 Wewahitchka 5:55.02 -
34 Keshawn Daniels SO Graceville 5:55.63 -
35 Judon Miller FR Marianna 5:58.13 -
36 Trenton Teat 7 Franklin County 5:59.27 -
37 Christian Hildebrand SO Chipley 6:01.40 -
38 Cameron Allen FR Marianna 6:02.51 -
39 Conner Ruthven 8 Bozeman 6:05.86 -
40 Izayah Eldridge SO Chipley 6:17.16 -
41 Cole Borges FR Marianna 6:28.56 -
42 Davy Gray 8 Wewahitchka 6:44.75 -
43 Robert Cywinski 8 Rutherford 7:05.76 -
44 Jason Hagler 8 Bozeman 7:06.97 -
45 Phillip Hagler 6 Bozeman 7:31.54 -
46 Cooper Forrest 6 Bozeman 8:23.20 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Daniel Kling SO North Bay Haven 5:08.05 1
31 Evan McDaniels SO Arnold 5:50.57 -
33 Brayden Kemp 8 Wewahitchka 5:55.02 -
35 Judon Miller FR Marianna 5:58.13 -
36 Trenton Teat 7 Franklin County 5:59.27 -
39 Conner Ruthven 8 Bozeman 6:05.86 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Christian Hildebrand SO Chipley 6:01.40 -
38 Cameron Allen FR Marianna 6:02.51 -
40 Izayah Eldridge SO Chipley 6:17.16 -
41 Cole Borges FR Marianna 6:28.56 -
42 Davy Gray 8 Wewahitchka 6:44.75 -
43 Robert Cywinski 8 Rutherford 7:05.76 -
44 Jason Hagler 8 Bozeman 7:06.97 -
45 Phillip Hagler 6 Bozeman 7:31.54 -
46 Cooper Forrest 6 Bozeman 8:23.20 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Logan Kilpatrick SR Wakulla 5:26.07 -
23 Lamar Sowell JR Graceville 5:28.56 -
24 Gage Spencer FR North Bay Haven 5:34.78 -
25 peyton whittal FR Chipley 5:34.88 -
26 Kaden Allen JR Liberty County 5:37.30 -
27 Eladio Ramirez SO Graceville 5:37.49 -
28 Charlie Holmes 8 North Bay Haven 5:37.93 -
29 Emil Bendeck FR Wakulla 5:38.81 -
30 Logan Jamison 8 Bozeman 5:49.13 -
32 Bryan Cooper SR Chipley 5:54.22 -
34 Keshawn Daniels SO Graceville 5:55.63 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Aiden Evans JR Wewahitchka 5:10.12 -
12 Joseph Wiedeman JR Wakulla 5:12.90 -
14 Alex Chatterjea SO Mosley 5:14.51 -
15 Alex Nandho SO Blountstown 5:18.08 -
16 Jacob Taylor FR North Bay Haven 5:19.01 -
17 James Duncan FR Blountstown 5:20.25 -
18 Josiah Friddle FR Franklin County 5:21.13 -
19 Hunter Lan FR Wewahitchka 5:23.00 -
20 Jonathon Petterson SO Holmes County 5:23.55 -
22 Lundon Faile FR Bay 5:28.06 -
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Edward Kepran JR Arnold 4:32.57 10
2 Eli Holbrook SR Mosley 4:36.24 8
3 Nicolas Waddell SO Mosley 4:49.44 6
4 Carson King JR Arnold 4:53.72 5
5 Shawn Peckham SR Wakulla 5:03.84 4
6 Landon Conn SR Arnold 5:03.98 3
7 Hunter Shuler SO Blountstown 5:05.62 2
9 Aidan Little SO Mosley 5:08.47 -
10 Austin Pennington JR Blountstown 5:09.06 -
13 Ethan Priest 8 Bozeman 5:14.38 -