March 10, 2022
|
Bozeman - Southport, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adam Layne SR Bozeman 52.51 10
2 Joaquin Barnette SR Mosley 53.79 8
3 Michael Faint FR North Bay Haven 55.33 6
4 Nathaniel Alford SR Liberty County 55.83 5
5 Jayden Calloway JR Bay 56.21 4
6 Sawyer Stone SO Mosley 56.40 3
7 Charles Baldwin FR North Bay Haven 56.42 2
8 Martin Kehayov JR Arnold 56.86 1
9 Jalen Mcneil FR Marianna 57.02 -
10 Hung Luong JR Mosley 57.04 -
11 Lucas Walker JR Marianna 57.34 -
12 Micheal Tamm JR Wakulla 57.80 -
13 Bryant Washington SO Blountstown 57.97 -
14 Marcus Johnson FR Marianna 58.29 -
15 Zachary Porter JR North Bay Haven 58.65 -
15 Johnny White SO Mosley 58.65 -
17 Roberto Rosa SR Blountstown 58.93 -
18 Ridley Black JR Blountstown 58.95 -
19 Landon Conn SR Arnold 59.08 -
20 Adrion Odom SO Chipley 59.14 -
21 Eric Olds FR Rutherford 59.83 -
22 Shamere Walden JR Bay 59.93 -
23 Riley Nelson JR Chipley 1:00.06 -
24 Alijah Dorsal JR Holmes County 1:00.14 -
25 Satchell James FR Chipley 1:00.35 -
26 Ladarius Sirmons FR Chipley 1:00.47 -
27 Vaughn Peterson FR Marianna 1:01.17 -
28 Michael Green JR Chipley 1:01.20 -
29 Joshua Greer JR Franklin County 1:01.34 -
30 Cameron Jones SO Blountstown 1:01.54 -
31 Brayden Baker FR Bozeman 1:01.64 -
32 Parker Morgan JR Chipley 1:01.78 -
33 Brett Kowalik SO Bozeman 1:01.87 -
34 Khazion Rochelle 8 Rutherford 1:02.17 -
35 Brodie Basford FR Liberty County 1:02.23 -
36 Jaqwuan Pennywell JR Bay 1:02.69 -
37 Izayah Eldridge SO Chipley 1:02.92 -
38 Evan Dancik JR Bozeman 1:03.49 -
39 Cristian Gonzalez JR Bay 1:04.25 -
40 Rivers Lee FR Holmes County 1:04.72 -
41 Tyler Simmons FR Holmes County 1:07.15 -
42 Jackson Suit FR Wewahitchka 1:07.22 -
43 Nick Simental JR Bozeman 1:08.65 -
44 Isaiah Markham FR Vernon 1:09.22 -
45 Miquel Gavrun SO Wewahitchka 1:09.51 -
46 Skylar Peddie SO Liberty County 1:10.98 -
47 Ryan Coxwell SO Wewahitchka 1:11.86 -
48 David Bryant Duff 6 Bozeman 1:12.65 -
49 Erik Quintanilla FR Arnold 1:12.87 -
50 Briar Basford 7 Liberty County 1:13.49 -
51 Joseph Earp 8 Bozeman 1:16.63 -
52 Sawyer Malone 7 Wewahitchka 1:21.77 -
53 Isaac Parrish 6 Bozeman 1:28.29 -
  Nick Chiren FR Holmes County DNF -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Johnny White SO Mosley 58.65 -
18 Ridley Black JR Blountstown 58.95 -
24 Alijah Dorsal JR Holmes County 1:00.14 -
34 Khazion Rochelle 8 Rutherford 1:02.17 -
47 Ryan Coxwell SO Wewahitchka 1:11.86 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Nathaniel Alford SR Liberty County 55.83 5
5 Jayden Calloway JR Bay 56.21 4
10 Hung Luong JR Mosley 57.04 -
20 Adrion Odom SO Chipley 59.14 -
29 Joshua Greer JR Franklin County 1:01.34 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Parker Morgan JR Chipley 1:01.78 -
37 Izayah Eldridge SO Chipley 1:02.92 -
52 Sawyer Malone 7 Wewahitchka 1:21.77 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jalen Mcneil FR Marianna 57.02 -
51 Joseph Earp 8 Bozeman 1:16.63 -
53 Isaac Parrish 6 Bozeman 1:28.29 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Isaiah Markham FR Vernon 1:09.22 -
46 Skylar Peddie SO Liberty County 1:10.98 -
48 David Bryant Duff 6 Bozeman 1:12.65 -
49 Erik Quintanilla FR Arnold 1:12.87 -
50 Briar Basford 7 Liberty County 1:13.49 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Roberto Rosa SR Blountstown 58.93 -
40 Rivers Lee FR Holmes County 1:04.72 -
42 Jackson Suit FR Wewahitchka 1:07.22 -
43 Nick Simental JR Bozeman 1:08.65 -
45 Miquel Gavrun SO Wewahitchka 1:09.51 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Riley Nelson JR Chipley 1:00.06 -
36 Jaqwuan Pennywell JR Bay 1:02.69 -
38 Evan Dancik JR Bozeman 1:03.49 -
39 Cristian Gonzalez JR Bay 1:04.25 -
41 Tyler Simmons FR Holmes County 1:07.15 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Eric Olds FR Rutherford 59.83 -
26 Ladarius Sirmons FR Chipley 1:00.47 -
27 Vaughn Peterson FR Marianna 1:01.17 -
33 Brett Kowalik SO Bozeman 1:01.87 -
  Nick Chiren FR Holmes County DNF -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Satchell James FR Chipley 1:00.35 -
28 Michael Green JR Chipley 1:01.20 -
30 Cameron Jones SO Blountstown 1:01.54 -
31 Brayden Baker FR Bozeman 1:01.64 -
35 Brodie Basford FR Liberty County 1:02.23 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Micheal Tamm JR Wakulla 57.80 -
13 Bryant Washington SO Blountstown 57.97 -
14 Marcus Johnson FR Marianna 58.29 -
15 Zachary Porter JR North Bay Haven 58.65 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Charles Baldwin FR North Bay Haven 56.42 2
8 Martin Kehayov JR Arnold 56.86 1
11 Lucas Walker JR Marianna 57.34 -
19 Landon Conn SR Arnold 59.08 -
22 Shamere Walden JR Bay 59.93 -
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adam Layne SR Bozeman 52.51 10
2 Joaquin Barnette SR Mosley 53.79 8
3 Michael Faint FR North Bay Haven 55.33 6
6 Sawyer Stone SO Mosley 56.40 3