March 3, 2022
|
Bozeman - Southport, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Adam Layne SR Bozeman 52.83 40.68 1:00.23 52.83 40.15 48.61 10
2 Michael Faint FR North Bay Haven 54.60 42.05 52.42 41.50 38.77 55.70 8
3 Landon Conn SR Arnold 55.79 1:05.84 1:09.18 1:00.82 1:07.51 53.00 6
4 Stone Mackey JR Arnold 57.72 1:10.42 54.84 58.88 1:11.58 1:04.07 5
5 Charles Baldwin FR North Bay Haven 58.07 1:05.62 1:06.20 1:12.01 1:07.37 53.43 4
6 Michael Fuzy JR Arnold 58.57 59.75 1:07.36 55.65 54.47 1:12.05 3
7 Jason Oates SO Bay 58.68 51.64 53.40 1:03.97 1:11.59 56.92 2
8 Michael Green JR Chipley 59.24 53.91 1:05.17 43.25 52.14 1:09.91 1
9 Lewis Lowder SR Bozeman 59.59 1:15.09 1:15.68 48.87 1:05.55 59.00 -
10 Zachary Porter JR North Bay Haven 59.65 1:05.62 1:08.60 1:08.00 50.71 1:04.43 -
11 Satchell James FR Chipley 1:00.01 1:15.62 48.01 1:15.62 1:10.82 46.21 -
11 Brayden Baker FR Bozeman 1:00.01 45.61 1:15.02 1:07.82 47.41 1:00.61 -
13 Brodie Basford FR Liberty County 1:00.46 1:10.14 1:18.60 45.35 54.42 1:02.88 -
14 Alijah Dorsal JR Holmes County 1:01.35 1:19.76 49.70 55.22 52.77 1:00.74 -
15 Nick Chiren FR Holmes County 1:01.53 54.77 1:14.46 1:17.53 51.07 1:01.53 -
16 Ladarius Sirmons FR Chipley 1:01.56 53.56 1:20.03 1:08.95 54.79 52.95 -
17 Eric Olds FR Rutherford 1:02.12 1:00.26 49.70 1:10.82 1:10.20 1:12.68 -
18 Jaqwuan Pennywell JR Bay 1:03.44 55.83 45.68 53.93 1:00.27 1:10.42 -
19 Evan Dancik JR Bozeman 1:03.50 1:04.77 1:04.77 1:22.55 1:19.38 1:20.01 -
20 Riley Nelson JR Chipley 1:03.63 50.91 1:15.09 1:22.09 57.27 1:10.00 -
21 Tyler Simmons FR Holmes County 1:05.22 1:08.49 1:03.27 1:01.96 1:11.09 1:24.14 -
22 Cristian Gonzalez JR Bay 1:05.57 1:20.66 59.67 45.90 1:25.25 1:14.75 -
23 Rivers Lee FR Holmes County 1:06.68 54.68 1:20.02 1:11.35 1:02.02 1:25.35 -
24 Nick Simental JR Bozeman 1:08.40 1:02.93 54.04 1:02.25 1:02.93 1:05.67 -
25 Isaiah Markham FR Vernon 1:10.03 51.83 1:00.23 1:17.04 1:06.53 1:10.73 -
26 Skylar Peddie SO Liberty County 1:11.87 1:04.69 1:19.78 1:14.03 1:17.62 1:13.31 -
27 Erik Quintanilla FR Arnold 1:12.61 1:11.89 1:03.90 1:32.94 1:20.60 52.28 -
28 Briar Basford 7 Liberty County 1:12.78 56.04 1:26.61 1:17.15 1:20.79 1:12.06 -
29 Tasavion Spencer SR Rutherford 1:13.75 1:07.12 1:10.07 1:24.82 1:10.07 1:05.64 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Adam Layne SR Bozeman 59.17 42.27 52.31 43.32 52.83 10
2 Michael Faint FR North Bay Haven 46.41 56.79 38.77 47.51 54.60 8
3 Landon Conn SR Arnold 1:10.30 42.96 40.73 43.52 55.79 6
5 Charles Baldwin FR North Bay Haven 58.65 1:07.95 54.01 51.69 58.07 4
6 Michael Fuzy JR Arnold 1:11.46 1:02.09 41.59 1:02.09 58.57 3
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Stone Mackey JR Arnold 57.72 1:02.34 57.72 58.88 5
8 Michael Green JR Chipley 59.24 49.17 43.84 54.50 1
11 Brayden Baker FR Bozeman 1:00.01 1:00.61 1:10.22 1:12.62 -
14 Alijah Dorsal JR Holmes County 1:01.35 1:13.01 56.45 1:07.49 -
19 Evan Dancik JR Bozeman 1:03.50 1:16.84 1:13.66 44.45 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Satchell James FR Chipley 49.81 1:05.41 1:06.02 1:11.42 1:16.82 1:00.01 -
18 Jaqwuan Pennywell JR Bay 52.02 55.83 1:17.40 58.37 1:07.88 1:03.44 -
24 Nick Simental JR Bozeman 1:03.62 1:24.14 1:23.45 1:15.93 1:11.82 1:08.40 -
27 Erik Quintanilla FR Arnold 1:13.34 1:01.00 1:08.98 1:29.31 1:32.94 1:12.61 -
28 Briar Basford 7 Liberty County 1:31.71 50.95 1:20.79 58.96 1:01.87 1:12.78 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Jason Oates SO Bay 58.68 43.43 42.25 58.68 51.64 1:12.18 1:13.94 2
15 Nick Chiren FR Holmes County 1:02.15 54.15 1:11.99 1:01.53 1:01.53 44.31 46.77 -
16 Ladarius Sirmons FR Chipley 1:04.03 43.71 56.02 1:01.56 1:08.34 1:12.64 53.56 -
25 Isaiah Markham FR Vernon 1:06.53 1:22.64 55.33 1:10.03 1:09.33 1:13.54 1:12.84 -
29 Tasavion Spencer SR Rutherford 1:07.85 1:32.93 1:18.18 1:13.75 1:35.88 1:10.07 1:14.49 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Lewis Lowder SR Bozeman 45.89 52.44 1:17.47 1:06.15 41.72 59.59 -
10 Zachary Porter JR North Bay Haven 43.55 49.51 1:14.57 1:10.99 1:06.22 59.65 -
13 Brodie Basford FR Liberty County 56.23 42.93 55.02 52.00 50.19 1:00.46 -
21 Tyler Simmons FR Holmes County 1:17.62 54.79 51.53 50.88 1:19.57 1:05.22 -
26 Skylar Peddie SO Liberty County 1:14.75 52.47 1:12.59 1:30.56 1:26.97 1:11.87 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
17 Eric Olds FR Rutherford 1:16.41 1:04.61 1:08.96 1:02.12 -
20 Riley Nelson JR Chipley 1:15.72 1:06.82 45.18 1:03.63 -
22 Cristian Gonzalez JR Bay 1:08.85 1:13.44 1:12.79 1:05.57 -
23 Rivers Lee FR Holmes County 1:24.69 1:05.35 55.35 1:06.68 -