April 8, 2022
|
St. Petersburg HS - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Zakilya Zeigler FR Boca Ciega 46.13 1:02.56 51.19 1:13.30 47.40 1:03.19 1:01.30 10
2 Jaleyah Coston FR St. Petersburg 1:11.00 1:15.55 59.92 1:07.09 1:11.65 1:05.13 54.06 8
3 Gabrielle Wright FR Lakewood 1:23.96 53.55 1:20.00 56.86 55.54 1:06.11 1:06.11 6
4 Amelia Narcisi JR Seminole 1:03.00 1:06.46 53.31 1:09.23 1:25.16 1:09.23 59.54 5
5 Jaden Henkel FR Seminole 1:26.01 50.64 1:22.54 1:05.90 53.41 1:09.36 1:04.51 4
6 Delaney Booth SR St. Petersburg 56.84 58.25 1:00.35 1:17.89 1:24.21 1:10.17 54.03 3
7 Jamella John SO Gibbs 51.33 1:04.69 1:04.69 1:20.16 54.85 1:10.31 1:24.38 2
8 Greta Ferwerda SO St. Petersburg 1:19.57 1:28.02 1:31.54 1:28.02 1:24.50 1:10.41 1:30.13 1
9 Lauren Mize SO St. Petersburg 1:24.62 1:30.26 1:09.10 1:09.10 1:01.35 1:10.51 1:12.63 -
10 Elise Wright SR Countryside 1:22.62 1:07.08 1:07.79 52.96 1:21.21 1:10.61 1:23.32 -
11 Mckenzie Grey JR St. Petersburg 52.47 1:18.70 1:30.05 55.31 1:05.23 1:10.90 1:14.45 -
12 Paris Harrington SO Boca Ciega 1:27.48 53.78 52.35 1:24.61 1:00.23 1:11.70 1:11.70 -
13 Ja'shanna Lyons SR Lakewood 1:14.59 1:31.81 53.79 1:00.25 1:29.65 1:11.72 1:00.97 -
14 Ishmaela Huntington-Symons SO St. Petersburg 1:05.41 1:24.10 1:03.98 1:31.29 1:17.63 1:11.88 1:03.98 -
15 Sara Abusulb SR St. Petersburg 1:03.64 1:20.46 1:10.95 1:06.56 1:27.04 1:13.14 1:29.97 -
16 Olivia Borte FR Boca Ciega 1:17.84 53.61 1:26.65 1:31.06 1:33.99 1:13.43 52.87 -
17 Amari Grayson JR Boca Ciega 1:01.03 1:31.18 1:34.86 1:04.71 1:31.92 1:13.53 1:07.65 -
18 Sage Summers FR St. Petersburg 1:03.68 1:31.07 1:34.03 1:00.72 1:31.07 1:14.04 1:36.26 -
19 Akela Serrano SR Countryside 1:15.92 1:18.16 52.11 1:23.37 1:28.58 1:14.43 1:27.83 -
20 Savannah Nelson JR St. Petersburg 1:03.52 56.72 56.72 1:08.82 1:30.75 1:15.62 56.72 -
21 Ilene Goddard FR St. Petersburg 59.79 1:03.62 1:12.82 57.49 59.02 1:16.65 1:35.05 -
22 Victoria Cangemi JR Seminole 1:00.18 1:28.73 1:33.36 1:13.30 1:19.47 1:17.15 1:06.35 -
23 Conner Spann SO Lakewood 1:25.49 1:11.53 1:18.51 1:41.19 1:02.81 1:27.23 1:08.92 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Delaney Booth SR St. Petersburg 54.74 1:08.07 56.14 1:10.17 3
11 Mckenzie Grey JR St. Petersburg 1:30.05 1:12.32 1:10.20 1:10.90 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Ishmaela Huntington-Symons SO St. Petersburg 1:11.88 -
15 Sara Abusulb SR St. Petersburg 1:13.14 -
17 Amari Grayson JR Boca Ciega 1:13.53 -
19 Akela Serrano SR Countryside 1:14.43 -
20 Savannah Nelson JR St. Petersburg 1:15.62 -
21 Ilene Goddard FR St. Petersburg 1:16.65 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Jamella John SO Gibbs 50.63 1:10.31 1:10.31 1:25.78 2
12 Paris Harrington SO Boca Ciega 1:29.63 1:11.70 1:20.31 1:33.21 -
13 Ja'shanna Lyons SR Lakewood 1:11.72 1:11.72 55.23 58.10 -
16 Olivia Borte FR Boca Ciega 1:17.11 1:13.43 1:08.29 1:26.65 -
18 Sage Summers FR St. Petersburg 57.01 1:14.04 1:09.60 1:08.86 -
22 Victoria Cangemi JR Seminole 1:10.98 1:17.15 55.55 1:05.58 -
23 Conner Spann SO Lakewood 1:40.32 1:27.23 1:41.19 1:52.53 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Zakilya Zeigler FR Boca Ciega 1:11.41 1:03.19 10
2 Jaleyah Coston FR St. Petersburg 1:07.09 1:05.13 8
3 Gabrielle Wright FR Lakewood 1:09.42 1:06.11 6
4 Amelia Narcisi JR Seminole 1:22.39 1:09.23 5
5 Jaden Henkel FR Seminole 1:05.20 1:09.36 4
8 Greta Ferwerda SO St. Petersburg 1:16.75 1:10.41 1
9 Lauren Mize SO St. Petersburg 58.53 1:10.51 -
10 Elise Wright SR Countryside 1:25.44 1:10.61 -