April 14, 2022
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Bathelmy Bazile JR Palmetto Ridge 52.37 42.42 45.04 37.71 1:02.85 10
2 Chris Amador JR Palmetto Ridge 52.49 1:00.89 56.17 54.07 36.75 8
3 Ryan Roedig SR Naples 52.92 39.16 1:08.80 41.28 1:00.33 6
4 Derrick Gustave JR Golden Gate 53.09 1:02.12 45.13 42.48 47.25 5
5 Frantz-ley Innocent SR Charlotte 53.36 55.50 37.36 1:08.30 50.16 4
6 Kevol Craddock JR East Ridge 53.86 1:08.41 1:05.71 52.79 1:03.02 3
7 Tyler Olby SR Charlotte 53.87 39.87 56.03 52.26 58.72 2
8 Jordon Clarke JR East Ridge 54.18 49.31 1:08.81 59.60 44.97 1
9 Bruno Montrond JR Island Coast 54.91 1:10.84 42.28 38.99 59.86 -
10 Daylan Craft SR Lemon Bay 55.37 1:10.32 1:03.68 1:08.11 45.41 -
11 Dawson Truong SR Lemon Bay 55.43 1:05.97 43.79 1:09.85 1:02.09 -
12 Nestor Hernandez SR Palmetto Ridge 55.48 47.16 1:04.92 58.26 1:06.03 -
13 Luckenson Codio SO Lely 55.62 1:05.08 1:11.20 48.95 57.29 -
14 Christopher Paez SO Naples 56.09 46.56 43.75 1:12.92 1:12.92 -
15 Don Salomon FR Lely 56.24 50.06 45.56 55.68 48.93 -
16 Joe Scott SO Lemon Bay 57.03 58.17 58.74 54.75 45.63 -
17 Josuah Bustillo SR Naples 57.23 54.94 1:08.68 1:00.10 50.37 -
18 Marcus Emilus SR Island Coast 57.56 43.17 46.63 1:11.95 58.72 -
19 Jayson Gordon JR Canterbury (FM) 58.26 44.28 1:02.92 1:03.51 48.36 -
20 Dustin Black   Mariner 58.33 1:03.00 40.83 49.00 1:11.17 -
21 John Brodeur FR Estero 58.53 1:02.63 42.15 1:06.73 53.85 -
22 Riley Johnson JR Canterbury (FM) 58.67 41.66 50.46 1:08.06 49.29 -
23 Samuel Jean JR Golden Gate 58.91 52.43 1:03.63 44.78 55.38 -
24 Chaz Brown SO Moore Haven 59.28 45.06 1:07.58 1:06.99 1:15.29 -
25 Kyle Gallagher JR Estero 59.50 1:04.26 1:15.57 51.77 1:12.00 -
26 Deric Black SO Mariner 59.56 1:14.45 1:10.88 57.18 1:07.90 -
27 Collin Farrell SR East Ridge 1:00.48 44.76 1:05.32 1:03.51 1:13.79 -
28 Ca'Vorris Ammons 7 Moore Haven 1:01.08 58.03 58.64 56.81 55.59 -
29 Edgar Palacios SO Lely 1:01.30 50.27 1:16.63 1:08.05 54.56 -
30 Jairo Heredia Ramirez JR Golden Gate 1:01.48 1:10.09 49.80 1:03.33 49.19 -
31 Jonathan Fatal JR Island Coast 1:01.89 53.85 1:16.75 1:06.23 48.28 -
32 Landon Adams 8 Moore Haven 1:03.51 48.27 1:09.23 45.73 53.35 -
33 Leo Greco SO Oasis 1:05.06 1:12.87 1:21.98 47.50 46.85 -
34 Lars Fahnemann SO Oasis 1:05.95 1:15.85 1:05.29 1:00.68 56.72 -
  Junior Pierre JR Charlotte FS FS FS FS FS -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Tyler Olby SR Charlotte 42.02 44.72 1:09.50 50.10 54.41 39.87 53.87 2
16 Joe Scott SO Lemon Bay 1:09.58 1:01.60 45.63 1:11.86 52.47 42.78 57.03 -
22 Riley Johnson JR Canterbury (FM) 46.94 1:02.19 1:02.19 41.07 42.83 1:05.13 58.67 -
31 Jonathan Fatal JR Island Coast 1:08.70 52.61 1:02.51 1:11.18 1:01.89 54.47 1:01.89 -
34 Lars Fahnemann SO Oasis 1:09.25 1:11.89 53.42 1:11.89 1:11.89 54.74 1:05.95 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Jordon Clarke JR East Ridge 45.52 54.18 50.93 57.43 56.35 39.56 56.35 1
11 Dawson Truong SR Lemon Bay 51.55 55.43 1:03.19 56.54 47.12 51.00 1:01.53 -
19 Jayson Gordon JR Canterbury (FM) 47.78 58.26 1:00.01 1:04.09 1:00.59 47.19 1:02.34 -
27 Collin Farrell SR East Ridge 58.67 1:00.48 1:04.11 52.62 1:10.16 44.76 1:05.93 -
28 Ca'Vorris Ammons 7 Moore Haven 1:01.69 1:01.08 1:16.35 1:18.80 1:04.75 1:13.30 47.04 -
32 Landon Adams 8 Moore Haven 1:09.23 1:03.51 46.37 57.80 1:04.78 1:13.68 53.99 -
33 Leo Greco SO Oasis 1:14.82 1:05.06 57.91 54.65 1:12.87 49.45 1:20.03 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Dustin Black   Mariner 58.33 -
21 John Brodeur FR Estero 58.53 -
23 Samuel Jean JR Golden Gate 58.91 -
24 Chaz Brown SO Moore Haven 59.28 -
25 Kyle Gallagher JR Estero 59.50 -
26 Deric Black SO Mariner 59.56 -
29 Edgar Palacios SO Lely 1:01.30 -
30 Jairo Heredia Ramirez JR Golden Gate 1:01.48 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ryan Roedig SR Naples 52.92 6
6 Kevol Craddock JR East Ridge 53.86 3
9 Bruno Montrond JR Island Coast 54.91 -
12 Nestor Hernandez SR Palmetto Ridge 55.48 -
14 Christopher Paez SO Naples 56.09 -
15 Don Salomon FR Lely 56.24 -
17 Josuah Bustillo SR Naples 57.23 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Bathelmy Bazile JR Palmetto Ridge 1:00.75 52.37 10
2 Chris Amador JR Palmetto Ridge 1:01.94 52.49 8
4 Derrick Gustave JR Golden Gate 47.25 53.09 5
5 Frantz-ley Innocent SR Charlotte 44.29 53.36 4
10 Daylan Craft SR Lemon Bay 52.61 55.37 -
13 Luckenson Codio SO Lely 1:00.63 55.62 -
18 Marcus Emilus SR Island Coast 44.33 57.56 -
  Junior Pierre JR Charlotte FS FS -