April 1, 2022
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bernardo Barnhart JR Palmetto Ridge 9:38.73 10
2 Tyler Wadsworth SR Port Charlotte 9:47.85 8
3 Hayden Tank JR Southwest Florida Christian 9:48.49 6
4 Jayden Saint-Paul SO Palmetto Ridge 9:55.44 5
5 Rune LeDoux SR Lemon Bay 10:05.39 4
6 Nekhi Perry SR North Fort Myers 10:06.93 3
7 Ben Tary JR Venice 10:16.30 2
8 Tyler Mastrangelo SO Community School (Naples) 10:23.24 1
9 AJ Duda JR Southwest Florida Christian 10:38.23 -
10 Kaleb Mellott FR Charlotte 10:41.49 -
11 Andrew Marino FR Bishop Verot 10:45.31 -
12 Kauhner Mault SR Port Charlotte 10:46.39 -
13 Caden Klossner JR Charlotte 10:51.05 -
14 James Stock SR Charlotte 10:53.15 -
15 Ruben Medina SO Braden River 11:10.52 -
16 Brayden Cruz SO Community School (Naples) 11:14.97 -
17 Zachary Zielke FR Bishop Verot 11:16.99 -
18 Zachary Engel FR Bishop Verot 11:21.85 -
19 Evan Boyette SR North Port 11:22.49 -
20 Brandon Van Buren JR Lemon Bay 11:42.37 -
21 Alex Kolev SO Barron Collier 11:43.79 -
22 Tyler Ahlborn SO Southwest Florida Christian 11:44.77 -
23 Landon Turner SO Barron Collier 11:46.99 -
24 Kurt White SO North Port 11:47.79 -
25 Alejandro Portillo SO North Port 11:55.96 -
26 Austin Fleming JR Braden River 12:14.52 -
27 Aston Staton JR Braden River 12:23.13 -
28 Christopher Rode FR North Fort Myers 12:41.86 -
29 Isaac Magallanes SO Port Charlotte 13:07.84 -
30 Holden Roth FR Barron Collier 13:11.94 -
  Jordan Velasquez SR Palmetto Ridge DNF -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Ruben Medina SO Braden River 11:10.52 -
16 Brayden Cruz SO Community School (Naples) 11:14.97 -
18 Zachary Engel FR Bishop Verot 11:21.85 -
20 Brandon Van Buren JR Lemon Bay 11:42.37 -
21 Alex Kolev SO Barron Collier 11:43.79 -
22 Tyler Ahlborn SO Southwest Florida Christian 11:44.77 -
23 Landon Turner SO Barron Collier 11:46.99 -
25 Alejandro Portillo SO North Port 11:55.96 -
26 Austin Fleming JR Braden River 12:14.52 -
27 Aston Staton JR Braden River 12:23.13 -
28 Christopher Rode FR North Fort Myers 12:41.86 -
29 Isaac Magallanes SO Port Charlotte 13:07.84 -
30 Holden Roth FR Barron Collier 13:11.94 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bernardo Barnhart JR Palmetto Ridge 9:38.73 10
2 Tyler Wadsworth SR Port Charlotte 9:47.85 8
3 Hayden Tank JR Southwest Florida Christian 9:48.49 6
4 Jayden Saint-Paul SO Palmetto Ridge 9:55.44 5
5 Rune LeDoux SR Lemon Bay 10:05.39 4
6 Nekhi Perry SR North Fort Myers 10:06.93 3
7 Ben Tary JR Venice 10:16.30 2
8 Tyler Mastrangelo SO Community School (Naples) 10:23.24 1
9 AJ Duda JR Southwest Florida Christian 10:38.23 -
10 Kaleb Mellott FR Charlotte 10:41.49 -
11 Andrew Marino FR Bishop Verot 10:45.31 -
12 Kauhner Mault SR Port Charlotte 10:46.39 -
13 Caden Klossner JR Charlotte 10:51.05 -
14 James Stock SR Charlotte 10:53.15 -
17 Zachary Zielke FR Bishop Verot 11:16.99 -
19 Evan Boyette SR North Port 11:22.49 -
24 Kurt White SO North Port 11:47.79 -
  Jordan Velasquez SR Palmetto Ridge DNF -