April 1, 2022
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Glenn Green JR Island Coast 16.05 10
2 Zechariah Joly SO Gulf Coast 16.47 8
3 Kaden Parker SR Gulf Coast 17.31 6
4 Dylan Schmid SO Barron Collier 17.89 5
5 Jacob Treesh SR Southwest Florida Christian 17.94 4
6 Marven Simeus JR Gulf Coast 18.04 3
7 Colin Baird SO North Port 18.29 2
8 Marcus Schade SO Braden River 18.83 1
9 Tyler Chapman JR Charlotte 19.40 -
10 Michael Dow JR Southwest Florida Christian 19.41 -
11 Christopher Priede FR Venice 19.56 -
12 Cameron Knarr JR Palmetto Ridge 19.95 -
13 David Latell SO Bishop Verot 20.01 -
14 Alex Lam SO Venice 20.04 -
15 Michael Prince JR North Port 20.29 -
16 Edward Cellerini FR Charlotte 20.53 -
17 Ian Cambell SO Lemon Bay 20.86 -
18 Caleb Fleurilus SR Port Charlotte 20.97 -
19 Trent Maloney FR First Baptist (Naples) 21.04 -
20 Shane Mccarty SO Bishop Verot 21.43 -
21 David Rue JR Bishop Verot 21.76 -
21 Dominick Davis FR First Baptist (Naples) 21.76 -
23 Blake Ahlers JR Lemon Bay 21.86 -
24 Christopher Fay SO Port Charlotte 21.98 -
25 Camden Hubbard FR Island Coast 22.02 -
26 Justin Feliz SR Braden River 26.12 -
Boys' 110 Hurdles Section 1
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Blake Ahlers JR Lemon Bay 21.86 -
25 Camden Hubbard FR Island Coast 22.02 -
Boys' 110 Hurdles Section 2
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Tyler Chapman JR Charlotte 19.40 -
14 Alex Lam SO Venice 20.04 -
16 Edward Cellerini FR Charlotte 20.53 -
17 Ian Cambell SO Lemon Bay 20.86 -
20 Shane Mccarty SO Bishop Verot 21.43 -
21 David Rue JR Bishop Verot 21.76 -
24 Christopher Fay SO Port Charlotte 21.98 -
Boys' 110 Hurdles Section 3
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Michael Dow JR Southwest Florida Christian 19.41 -
11 Christopher Priede FR Venice 19.56 -
15 Michael Prince JR North Port 20.29 -
18 Caleb Fleurilus SR Port Charlotte 20.97 -
19 Trent Maloney FR First Baptist (Naples) 21.04 -
21 Dominick Davis FR First Baptist (Naples) 21.76 -
26 Justin Feliz SR Braden River 26.12 -
Boys' 110 Hurdles Section 4
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Dylan Schmid SO Barron Collier 17.89 5
5 Jacob Treesh SR Southwest Florida Christian 17.94 4
8 Marcus Schade SO Braden River 18.83 1
12 Cameron Knarr JR Palmetto Ridge 19.95 -
13 David Latell SO Bishop Verot 20.01 -
Boys' 110 Hurdles Section 5
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Glenn Green JR Island Coast 16.05 10
2 Zechariah Joly SO Gulf Coast 16.47 8
3 Kaden Parker SR Gulf Coast 17.31 6
6 Marven Simeus JR Gulf Coast 18.04 3
7 Colin Baird SO North Port 18.29 2