March 4, 2022
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anna McDermott SR Berkeley Prep 5:25.30 10
2 Avery Latto SO Osceola (Seminole) 5:27.98 8
3 Delaney Booth SR St. Petersburg 5:34.65 6
4 Heloise Pinto SO Osceola (Seminole) 5:34.66 5
5 Elle Mehltretter SO Osceola (Seminole) 5:38.24 4
6 Sophia Preston   Admiral Farragut 5:48.07 3
7 Julia Tripp JR Osceola (Seminole) 5:48.53 2
8 Mylie McDonough JR Shorecrest Prep 5:51.15 1
9 Emily McDermott SO Berkeley Prep 5:51.30 -
10 Margaret Doolittle FR St. Petersburg 5:57.53 -
11 Isobel Benoit FR Osceola (Seminole) 5:58.36 -
12 Alex Estremera 8 Shorecrest Prep 5:59.28 -
13 Madeleine Fishman FR Seminole 6:00.72 -
14 Chloe Powers JR Canterbury (SP) 6:01.29 -
15 Ceciela Burns JR Countryside 6:07.51 -
16 Alex Louie 6 Berkeley Prep 6:15.41 -
17 Julia Kraszewski SO East Lake 6:17.62 -
18 Ema Zubernyte FR Osceola (Seminole) 6:17.70 -
19 Amelie Buras FR Indian Rocks Christian 6:22.40 -
20 Sabina Schuller 8 Shorecrest Prep 6:22.52 -
21 Arya Khosla 6 Berkeley Prep 6:25.06 -
22 Emily Richardson SO Berkeley Prep 6:26.25 -
23 Sabina Memet FR Lakewood 6:27.16 -
24 Jessica Weissman SO Admiral Farragut 6:32.81 -
25 Sabrina Aboud SR Shorecrest Prep 6:34.15 -
26 Kylie Houck SO Osceola (Seminole) 6:34.97 -
27 Samantha Shackton SR Countryside 6:38.58 -
28 Emma Olsen FR Calvary Christian (Clr) 6:40.09 -
29 Lily Joseph FR Osceola (Seminole) 6:43.36 -
30 Dalia Halawani FR Berkeley Prep 6:46.04 -
31 Gabriella Seib JR Osceola (Seminole) 6:46.25 -
32 Natalie Kelley JR Berkeley Prep 6:47.62 -
33 Alyssa Feliciano FR Northside Christian 6:48.81 -
34 Maggie Brewer 6 Berkeley Prep 6:49.35 -
35 Lauren Deerwester FR Calvary Christian (Clr) 6:50.33 -
36 Carissa Aumack SO Boca Ciega 6:50.75 -
37 Ann Parry SO Countryside 6:55.83 -
38 Lillian Spaethe FR Countryside 6:57.62 -
39 Victoria Reed SO Indian Rocks Christian 6:58.10 -
40 Gaby Hernandez FR Berkeley Prep 6:58.23 -
41 Grace Hamrick JR Calvary Christian (Clr) 6:59.32 -
42 Linsdey Reuther SO East Lake 7:00.22 -
43 Kori Shackelford SR Clearwater 7:01.69 -
44 Lauren Fornshell SR Clearwater 7:02.85 -
45 Emily Gerges FR Calvary Christian (Clr) 7:16.51 -
46 Zoe Crippin JR Boca Ciega 7:21.14 -
47 Devin Strittmatter SR Countryside 7:22.11 -
48 Charlotte Kennedy FR Northside Christian 7:26.24 -
49 Maddie Zook FR Northside Christian 7:27.23 -
50 Kara Harris SO Clearwater 7:29.50 -
51 Sara Britt FR Osceola (Seminole) 7:32.14 -
52 Briana Hodavance SR Seminole 7:33.64 -
53 Jillian Sourini FR Countryside 7:37.37 -
54 Audrey German SO Countryside 7:45.22 -
55 Mariana Tascon SO Osceola (Seminole) 7:48.53 -
56 Sienna Arsenault SR Hollins 7:49.64 -
57 Laney DeLong JR Osceola (Seminole) 7:59.70 -
58 Sarah Jenkins SR Clearwater 8:03.17 -
59 Mallory Jans JR Calvary Christian (Clr) 8:10.74 -
60 Analia Beeze FR Osceola (Seminole) 8:14.20 -
61 Erin Tully FR Lakewood 8:17.46 -
62 Alma Buatista SO Countryside 8:18.81 -
63 Miranda Blair FR Hollins 8:33.09 -
64 Kayla Monche SO Countryside 9:05.06 -
65 Haylee Bellinger JR Seminole 9:12.06 -
66 Susana Toro SO Hollins 9:12.37 -
67 Tatyana Khitlik SR Lakewood 10:53.79 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Ema Zubernyte FR Osceola (Seminole) 6:17.70 -
27 Samantha Shackton SR Countryside 6:38.58 -
39 Victoria Reed SO Indian Rocks Christian 6:58.10 -
46 Zoe Crippin JR Boca Ciega 7:21.14 -
47 Devin Strittmatter SR Countryside 7:22.11 -
49 Maddie Zook FR Northside Christian 7:27.23 -
51 Sara Britt FR Osceola (Seminole) 7:32.14 -
56 Sienna Arsenault SR Hollins 7:49.64 -
58 Sarah Jenkins SR Clearwater 8:03.17 -
60 Analia Beeze FR Osceola (Seminole) 8:14.20 -
61 Erin Tully FR Lakewood 8:17.46 -
62 Alma Buatista SO Countryside 8:18.81 -
64 Kayla Monche SO Countryside 9:05.06 -
65 Haylee Bellinger JR Seminole 9:12.06 -
66 Susana Toro SO Hollins 9:12.37 -
67 Tatyana Khitlik SR Lakewood 10:53.79 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Mylie McDonough JR Shorecrest Prep 5:51.15 1
30 Dalia Halawani FR Berkeley Prep 6:46.04 -
31 Gabriella Seib JR Osceola (Seminole) 6:46.25 -
33 Alyssa Feliciano FR Northside Christian 6:48.81 -
35 Lauren Deerwester FR Calvary Christian (Clr) 6:50.33 -
36 Carissa Aumack SO Boca Ciega 6:50.75 -
37 Ann Parry SO Countryside 6:55.83 -
38 Lillian Spaethe FR Countryside 6:57.62 -
40 Gaby Hernandez FR Berkeley Prep 6:58.23 -
41 Grace Hamrick JR Calvary Christian (Clr) 6:59.32 -
44 Lauren Fornshell SR Clearwater 7:02.85 -
45 Emily Gerges FR Calvary Christian (Clr) 7:16.51 -
48 Charlotte Kennedy FR Northside Christian 7:26.24 -
50 Kara Harris SO Clearwater 7:29.50 -
52 Briana Hodavance SR Seminole 7:33.64 -
53 Jillian Sourini FR Countryside 7:37.37 -
54 Audrey German SO Countryside 7:45.22 -
57 Laney DeLong JR Osceola (Seminole) 7:59.70 -
59 Mallory Jans JR Calvary Christian (Clr) 8:10.74 -
63 Miranda Blair FR Hollins 8:33.09 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Alex Louie 6 Berkeley Prep 6:15.41 -
19 Amelie Buras FR Indian Rocks Christian 6:22.40 -
21 Arya Khosla 6 Berkeley Prep 6:25.06 -
22 Emily Richardson SO Berkeley Prep 6:26.25 -
23 Sabina Memet FR Lakewood 6:27.16 -
24 Jessica Weissman SO Admiral Farragut 6:32.81 -
26 Kylie Houck SO Osceola (Seminole) 6:34.97 -
28 Emma Olsen FR Calvary Christian (Clr) 6:40.09 -
29 Lily Joseph FR Osceola (Seminole) 6:43.36 -
32 Natalie Kelley JR Berkeley Prep 6:47.62 -
34 Maggie Brewer 6 Berkeley Prep 6:49.35 -
42 Linsdey Reuther SO East Lake 7:00.22 -
43 Kori Shackelford SR Clearwater 7:01.69 -
55 Mariana Tascon SO Osceola (Seminole) 7:48.53 -
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anna McDermott SR Berkeley Prep 5:25.30 10
2 Avery Latto SO Osceola (Seminole) 5:27.98 8
3 Delaney Booth SR St. Petersburg 5:34.65 6
4 Heloise Pinto SO Osceola (Seminole) 5:34.66 5
5 Elle Mehltretter SO Osceola (Seminole) 5:38.24 4
6 Sophia Preston   Admiral Farragut 5:48.07 3
7 Julia Tripp JR Osceola (Seminole) 5:48.53 2
9 Emily McDermott SO Berkeley Prep 5:51.30 -
10 Margaret Doolittle FR St. Petersburg 5:57.53 -
11 Isobel Benoit FR Osceola (Seminole) 5:58.36 -
12 Alex Estremera 8 Shorecrest Prep 5:59.28 -
13 Madeleine Fishman FR Seminole 6:00.72 -
14 Chloe Powers JR Canterbury (SP) 6:01.29 -
15 Ceciela Burns JR Countryside 6:07.51 -
17 Julia Kraszewski SO East Lake 6:17.62 -
20 Sabina Schuller 8 Shorecrest Prep 6:22.52 -
25 Sabrina Aboud SR Shorecrest Prep 6:34.15 -