March 4, 2022
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Chatman SR East Lake 50.81 10
2 Marcellus Morris SO Lakewood 50.95 8
3 Canaan Burnett JR Calvary Christian (Clr) 51.07 6
4 Terrence Jackson JR Countryside 51.86 5
5 Garrett Rodriguez JR Countryside 51.88 4
6 Jervon Hinton SR Admiral Farragut 51.99 3
7 Jaden Griffin SR Countryside 52.12 2
8 Trey Fudge JR Shorecrest Prep 52.14 1
9 Ali Joseph JR Clearwater 52.45 -
10 Weston McMillen SO Indian Rocks Christian 52.60 -
11 David Newton SO Largo 53.03 -
12 Christopher Tucker SO Seminole 53.60 -
13 Brett Bush SR Indian Rocks Christian 53.61 -
14 Carlos Quarles SR Calvary Christian (Clr) 54.06 -
15 Josh Robinson FR Calvary Christian (Clr) 54.22 -
16 Jayln Bethune SO Lakewood 54.56 -
17 Jaden Andrews SO Northeast (SP) 54.67 -
18 Logan Turner JR Osceola (Seminole) 55.28 -
19 Anderson Dumm FR Indian Rocks Christian 55.85 -
20 Jaishon Silers SR Boca Ciega 55.89 -
21 Damon Whiting JR East Lake 56.46 -
22 Marco Souchet FR Berkeley Prep 56.77 -
23 Amari Caro FR Pinellas Park 56.88 -
24 Anderson Kimbrell FR Largo 56.91 -
25 Cunray Jenkins FR Boca Ciega 57.10 -
26 Manuel Silvestre FR Northside Christian 57.31 -
27 Jake Popowski FR Osceola (Seminole) 57.42 -
28 Tyler Moody JR Northside Christian 57.73 -
29 Marcus McCluster SO Largo 57.78 -
30 Brogan Slater-White JR St. Petersburg 58.02 -
31 Scott Holbrook SR Northside Christian 58.05 -
32 Xavier Strunk SR Hollins 59.65 -
33 Antony Gospodinod SO St. Petersburg 59.67 -
34 Kaden Bishop SO Hollins 59.69 -
35 Antwan Riderburg-Ramos FR Seminole 59.98 -
36 Keon Williams JR Clearwater 1:00.29 -
37 Khameron Sanford FR Lakewood 1:00.91 -
38 Nicholas Nero SR Northeast (SP) 1:01.28 -
39 Jamarian Raymond FR Boca Ciega 1:01.58 -
40 Conry Cabantac SR Seminole 1:01.61 -
41 Hollis Grimsley FR Berkeley Prep 1:01.99 -
42 Elyjah Given SO Admiral Farragut 1:02.10 -
43 Kody Stephens SO Berkeley Prep 1:02.34 -
44 Alex McCants 8 Admiral Farragut 1:02.52 -
45 Evan Holt SO Osceola (Seminole) 1:03.70 -
45 Michael Jackson FR St. Petersburg 1:03.70 -
47 Jordan Naylor SO Canterbury (SP) 1:06.06 -
48 Austin Wooley SO Canterbury (SP) 1:06.14 -
49 Ahmiyan Malcolm FR Shorecrest Prep 1:06.82 -
50 Cameron Cook FR Clearwater 1:08.55 -
51 Javonte Scott JR Hollins 1:10.24 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Keon Williams JR Clearwater 1:00.29 -
49 Ahmiyan Malcolm FR Shorecrest Prep 1:06.82 -
50 Cameron Cook FR Clearwater 1:08.55 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Jaishon Silers SR Boca Ciega 55.89 -
38 Nicholas Nero SR Northeast (SP) 1:01.28 -
39 Jamarian Raymond FR Boca Ciega 1:01.58 -
42 Elyjah Given SO Admiral Farragut 1:02.10 -
45 Evan Holt SO Osceola (Seminole) 1:03.70 -
47 Jordan Naylor SO Canterbury (SP) 1:06.06 -
48 Austin Wooley SO Canterbury (SP) 1:06.14 -
51 Javonte Scott JR Hollins 1:10.24 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Marcus McCluster SO Largo 57.78 -
32 Xavier Strunk SR Hollins 59.65 -
33 Antony Gospodinod SO St. Petersburg 59.67 -
35 Antwan Riderburg-Ramos FR Seminole 59.98 -
40 Conry Cabantac SR Seminole 1:01.61 -
43 Kody Stephens SO Berkeley Prep 1:02.34 -
44 Alex McCants 8 Admiral Farragut 1:02.52 -
45 Michael Jackson FR St. Petersburg 1:03.70 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Marco Souchet FR Berkeley Prep 56.77 -
23 Amari Caro FR Pinellas Park 56.88 -
25 Cunray Jenkins FR Boca Ciega 57.10 -
26 Manuel Silvestre FR Northside Christian 57.31 -
28 Tyler Moody JR Northside Christian 57.73 -
30 Brogan Slater-White JR St. Petersburg 58.02 -
37 Khameron Sanford FR Lakewood 1:00.91 -
41 Hollis Grimsley FR Berkeley Prep 1:01.99 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jaden Andrews SO Northeast (SP) 54.67 -
18 Logan Turner JR Osceola (Seminole) 55.28 -
19 Anderson Dumm FR Indian Rocks Christian 55.85 -
21 Damon Whiting JR East Lake 56.46 -
24 Anderson Kimbrell FR Largo 56.91 -
27 Jake Popowski FR Osceola (Seminole) 57.42 -
31 Scott Holbrook SR Northside Christian 58.05 -
34 Kaden Bishop SO Hollins 59.69 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Chatman SR East Lake 50.81 10
9 Ali Joseph JR Clearwater 52.45 -
10 Weston McMillen SO Indian Rocks Christian 52.60 -
11 David Newton SO Largo 53.03 -
12 Christopher Tucker SO Seminole 53.60 -
14 Carlos Quarles SR Calvary Christian (Clr) 54.06 -
15 Josh Robinson FR Calvary Christian (Clr) 54.22 -
16 Jayln Bethune SO Lakewood 54.56 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Marcellus Morris SO Lakewood 50.95 8
3 Canaan Burnett JR Calvary Christian (Clr) 51.07 6
4 Terrence Jackson JR Countryside 51.86 5
5 Garrett Rodriguez JR Countryside 51.88 4
6 Jervon Hinton SR Admiral Farragut 51.99 3
7 Jaden Griffin SR Countryside 52.12 2
8 Trey Fudge JR Shorecrest Prep 52.14 1
13 Brett Bush SR Indian Rocks Christian 53.61 -