March 4, 2022
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Rashard Hartwell SO Lakewood 15.27 10 1.5
2 Théo Simon SR Shorecrest Prep 15.72 8 1.5
3 Zamarie Kier JR Largo 16.05 6 1.5
4 Canaan Burnett JR Calvary Christian (Clr) 16.79 5 1.5
5 Shadrach Anderson SR St. Petersburg 17.03 4 1.5
6 Matthew Frye FR East Lake 17.09 3 1.2
7 Joel Gonzalez FR Countryside 17.43 2 1.2
8 Roman Marr-Navas JR Seminole 17.63 1 1.2
9 Amari Ray JR East Lake 17.79 - 1.2
10 David Stanley JR Countryside 17.80 - 1.2
11 Solomon Lowery JR Lakewood 17.82 - 1.2
12 Tytan Moore JR Canterbury (SP) 17.94 - 1.5
13 Connor Gensel FR East Lake 18.25 - 2.2
14 Sam Lee SR Canterbury (SP) 18.25 - 1.5
15 REILLY HENDERSON SO Osceola (Seminole) 18.37 - 1.2
16 Tyler Jennings SR Osceola (Seminole) 18.38 - 1.2
17 Shawn San Antonio SR Countryside 18.64 - 1.9
18 Carter Durgin SO Seminole 19.80 - 1.9
19 Noah Frederique SR Hollins 20.37 - 1.9
20 John Perez SO Calvary Christian (Clr) 20.63 - 1.9
21 Alekos Speaker FR Calvary Christian (Clr) 20.74 - 1.9
22 Reece Shepard SO Osceola (Seminole) 20.83 - 1.9
23 London Burge SO Seminole 20.96 - 1.9
24 Austin Wooley SO Canterbury (SP) 22.34 - 1.9
25 Ethan Gambino JR Clearwater 23.03 - 2.2
Boys' 110 Hurdles Section 1
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Connor Gensel FR East Lake 18.25 -
25 Ethan Gambino JR Clearwater 23.03 -
Boys' 110 Hurdles Section 2
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Shawn San Antonio SR Countryside 18.64 -
18 Carter Durgin SO Seminole 19.80 -
19 Noah Frederique SR Hollins 20.37 -
20 John Perez SO Calvary Christian (Clr) 20.63 -
21 Alekos Speaker FR Calvary Christian (Clr) 20.74 -
22 Reece Shepard SO Osceola (Seminole) 20.83 -
23 London Burge SO Seminole 20.96 -
24 Austin Wooley SO Canterbury (SP) 22.34 -
Boys' 110 Hurdles Section 3
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Matthew Frye FR East Lake 17.09 3
7 Joel Gonzalez FR Countryside 17.43 2
8 Roman Marr-Navas JR Seminole 17.63 1
9 Amari Ray JR East Lake 17.79 -
10 David Stanley JR Countryside 17.80 -
11 Solomon Lowery JR Lakewood 17.82 -
15 REILLY HENDERSON SO Osceola (Seminole) 18.37 -
16 Tyler Jennings SR Osceola (Seminole) 18.38 -
Boys' 110 Hurdles Section 4
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rashard Hartwell SO Lakewood 15.27 10
2 Théo Simon SR Shorecrest Prep 15.72 8
3 Zamarie Kier JR Largo 16.05 6
4 Canaan Burnett JR Calvary Christian (Clr) 16.79 5
5 Shadrach Anderson SR St. Petersburg 17.03 4
12 Tytan Moore JR Canterbury (SP) 17.94 -
14 Sam Lee SR Canterbury (SP) 18.25 -