March 4, 2022
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 9:34.78 10
2 Zachery Florendo SR Calvary Christian (Clr) 9:44.67 8
3 Liam Jordan FR Berkeley Prep 9:46.02 6
4 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 9:54.18 5
5 Blake Young FR Indian Rocks Christian 10:04.72 4
6 Alex Valdez JR Calvary Christian (Clr) 10:05.68 3
7 Chris Toomey SO Calvary Christian (Clr) 10:06.73 2
8 Charles LaBrant SO Indian Rocks Christian 10:10.19 1
9 Braedon Miner JR Admiral Farragut 10:39.51 -
10 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 10:47.77 -
11 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 10:52.28 -
12 Lawrence Budo SO Boca Ciega 10:52.56 -
13 Liam Andrews SR Berkeley Prep 11:00.86 -
14 Troy Guinther JR Countryside 11:13.88 -
15 William Carter FR East Lake 11:20.78 -
16 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 11:32.16 -
17 Joshua Sourini SR Countryside 11:32.66 -
18 Nicholas Jacobs SO East Lake 11:36.47 -
19 Jesus Rosales SO Boca Ciega 11:46.72 -
20 Seren McNulty FR Lakewood 11:46.93 -
21 Caiden Schuller SO St. Petersburg 11:48.38 -
22 John Slocum JR Seminole 11:51.50 -
23 Keenan Laperriere JR Seminole 11:54.61 -
24 Jackson LaChapelle SR St. Petersburg 11:55.54 -
25 Kenneth Jacek SR Clearwater 12:06.50 -
26 Walker Hall FR Admiral Farragut 12:28.99 -
27 Wesley Ray JR Seminole 12:37.35 -
28 Eli Richard SO St. Petersburg 12:41.10 -
29 Jack Plouf SO Lakewood 12:45.13 -
30 Jason Baker FR Northside Christian 14:14.21 -
31 Linus Watson SO Clearwater 14:20.51 -
32 Wesley Pitzer SO Hollins 14:22.11 -
33 Felipe Jacinto FR Hollins 14:31.79 -
  Ethan Lipham SR Berkeley Prep DNF -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Troy Guinther JR Countryside 11:13.88 -
15 William Carter FR East Lake 11:20.78 -
16 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 11:32.16 -
17 Joshua Sourini SR Countryside 11:32.66 -
18 Nicholas Jacobs SO East Lake 11:36.47 -
19 Jesus Rosales SO Boca Ciega 11:46.72 -
20 Seren McNulty FR Lakewood 11:46.93 -
22 John Slocum JR Seminole 11:51.50 -
24 Jackson LaChapelle SR St. Petersburg 11:55.54 -
26 Walker Hall FR Admiral Farragut 12:28.99 -
27 Wesley Ray JR Seminole 12:37.35 -
28 Eli Richard SO St. Petersburg 12:41.10 -
29 Jack Plouf SO Lakewood 12:45.13 -
30 Jason Baker FR Northside Christian 14:14.21 -
31 Linus Watson SO Clearwater 14:20.51 -
32 Wesley Pitzer SO Hollins 14:22.11 -
33 Felipe Jacinto FR Hollins 14:31.79 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 9:34.78 10
2 Zachery Florendo SR Calvary Christian (Clr) 9:44.67 8
3 Liam Jordan FR Berkeley Prep 9:46.02 6
4 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 9:54.18 5
5 Blake Young FR Indian Rocks Christian 10:04.72 4
6 Alex Valdez JR Calvary Christian (Clr) 10:05.68 3
7 Chris Toomey SO Calvary Christian (Clr) 10:06.73 2
8 Charles LaBrant SO Indian Rocks Christian 10:10.19 1
9 Braedon Miner JR Admiral Farragut 10:39.51 -
10 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 10:47.77 -
11 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 10:52.28 -
12 Lawrence Budo SO Boca Ciega 10:52.56 -
13 Liam Andrews SR Berkeley Prep 11:00.86 -
21 Caiden Schuller SO St. Petersburg 11:48.38 -
23 Keenan Laperriere JR Seminole 11:54.61 -
25 Kenneth Jacek SR Clearwater 12:06.50 -
  Ethan Lipham SR Berkeley Prep DNF -