April 8, 2022
|
Bishop Moore - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Michael Toppi SR Viera 4:30.11 10
2 Cameron Raney JR Viera 4:32.59 8
3 Aaron Mercado SR Boone 4:36.50 6
4 Liam Griffiths SO Bishop Moore 4:37.15 5
5 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 4:38.65 4
6 Carson Waggoner JR Satellite 4:43.73 3
7 Dakotah Lucarelli-van buskir SR Bishop Moore 4:45.33 2
8 Cory Clayton FR Timber Creek 4:45.93 1
9 Joshua Ingalls SR Viera 4:48.19 -
10 Andrew Gazzoli JR Father Lopez 4:50.59 -
11 Cristian Calderon JR Rockledge 4:53.94 -
12 Dylan Mauldin FR Boone 4:54.61 -
13 Ben Steger SR Satellite 4:55.58 -
14 Tyler Giuliani SO Boone 4:57.40 -
15 Zach Merly SR Master's Academy (Oviedo) 4:58.06 -
16 Nathan Corley SO Edgewood 4:59.46 -
17 Ryan Braswell SO Rockledge 5:00.10 -
18 Landon Pierce JR Circle Christian 5:01.78 -
19 James Hawley FR Trinity Prep 5:04.58 -
20 Carlos O'Connor JR Trinity Prep 5:06.00 -
21 Matthew Ahl SR Trinity Prep 5:06.79 -
22 Spencer Moler SO Bishop Moore 5:07.01 -
23 William Watson JR Orangewood Christian 5:09.46 -
24 Tyler Lewis FR Seabreeze 5:10.43 -
25 Philip Yong SO Lake Highland Prep 5:11.54 -
26 Trenton Brayboy SO Rockledge 5:11.92 -
27 Shrey Patel JR Lake Highland Prep 5:12.46 -
28 Gabe Bossenberry SR Satellite 5:16.27 -
29 Noah Gauthier SR Timber Creek 5:19.03 -
30 Cristopher Medina SR Poinciana 5:19.43 -
31 Nathaniel Chon SR Circle Christian 5:21.92 -
32 Clay Robinson JR Master's Academy (Oviedo) 5:31.53 -
33 Shiv Patel FR Lake Highland Prep 5:31.78 -
34 Logan Santamarina SO Father Lopez 5:32.82 -
35 Tyler Miller SO Seabreeze 5:35.78 -
36 Austin Serafine SO Orangewood Christian 5:45.12 -
37 Matthew McCrady JR Orangewood Christian 5:45.53 -
38 Kelsey Yarish JR Father Lopez 5:51.56 -
39 Carson Frasier FR Seabreeze 5:51.57 -
40 Gabriel Morante SR Poinciana 5:52.85 -
41 Vincent Wright 8 Edgewood 5:54.43 -
42 Jed Flood SO Geneva School 5:58.50 -
43 Justice Ortiz SR Poinciana 6:21.12 -
44 Zechariah Zhong SO Geneva School 6:26.59 -
45 Vaibhav Sriramineni 8 Edgewood 6:42.38 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Dylan Mauldin FR Boone 4:54.61 -
14 Tyler Giuliani SO Boone 4:57.40 -
21 Matthew Ahl SR Trinity Prep 5:06.79 -
22 Spencer Moler SO Bishop Moore 5:07.01 -
33 Shiv Patel FR Lake Highland Prep 5:31.78 -
35 Tyler Miller SO Seabreeze 5:35.78 -
36 Austin Serafine SO Orangewood Christian 5:45.12 -
38 Kelsey Yarish JR Father Lopez 5:51.56 -
39 Carson Frasier FR Seabreeze 5:51.57 -
40 Gabriel Morante SR Poinciana 5:52.85 -
41 Vincent Wright 8 Edgewood 5:54.43 -
42 Jed Flood SO Geneva School 5:58.50 -
43 Justice Ortiz SR Poinciana 6:21.12 -
44 Zechariah Zhong SO Geneva School 6:26.59 -
45 Vaibhav Sriramineni 8 Edgewood 6:42.38 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Nathan Corley SO Edgewood 4:59.46 -
17 Ryan Braswell SO Rockledge 5:00.10 -
18 Landon Pierce JR Circle Christian 5:01.78 -
19 James Hawley FR Trinity Prep 5:04.58 -
20 Carlos O'Connor JR Trinity Prep 5:06.00 -
24 Tyler Lewis FR Seabreeze 5:10.43 -
25 Philip Yong SO Lake Highland Prep 5:11.54 -
26 Trenton Brayboy SO Rockledge 5:11.92 -
27 Shrey Patel JR Lake Highland Prep 5:12.46 -
29 Noah Gauthier SR Timber Creek 5:19.03 -
30 Cristopher Medina SR Poinciana 5:19.43 -
31 Nathaniel Chon SR Circle Christian 5:21.92 -
32 Clay Robinson JR Master's Academy (Oviedo) 5:31.53 -
34 Logan Santamarina SO Father Lopez 5:32.82 -
37 Matthew McCrady JR Orangewood Christian 5:45.53 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Michael Toppi SR Viera 4:30.11 10
2 Cameron Raney JR Viera 4:32.59 8
3 Aaron Mercado SR Boone 4:36.50 6
4 Liam Griffiths SO Bishop Moore 4:37.15 5
5 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 4:38.65 4
6 Carson Waggoner JR Satellite 4:43.73 3
7 Dakotah Lucarelli-van buskir SR Bishop Moore 4:45.33 2
8 Cory Clayton FR Timber Creek 4:45.93 1
9 Joshua Ingalls SR Viera 4:48.19 -
10 Andrew Gazzoli JR Father Lopez 4:50.59 -
11 Cristian Calderon JR Rockledge 4:53.94 -
13 Ben Steger SR Satellite 4:55.58 -
15 Zach Merly SR Master's Academy (Oviedo) 4:58.06 -
23 William Watson JR Orangewood Christian 5:09.46 -
28 Gabe Bossenberry SR Satellite 5:16.27 -