April 8, 2022
|
Bishop Moore - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Giles SR Viera 51.05 10
2 Ethan Varnedore SR Timber Creek 51.64 8
3 Jermichael Gillis FR Bishop Moore 52.78 6
4 Jalen Francis SR Boone 53.05 5
5 Shamar Durham SO Seabreeze 53.48 4
6 Aaron Freeman SO Rockledge 53.97 3
7 Xavier Voltaire JR Seabreeze 54.06 2
8 Solomon Williams SO Timber Creek 54.33 1
9 Joshua Larrick SO Satellite 54.33 -
10 Keyon Carter SO Rockledge 54.91 -
11 Jackson Pearson SR Circle Christian 55.00 -
12 Antonio Mitchell SR Seabreeze 55.20 -
13 Chase Cintron SO Timber Creek 55.56 -
14 Ronaldo Thelusma SO Bishop Moore 55.67 -
15 Elijah Bulger SO Orangewood Christian 55.68 -
16 Rylan Susla JR Orangewood Christian 55.99 -
17 Chase Vickers SO Rockledge 56.09 -
18 Isaiah Parker JR Circle Christian 56.19 -
19 William Jusme FR Bishop Moore 56.36 -
20 Ben Elwell JR Viera 57.18 -
21 Enoch Rivera FR Circle Christian 57.25 -
22 Jase Bailey SO Lake Highland Prep 57.27 -
23 Derrick Caple 8 Edgewood 57.88 -
24 Chango Napier SR Poinciana 58.04 -
25 Gavin Wallis 8 Lake Highland Prep 59.44 -
26 Nathan Baena FR Boone 1:00.03 -
27 Blaise Bissonnette SO Satellite 1:00.26 -
28 Anthony Dicks JR Satellite 1:00.37 -
29 Xavier Cabrera FR Edgewood 1:00.74 -
30 Wesley Tucker FR Father Lopez 1:01.09 -
31 Dean Krahling FR Trinity Prep 1:01.14 -
32 William Pope SO Edgewood 1:01.68 -
33 Jorge Lugo SO Master's Academy (Oviedo) 1:01.80 -
34 Lech Sweeney SO Father Lopez 1:02.23 -
35 Victor Valentin JR Viera 1:02.55 -
36 Elijah Spencer FR Poinciana 1:03.63 -
37 Abraham Marc SR Poinciana 1:03.79 -
38 Keith Dixon FR Geneva School 1:04.54 -
39 Nathaniel Pasantes SR Master's Academy (Oviedo) 1:05.88 -
40 Diego Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 1:10.31 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Antonio Mitchell SR Seabreeze 55.20 -
16 Rylan Susla JR Orangewood Christian 55.99 -
26 Nathan Baena FR Boone 1:00.03 -
39 Nathaniel Pasantes SR Master's Academy (Oviedo) 1:05.88 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Blaise Bissonnette SO Satellite 1:00.26 -
31 Dean Krahling FR Trinity Prep 1:01.14 -
35 Victor Valentin JR Viera 1:02.55 -
36 Elijah Spencer FR Poinciana 1:03.63 -
37 Abraham Marc SR Poinciana 1:03.79 -
38 Keith Dixon FR Geneva School 1:04.54 -
40 Diego Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 1:10.31 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Derrick Caple 8 Edgewood 57.88 -
25 Gavin Wallis 8 Lake Highland Prep 59.44 -
28 Anthony Dicks JR Satellite 1:00.37 -
30 Wesley Tucker FR Father Lopez 1:01.09 -
32 William Pope SO Edgewood 1:01.68 -
33 Jorge Lugo SO Master's Academy (Oviedo) 1:01.80 -
34 Lech Sweeney SO Father Lopez 1:02.23 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Ronaldo Thelusma SO Bishop Moore 55.67 -
15 Elijah Bulger SO Orangewood Christian 55.68 -
18 Isaiah Parker JR Circle Christian 56.19 -
19 William Jusme FR Bishop Moore 56.36 -
21 Enoch Rivera FR Circle Christian 57.25 -
22 Jase Bailey SO Lake Highland Prep 57.27 -
24 Chango Napier SR Poinciana 58.04 -
29 Xavier Cabrera FR Edgewood 1:00.74 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Shamar Durham SO Seabreeze 53.48 4
9 Joshua Larrick SO Satellite 54.33 -
10 Keyon Carter SO Rockledge 54.91 -
11 Jackson Pearson SR Circle Christian 55.00 -
13 Chase Cintron SO Timber Creek 55.56 -
17 Chase Vickers SO Rockledge 56.09 -
20 Ben Elwell JR Viera 57.18 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Giles SR Viera 51.05 10
2 Ethan Varnedore SR Timber Creek 51.64 8
3 Jermichael Gillis FR Bishop Moore 52.78 6
4 Jalen Francis SR Boone 53.05 5
6 Aaron Freeman SO Rockledge 53.97 3
7 Xavier Voltaire JR Seabreeze 54.06 2
8 Solomon Williams SO Timber Creek 54.33 1