April 14, 2022
|
Bartram Trail - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Pippa Worden FR Vanguard (Ocala) 5:08.43
2 Meia Popp SO Bolles 5:22.23
3 Lauren Conover SR Mandarin 5:23.88
4 Daisy Ross FR Ponte Vedra 5:24.90
5 Mary Biagini JR Bishop Kenny 5:27.48
6 Estella Bruneau FR Bolles 5:29.45
7 Brooke Vlaun JR Creekside 5:31.74
8 Rhema Taylor JR Vanguard (Ocala) 5:31.77
9 Katie Thompson JR Fleming Island 5:33.10
10 Hannah Kowkabany SO Episcopal 5:37.24
11 Ella Mickler JR Bolles 5:37.62
12 Madison Patchan SO Tocoi Creek 5:41.85
13 McKenzie Carlson JR Bartram Trail 5:42.67
14 Kavya Patel 7 Bolles 5:46.45
15 Brooklyn Fratello FR Vanguard (Ocala) 5:46.79
16 Gretchen Morgan JR Episcopal 5:48.58
17 Kalli Robinson FR Tocoi Creek 5:49.91
18 Drew Dillon JR Mandarin 5:50.74
19 Sarah Conover SO Mandarin 5:54.61
20 Lana Dodson JR Tocoi Creek 5:55.33
21 Charlotte Fryman JR Bartram Trail 5:55.62
22 Ana Chiang FR Fleming Island 5:56.17
23 Audrey Taylor SO Vanguard (Ocala) 5:56.64
24 Elise Sumner 7 Bolles 5:58.84
25 Megan Holian SO Ponte Vedra 6:01.96
26 Charlotte Brodeur JR Bartram Trail 6:02.58
27 Kaylie Saez SO Vanguard (Ocala) 6:03.40
28 Tremyia Watts 8 Palatka 6:03.60
29 Emily Stevenson 8 Bolles 6:04.30
30 Genevieve Ernest SR Mandarin 6:08.94
31 Olivia Chamlee FR Tocoi Creek 6:12.28
32 Emma Haney JR Bishop Kenny 6:13.39
33 Amelia Haynes SR Episcopal 6:14.22
34 Emmalene Labonte SR Vanguard (Ocala) 6:15.74
35 Keagan Miller SO Mandarin 6:15.84
36 Madeline Dahlman JR Oakleaf 6:16.11
37 Emma Rose SR Creekside 6:16.44
38 Sophie Flynt SO Creekside 6:19.52
39 Ella Sharman FR St. Augustine 6:20.04
40 Laura Frank JR Bartram Trail 6:20.26
41 Pasha Fong SO Bartram Trail 6:24.48
42 Idaly Almanza-Enriquez SO St. Augustine 6:25.47
43 Evelyn Hanson SR St. Johns Country Day 6:26.69
44 Kaitlyn Glidewell FR Nease 6:27.12
45 Caroline Earnshaw SO Bartram Trail 6:28.95
46 Abigail Taylor SO Vanguard (Ocala) 6:30.36
47 Ashlin Price SO Mandarin 6:32.28
48 Samantha Blanton JR Bartram Trail 6:36.81
49 Sarah Shorstein JR Ponte Vedra 6:38.31
50 Nicole Ni SO Vanguard (Ocala) 6:40.07
51 Ella Rigdon JR Bartram Trail 6:40.10
52 Lily Ghali SO Bartram Trail 6:44.47
53 Audrey Carstens FR Nease 6:53.34
54 Tiffany Cox JR Oakleaf 7:00.00
55 Abigail Mitchell JR Bartram Trail 7:00.33
56 Gracyn Smith SO Bartram Trail 7:19.76
57 Noemi Alomia JR Bartram Trail 7:23.42
58 Anya Mae Southammavong SO Bartram Trail 7:27.73
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Pippa Worden FR Vanguard (Ocala) 5:08.43
2 Meia Popp SO Bolles 5:22.23
3 Lauren Conover SR Mandarin 5:23.88
4 Daisy Ross FR Ponte Vedra 5:24.90
5 Mary Biagini JR Bishop Kenny 5:27.48
6 Estella Bruneau FR Bolles 5:29.45
7 Brooke Vlaun JR Creekside 5:31.74
8 Rhema Taylor JR Vanguard (Ocala) 5:31.77
9 Katie Thompson JR Fleming Island 5:33.10
10 Hannah Kowkabany SO Episcopal 5:37.24
11 Ella Mickler JR Bolles 5:37.62
12 Madison Patchan SO Tocoi Creek 5:41.85
13 McKenzie Carlson JR Bartram Trail 5:42.67
17 Kalli Robinson FR Tocoi Creek 5:49.91
19 Sarah Conover SO Mandarin 5:54.61
27 Kaylie Saez SO Vanguard (Ocala) 6:03.40
37 Emma Rose SR Creekside 6:16.44
38 Sophie Flynt SO Creekside 6:19.52
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Kavya Patel 7 Bolles 5:46.45
15 Brooklyn Fratello FR Vanguard (Ocala) 5:46.79
16 Gretchen Morgan JR Episcopal 5:48.58
18 Drew Dillon JR Mandarin 5:50.74
20 Lana Dodson JR Tocoi Creek 5:55.33
21 Charlotte Fryman JR Bartram Trail 5:55.62
22 Ana Chiang FR Fleming Island 5:56.17
23 Audrey Taylor SO Vanguard (Ocala) 5:56.64
24 Elise Sumner 7 Bolles 5:58.84
25 Megan Holian SO Ponte Vedra 6:01.96
26 Charlotte Brodeur JR Bartram Trail 6:02.58
29 Emily Stevenson 8 Bolles 6:04.30
30 Genevieve Ernest SR Mandarin 6:08.94
31 Olivia Chamlee FR Tocoi Creek 6:12.28
32 Emma Haney JR Bishop Kenny 6:13.39
33 Amelia Haynes SR Episcopal 6:14.22
34 Emmalene Labonte SR Vanguard (Ocala) 6:15.74
35 Keagan Miller SO Mandarin 6:15.84
36 Madeline Dahlman JR Oakleaf 6:16.11
40 Laura Frank JR Bartram Trail 6:20.26
47 Ashlin Price SO Mandarin 6:32.28
54 Tiffany Cox JR Oakleaf 7:00.00
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Tremyia Watts 8 Palatka 6:03.60
39 Ella Sharman FR St. Augustine 6:20.04
41 Pasha Fong SO Bartram Trail 6:24.48
42 Idaly Almanza-Enriquez SO St. Augustine 6:25.47
43 Evelyn Hanson SR St. Johns Country Day 6:26.69
44 Kaitlyn Glidewell FR Nease 6:27.12
45 Caroline Earnshaw SO Bartram Trail 6:28.95
46 Abigail Taylor SO Vanguard (Ocala) 6:30.36
48 Samantha Blanton JR Bartram Trail 6:36.81
49 Sarah Shorstein JR Ponte Vedra 6:38.31
50 Nicole Ni SO Vanguard (Ocala) 6:40.07
51 Ella Rigdon JR Bartram Trail 6:40.10
52 Lily Ghali SO Bartram Trail 6:44.47
53 Audrey Carstens FR Nease 6:53.34
55 Abigail Mitchell JR Bartram Trail 7:00.33
56 Gracyn Smith SO Bartram Trail 7:19.76
57 Noemi Alomia JR Bartram Trail 7:23.42
58 Anya Mae Southammavong SO Bartram Trail 7:27.73