March 5, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Colby Robbins SR Sunlake 4:29.18 10
2 Cason Meyer SR Sunlake 4:35.52 8
3 Isaac Morrison JR McKeel 4:38.66 6
4 Cade Culpepper FR Sunlake 4:50.43 5
5 Logan Thornton FR Palm Harbor University 4:53.77 4
6 Ryan Elfring JR Forest 4:57.89 3
7 Payson Keown JR Haines City 5:02.18 2
8 Michael McDow SO Geneva Classical Academy 5:06.10 1
9 Evan Dewey JR Jesuit (Tampa) 5:07.41 -
10 Gio Burke SR McKeel 5:08.49 -
11 Joaquin Arevalo JR Sunlake 5:08.57 -
12 Israel Mirtil JR Lake Region 5:08.85 -
13 Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven 5:09.33 -
14 Zackary Cho-Sam SO Mount Dora 5:09.57 -
15 Kruz Schembri FR Ridge Community 5:11.09 -
16 Ashton Lopez SR Ridge Community 5:14.45 -
17 Benjamin Borton JR Sunlake 5:17.59 -
18 Manuel Miranda SO Winter Haven 5:18.70 -
19 Cipriano Alvarado JR Frostproof 5:18.90 -
20 Ethan Ramsey SO Forest 5:19.79 -
21 Bryce Reeves SO Sunlake 5:21.39 -
22 Derick Gomez JR Mulberry 5:22.14 -
23 Larry Glenn 8 McKeel 5:25.33 -
24 Amari Smith JR Lake Region 5:28.01 -
25 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 5:28.30 -
26 Jeremiah Austin SR Auburndale 5:29.65 -
27 Brennan Quadros SO Palm Harbor University 5:31.37 -
28 Logan Stearns JR Sunlake 5:31.75 -
29 Jadon Sparer FR Sunlake 5:35.23 -
30 Will Yates FR Geneva Classical Academy 5:36.38 -
31 Aiden Drielick FR Sunlake 5:36.98 -
32 Nathan Lee JR Sunlake 5:37.33 -
33 Liam Holzer 8 Geneva Classical Academy 5:38.78 -
34 Jimar Barrett JR Forest 5:40.05 -
35 Neil Isaac Brown FR Forest 5:42.33 -
36 Jayden Vegter FR McKeel 5:45.11 -
37 Dante Menconi JR Palm Harbor University 5:48.04 -
38 Jack Bodolay JR Palm Harbor University 5:49.68 -
39 Frank Sanchez-Santiago SO Lake Region 5:51.48 -
40 Carter McCastlain FR Geneva Classical Academy 5:53.38 -
41 Juan Sanchez SO Frostproof 5:54.37 -
42 Tarik Firkatoune SR Ridge Community 5:54.60 -
43 Richard Ramirez 8 Frostproof 5:55.70 -
44 Jackson Birge 8 McKeel 5:58.70 -
45 Jahvoney Vital FR Lake Region 5:59.46 -
46 Logan Meurer JR Palm Harbor University 6:00.67 -
47 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 6:01.13 -
48 Lucas Fonseca SO Palm Harbor University 6:02.18 -
49 Michael Menapace JR Palm Harbor University 6:03.02 -
50 Chris Sempert SO Bartow 6:03.85 -
51 J'Marion Sloan SR Bartow 6:08.69 -
52 Garret Miller FR Ridgeview Global Studies 6:08.92 -
53 Andrew McKnight 7 McKeel 6:13.10 -
54 Devin Seymour FR Ridgeview Global Studies 6:13.33 -
55 Erick Chavez 7 Frostproof 6:15.84 -
56 Jason Delgadillo SR Winter Haven 6:16.84 -
57 Conner Davis SO Auburndale 6:19.69 -
58 Austin Jordan 8 McKeel 6:24.47 -
59 Kenneth Canales JR Ridge Community 6:25.12 -
60 Aiden Szeto SO Palm Harbor University 6:27.03 -
61 Sean Miller FR Fort Meade 6:27.55 -
62 Eidon Stover FR Ridgeview Global Studies 6:29.70 -
63 Nicholas Knowles JR Auburndale 6:30.04 -
64 Coen Strickland FR Mulberry 6:36.93 -
65 Kade Maresh FR Ridgeview Global Studies 6:37.08 -
66 Ivan Chaez JR Lake Region 6:39.62 -
67 Noah Roger FR Tampa Bay HEAT 7:30.32 -
  Francisco Mondragon SR Bartow DNS   
  Thomas Zingo FR Vanguard (LW) DNS   
  Tristan Heck JR Sunlake DNS   
  Aiden Buchanen FR Ridgeview Global Studies DNS   
  Oliver Dempsey 8 Geneva Classical Academy DNS   
  Cody Smith SR Sunlake DNS   
  Ian Tigue FR Sunlake DNS   
  Carmine Burke FR McKeel DNS   
  James Wonders JR Lakeland DNS   
  Ricardo Concepcion SR Lakeland DNS   
  Connor Truby JR Palm Harbor University DNS   
  John Willetts SR Palm Harbor University DNS   
  Tyler Hartney SO Mount Dora DNS   
  Leonard Seto FR Palm Harbor University DNS   
  Nathan Chin-Lue FR Palm Harbor University DNS   
  Callahan Bonifant JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Nile Myers SR Mount Dora DNS   
  Bryson Rennard SO Mount Dora DNS   
  Antonio Vargas SR Winter Haven DNS   
  Spencer Jarmolych SO Palm Harbor University DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Derick Gomez JR Mulberry 5:22.14 -
26 Jeremiah Austin SR Auburndale 5:29.65 -
36 Jayden Vegter FR McKeel 5:45.11 -
42 Tarik Firkatoune SR Ridge Community 5:54.60 -
50 Chris Sempert SO Bartow 6:03.85 -
51 J'Marion Sloan SR Bartow 6:08.69 -
52 Garret Miller FR Ridgeview Global Studies 6:08.92 -
53 Andrew McKnight 7 McKeel 6:13.10 -
54 Devin Seymour FR Ridgeview Global Studies 6:13.33 -
56 Jason Delgadillo SR Winter Haven 6:16.84 -
57 Conner Davis SO Auburndale 6:19.69 -
58 Austin Jordan 8 McKeel 6:24.47 -
62 Eidon Stover FR Ridgeview Global Studies 6:29.70 -
63 Nicholas Knowles JR Auburndale 6:30.04 -
64 Coen Strickland FR Mulberry 6:36.93 -
65 Kade Maresh FR Ridgeview Global Studies 6:37.08 -
67 Noah Roger FR Tampa Bay HEAT 7:30.32 -
  Francisco Mondragon SR Bartow DNS   
  Aiden Buchanen FR Ridgeview Global Studies DNS   
  Ian Tigue FR Sunlake DNS   
  Thomas Zingo FR Vanguard (LW) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Aiden Drielick FR Sunlake 5:36.98 -
34 Jimar Barrett JR Forest 5:40.05 -
37 Dante Menconi JR Palm Harbor University 5:48.04 -
39 Frank Sanchez-Santiago SO Lake Region 5:51.48 -
40 Carter McCastlain FR Geneva Classical Academy 5:53.38 -
44 Jackson Birge 8 McKeel 5:58.70 -
45 Jahvoney Vital FR Lake Region 5:59.46 -
46 Logan Meurer JR Palm Harbor University 6:00.67 -
47 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 6:01.13 -
48 Lucas Fonseca SO Palm Harbor University 6:02.18 -
49 Michael Menapace JR Palm Harbor University 6:03.02 -
55 Erick Chavez 7 Frostproof 6:15.84 -
59 Kenneth Canales JR Ridge Community 6:25.12 -
60 Aiden Szeto SO Palm Harbor University 6:27.03 -
61 Sean Miller FR Fort Meade 6:27.55 -
66 Ivan Chaez JR Lake Region 6:39.62 -
  Nathan Chin-Lue FR Palm Harbor University DNS   
  Ricardo Concepcion SR Lakeland DNS   
  James Wonders JR Lakeland DNS   
  Spencer Jarmolych SO Palm Harbor University DNS   
  Leonard Seto FR Palm Harbor University DNS   
  Tyler Hartney SO Mount Dora DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Ashton Lopez SR Ridge Community 5:14.45 -
18 Manuel Miranda SO Winter Haven 5:18.70 -
20 Ethan Ramsey SO Forest 5:19.79 -
21 Bryce Reeves SO Sunlake 5:21.39 -
23 Larry Glenn 8 McKeel 5:25.33 -
24 Amari Smith JR Lake Region 5:28.01 -
25 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 5:28.30 -
27 Brennan Quadros SO Palm Harbor University 5:31.37 -
28 Logan Stearns JR Sunlake 5:31.75 -
29 Jadon Sparer FR Sunlake 5:35.23 -
30 Will Yates FR Geneva Classical Academy 5:36.38 -
33 Liam Holzer 8 Geneva Classical Academy 5:38.78 -
35 Neil Isaac Brown FR Forest 5:42.33 -
38 Jack Bodolay JR Palm Harbor University 5:49.68 -
41 Juan Sanchez SO Frostproof 5:54.37 -
43 Richard Ramirez 8 Frostproof 5:55.70 -
  Nile Myers SR Mount Dora DNS   
  Oliver Dempsey 8 Geneva Classical Academy DNS   
  Tristan Heck JR Sunlake DNS   
  Connor Truby JR Palm Harbor University DNS   
  John Willetts SR Palm Harbor University DNS   
  Bryson Rennard SO Mount Dora DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Colby Robbins SR Sunlake 4:29.18 10
2 Cason Meyer SR Sunlake 4:35.52 8
3 Isaac Morrison JR McKeel 4:38.66 6
4 Cade Culpepper FR Sunlake 4:50.43 5
5 Logan Thornton FR Palm Harbor University 4:53.77 4
6 Ryan Elfring JR Forest 4:57.89 3
7 Payson Keown JR Haines City 5:02.18 2
8 Michael McDow SO Geneva Classical Academy 5:06.10 1
9 Evan Dewey JR Jesuit (Tampa) 5:07.41 -
10 Gio Burke SR McKeel 5:08.49 -
11 Joaquin Arevalo JR Sunlake 5:08.57 -
12 Israel Mirtil JR Lake Region 5:08.85 -
13 Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven 5:09.33 -
14 Zackary Cho-Sam SO Mount Dora 5:09.57 -
15 Kruz Schembri FR Ridge Community 5:11.09 -
17 Benjamin Borton JR Sunlake 5:17.59 -
19 Cipriano Alvarado JR Frostproof 5:18.90 -
32 Nathan Lee JR Sunlake 5:37.33 -
  Antonio Vargas SR Winter Haven DNS   
  Carmine Burke FR McKeel DNS   
  Callahan Bonifant JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Cody Smith SR Sunlake DNS