February 26, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brooke Reif SR Wharton 5:16.90 10
2 Cristal Gomez SR Lake Wales 5:21.31 8
3 Noelle Vu SO Mount Dora 5:24.33 6
4 Megan Wells SR Newsome 5:27.70 5
5 Kendall Hughes SR Newsome 5:28.90 4
6 Katelyn Beam JR First Baptist (Naples) 5:30.42 3
7 Emma Nales-Torchio JR McKeel 5:34.82 2
8 Alexandria Frye SR Wharton 5:35.57 1
9 Caitlin Foley SR Mount Dora 5:38.12 -
10 Hannah Douglas FR Mount Dora 5:40.19 -
11 Caitlin Beery SR Bloomingdale 5:42.37 -
12 Kayla Lewis SO Goleman 5:47.05 -
13 Elizabeth Poe SR Tampa Bay HEAT 5:47.21 -
14 Alexi Amer SR Wharton 5:48.85 -
15 Rebekah Salcedo SR Goleman 5:51.64 -
16 Payton Rusk JR George Jenkins 5:55.40 -
17 Megan Miller SR McKeel 5:57.38 -
18 Autumn Kloth SR Lake Wales 5:59.37 -
19 Jessica Brickhaus SO Newsome 6:00.67 -
20 Abigail Ryals SO McKeel 6:08.86 -
21 Aileen Castillo SO Land O'Lakes 6:16.32 -
22 Anika Donohue SO Lake Region 6:18.37 -
23 Ava Taylor FR Charlotte 6:19.51 -
24 Erica Tateishi SR George Jenkins 6:21.41 -
25 Maggie Russell JR Riverview 6:22.93 -
26 Ambrea Hobbs JR Charlotte 6:26.67 -
27 Evelyn Hoffert FR Lakeland 6:27.21 -
28 Christina Kranias JR Palm Harbor University 6:28.53 -
29 Alyssa Comisky SO George Jenkins 6:29.80 -
30 Jasmine Harvell JR Auburndale 6:30.41 -
31 McKenzie Stofel JR Sumner 6:31.44 -
32 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 6:31.94 -
33 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:33.04 -
34 Kenza Attallah FR Alonso 6:33.21 -
35 Madeline Reynolds SO Land O'Lakes 6:35.67 -
36 Meaghan Knowles JR Auburndale 6:40.76 -
37 Alena Kozul JR Lakeland 6:41.01 -
38 Madeline Severy SR Wiregrass Ranch 6:43.92 -
39 Isabella Quinlan FR Alonso 6:45.14 -
40 Amanda Rico~Toro FR Bartow 6:45.63 -
41 Iva Kozul JR Lakeland 6:50.88 -
42 Tania Pagan Ortiz SR Ridge Community 6:54.64 -
43 Shelby Ihrig FR East Bay 6:56.94 -
44 Kelsi Sessions FR Land O'Lakes 6:59.00 -
45 Makenna Jones FR Alonso 7:01.99 -
46 Monica Alvarado FR Frostproof 7:04.89 -
47 Araceli Arzola 6 Frostproof 7:04.97 -
48 Maitlyn Evans SO Bartow 7:08.46 -
49 Aubrianna Payeur FR Winter Haven 7:14.28 -
50 Yamilet Garcia JR Lake Region 7:14.43 -
51 Rylee Perry SO Riverview 7:20.19 -
52 Isabella Arbolaez SO Goleman 7:23.29 -
53 Juliana Ayala SO Auburndale 7:24.31 -
54 Morgan Craft FR Winter Haven 7:27.94 -
55 Amelie Olarte JR Charlotte 7:28.45 -
56 Celeste Ramirez JR Haines City 7:51.75 -
57 Angelina Perez FR Wiregrass Ranch 7:55.07 -
58 Nacybel Matos SO East Bay 8:05.14 -
  Evelyn Quiroz JR Lake Region DNF   
  Caitlin Witherow SR Bloomingdale DNS   
  Shayla Gordon SO Palm Harbor University DNS   
  Danica Jennings FR Bloomingdale DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Caitlin Beery SR Bloomingdale 5:42.37 -
28 Christina Kranias JR Palm Harbor University 6:28.53 -
30 Jasmine Harvell JR Auburndale 6:30.41 -
36 Meaghan Knowles JR Auburndale 6:40.76 -
40 Amanda Rico~Toro FR Bartow 6:45.63 -
42 Tania Pagan Ortiz SR Ridge Community 6:54.64 -
43 Shelby Ihrig FR East Bay 6:56.94 -
44 Kelsi Sessions FR Land O'Lakes 6:59.00 -
45 Makenna Jones FR Alonso 7:01.99 -
46 Monica Alvarado FR Frostproof 7:04.89 -
47 Araceli Arzola 6 Frostproof 7:04.97 -
48 Maitlyn Evans SO Bartow 7:08.46 -
49 Aubrianna Payeur FR Winter Haven 7:14.28 -
50 Yamilet Garcia JR Lake Region 7:14.43 -
51 Rylee Perry SO Riverview 7:20.19 -
52 Isabella Arbolaez SO Goleman 7:23.29 -
53 Juliana Ayala SO Auburndale 7:24.31 -
54 Morgan Craft FR Winter Haven 7:27.94 -
56 Celeste Ramirez JR Haines City 7:51.75 -
57 Angelina Perez FR Wiregrass Ranch 7:55.07 -
58 Nacybel Matos SO East Bay 8:05.14 -
  Evelyn Quiroz JR Lake Region DNF   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Autumn Kloth SR Lake Wales 5:59.37 -
19 Jessica Brickhaus SO Newsome 6:00.67 -
21 Aileen Castillo SO Land O'Lakes 6:16.32 -
23 Ava Taylor FR Charlotte 6:19.51 -
25 Maggie Russell JR Riverview 6:22.93 -
26 Ambrea Hobbs JR Charlotte 6:26.67 -
27 Evelyn Hoffert FR Lakeland 6:27.21 -
29 Alyssa Comisky SO George Jenkins 6:29.80 -
31 McKenzie Stofel JR Sumner 6:31.44 -
32 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 6:31.94 -
33 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:33.04 -
34 Kenza Attallah FR Alonso 6:33.21 -
35 Madeline Reynolds SO Land O'Lakes 6:35.67 -
37 Alena Kozul JR Lakeland 6:41.01 -
38 Madeline Severy SR Wiregrass Ranch 6:43.92 -
39 Isabella Quinlan FR Alonso 6:45.14 -
41 Iva Kozul JR Lakeland 6:50.88 -
  Danica Jennings FR Bloomingdale DNS   
  Caitlin Witherow SR Bloomingdale DNS   
  Shayla Gordon SO Palm Harbor University DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brooke Reif SR Wharton 5:16.90 10
2 Cristal Gomez SR Lake Wales 5:21.31 8
3 Noelle Vu SO Mount Dora 5:24.33 6
4 Megan Wells SR Newsome 5:27.70 5
5 Kendall Hughes SR Newsome 5:28.90 4
6 Katelyn Beam JR First Baptist (Naples) 5:30.42 3
7 Emma Nales-Torchio JR McKeel 5:34.82 2
8 Alexandria Frye SR Wharton 5:35.57 1
9 Caitlin Foley SR Mount Dora 5:38.12 -
10 Hannah Douglas FR Mount Dora 5:40.19 -
12 Kayla Lewis SO Goleman 5:47.05 -
13 Elizabeth Poe SR Tampa Bay HEAT 5:47.21 -
14 Alexi Amer SR Wharton 5:48.85 -
15 Rebekah Salcedo SR Goleman 5:51.64 -
16 Payton Rusk JR George Jenkins 5:55.40 -
17 Megan Miller SR McKeel 5:57.38 -
20 Abigail Ryals SO McKeel 6:08.86 -
22 Anika Donohue SO Lake Region 6:18.37 -
24 Erica Tateishi SR George Jenkins 6:21.41 -
55 Amelie Olarte JR Charlotte 7:28.45 -