February 26, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 George Jenkins Cameron Rupe, Khristian Runcie, Rey Hernandez, Jaelin Sistrunk 3:29.17 10
2 Lake Wales Robert Langs, Laterrian Mickel, Philipp Davis, Devin Hardy 3:29.23 8
3 Kathleen Keven Estael, Tyrece Beckford, Quavantez Jackson, Gavin Bendross 3:33.37 6
4 Sumner Joshua McClendon, Jeremiah Exceus, Brandon Metcalf, Jacob Mayak 3:34.49 5
5 Newsome Alijah Nelson, William Berg, Devin Peebles, Ethan Robinson 3:38.20 4
6 Mount Dora Bowen Zwart, Riley Senner, Noah Fourari, Andrew Scott 3:39.33 3
7 Bloomingdale Camren Campbell, Malik Millet, Chase Mach, Michael McGee 3:40.25 2
8 Bartow Randolph John, Timothy Graydon, Nicholas Randall, Trequan Jones 3:44.68 1
9 McKeel Erikson Wills, Isaac Morrison, Javien Burnham , Ahmad Tillery 3:45.10 -
10 Charlotte Junior Pierre, Alex Rootz, Lincy Mede, Frantz-ley Innocent 3:45.35 -
11 Winter Haven Keno Foresyeth, Jaden Lippett, Joaquin Jackson, Donest Brimmer 3:45.43 -
12 Haines City Devonte Scott, Payson Keown, Noxollys Almendarez, Henry Tolliver 3:46.79 -
13 Land O'Lakes Noah Mathen, Andrew Levesque, Dalton Sallengs, Colin Kendrick 3:47.41 -
14 Wiregrass Ranch Franklin Keyes, Alexzay Rodriguez, Aydin Fayiz, Joseph Medina 3:47.92 -
15 Ridge Community Ashton Lopez, Jakari Ward, Gabriel Willis, Ashe Castineriras 3:49.10 -
16 Tenoroc Blake Payne, Jerry Pollard, Daleshawn Smith, Dillion Larcarte 3:51.63 -
17 Alonso Krisangel Arce, Ethan Fisher, Kevin Velazquez, Victor Prieto 3:51.70 -
18 Lake Region Michael Mclaurin, Matthew Medrano, Clifton Morris, Evrald Thompson 3:51.76 -
19 Tampa Bay HEAT Landon Richards, Ryan Collins, Nathan Rivera, Anthony Canino 3:55.03 -
20 Palm Harbor University Max Moore, Jack Penn, David Romero, Anthony Vercamen 3:59.21 -
21 Frostproof Eddie Gammage, Cipriano Alvarado , Juan Sanchez, Daiveon Pittman 4:03.91 -
22 Auburndale Kamarion Cole, Nicholas Knowles, Christian Cuyler, Caleb Cuyler 4:13.78 -
  Lakeland Franeudi Estrada , D'Marius Rucker, Christopher Wheeler, Tyrell Brooks DNS   
  East Bay Marcus Jones, Wyatt Wood, Nahum Jasper , Jayden Webster DNS   
  Wharton Carlos Gonzalez, Joseph Gonzalez, Lucas Garcia, Alec Mintz DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
11 Winter Haven Foresyeth, Lippett, Jackson, Brimmer 3:45.43 -
15 Ridge Community Lopez, Ward, Willis, Castineriras 3:49.10 -
16 Tenoroc Payne, Pollard, Smith, Larcarte 3:51.63 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
8 Bartow John, Graydon, Randall, Jones 3:44.68 1
9 McKeel Wills, Morrison, Burnham , Tillery 3:45.10 -
10 Charlotte Pierre, Rootz, Mede, Innocent 3:45.35 -
18 Lake Region Mclaurin, Medrano, Morris, Thompson 3:51.76 -
21 Frostproof Gammage, Alvarado , Sanchez, Pittman 4:03.91 -
22 Auburndale Cole, Knowles, Cuyler, Cuyler 4:13.78 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
7 Bloomingdale Campbell, Millet, Mach, McGee 3:40.25 2
12 Haines City Scott, Keown, Almendarez, Tolliver 3:46.79 -
17 Alonso Arce, Fisher, Velazquez, Prieto 3:51.70 -
19 Tampa Bay HEAT Richards, Collins, Rivera, Canino 3:55.03 -
20 Palm Harbor University Moore, Penn, Romero, Vercamen 3:59.21 -
  Wharton Gonzalez, Gonzalez, Garcia, Mintz DNS   
  East Bay Jones, Wood, Jasper , Webster DNS   
  Lakeland Estrada , Rucker, Wheeler, Brooks DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 George Jenkins Rupe, Runcie, Hernandez, Sistrunk 3:29.17 10
2 Lake Wales Langs, Mickel, Davis, Hardy 3:29.23 8
3 Kathleen Estael, Beckford, Jackson, Bendross 3:33.37 6
4 Sumner McClendon, Exceus, Metcalf, Mayak 3:34.49 5
5 Newsome Nelson, Berg, Peebles, Robinson 3:38.20 4
6 Mount Dora Zwart, Senner, Fourari, Scott 3:39.33 3
13 Land O'Lakes Mathen, Levesque, Sallengs, Kendrick 3:47.41 -
14 Wiregrass Ranch Keyes, Rodriguez, Fayiz, Medina 3:47.92 -