February 26, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevin Velazquez SR Alonso 2:01.45 10
2 Brandon Metcalf SO Sumner 2:01.76 8
3 Isaac Morrison JR McKeel 2:01.94 6
4 Cameron Rupe SR George Jenkins 2:03.75 5
5 William Berg SO Newsome 2:04.73 4
6 Joseph Medina JR Wiregrass Ranch 2:05.52 3
7 Orison Domingo SR George Jenkins 2:05.60 2
8 Max Moore SR Palm Harbor University 2:06.30 1
9 Mason Spearin SO Wiregrass Ranch 2:07.56 -
10 Dalton Sallengs JR Land O'Lakes 2:07.88 -
11 Erikson Wills JR McKeel 2:08.78 -
12 Jaren Chapman JR Newsome 2:09.07 -
13 Noah Mathen SO Land O'Lakes 2:09.39 -
14 Taylor Dreyer SR Riverview 2:09.60 -
15 Mark Amin JR Palm Harbor University 2:10.46 -
16 Malik Millet SR Bloomingdale 2:10.60 -
17 Emanuel Camacho SR Wharton 2:10.86 -
18 Andrew Levesque SR Land O'Lakes 2:12.16 -
19 Avery Coons SR Plant City 2:13.00 -
20 Tristin Flowers FR George Jenkins 2:13.32 -
21 Jordan Fiducia JR Sumner 2:14.41 -
22 Aidan Lowery JR Charlotte 2:15.21 -
23 Cipriano Alvarado JR Frostproof 2:15.41 -
24 Hunter Beam SR First Baptist (Naples) 2:15.46 -
25 Tyler Olby SR Charlotte 2:16.98 -
26 Connor Cook JR Kathleen 2:17.26 -
27 Brandon Leung SO Newsome 2:17.27 -
28 Eric Lopez SR Riverview 2:17.29 -
29 Keven Estael JR Kathleen 2:17.99 -
30 Javien Burnham FR McKeel 2:18.90 -
31 Michael McDow SO Geneva Classical Academy 2:19.43 -
32 Yael Betancourt SR Frostproof 2:19.56 -
33 Simon Pettit SR Charlotte 2:19.83 -
34 Cameron Howe SR Alonso 2:19.93 -
35 Jack Cleversey SO Sumner 2:20.98 -
36 Manuel Miranda SO Winter Haven 2:21.08 -
37 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 2:22.16 -
38 Spencer Louis JR Haines City 2:22.28 -
39 Justin Williams SR Tenoroc 2:22.71 -
40 Christopher Wheeler JR Lakeland 2:23.04 -
41 Michael Clarke JR Bloomingdale 2:23.42 -
42 Khaleb White FR Riverview 2:23.87 -
43 Anthony Oldham SO Kathleen 2:24.44 -
44 Austin Pelletier SO Palm Harbor University 2:24.87 -
45 Blake Payne SO Tenoroc 2:26.02 -
46 Isaiah Gattie JR Plant City 2:28.07 -
47 Antonio Shaw JR Lakeland 2:28.18 -
48 Owen Kingery FR Horizon 2:29.25 -
49 Francisco Mondragon SR Bartow 2:30.20 -
50 Frank Sanchez-Santiago SO Lake Region 2:30.53 -
51 Jason Delgadillo SR Winter Haven 2:31.71 -
52 Johnathan Capps JR Alonso 2:32.18 -
53 Afrifa Amoah-Mensah SO Mount Dora 2:33.62 -
54 Pedro Moran SO Ridge Community 2:34.47 -
55 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:35.13 -
56 Emmanuel Mercado Gonzalez SR Ridge Community 2:35.49 -
57 Jalen Bullock JR Lakeland 2:36.81 -
58 Brandon Hiddemen SO Auburndale 2:39.83 -
59 Geovanni Perez JR Plant City 2:40.40 -
60 Terrance Williams SO Auburndale 2:40.56 -
61 Armando Sanchez JR Auburndale 2:41.26 -
62 Christopher Beebe FR Tampa Bay HEAT 2:41.28 -
63 Felix Matos JR East Bay 2:41.45 -
64 Joniel Torres Hernandez SO Tenoroc 2:41.99 -
65 Joshua Dibble FR East Bay 2:43.03 -
66 Wyatt Leverette SO Lake Region 2:51.47 -
67 Tyler Hartney SO Mount Dora 2:57.55 -
68 Alec Mintz FR Wharton 2:58.47 -
69 Noah Roger FR Tampa Bay HEAT 2:58.63 -
70 Aiden Bailey JR Tampa Bay HEAT 2:59.05 -
71 Jovian Velez-Martinez 6 Frostproof 3:00.37 -
72 Christian Muniz FR Haines City 3:03.97 -
73 Guillermo Miranda FR Haines City 3:08.28 -
74 Lucas Hardy JR Wharton 3:45.51 -
  Cristain Mitchell FR Horizon DNS   
  Nathan Valy 8 Oasis Christian Academy DNS   
  Ashton Rusch JR Oasis Christian Academy DNS   
  Max Cardone SO Horizon DNS   
  Thomas Zingo FR Vanguard (LW) DNS   
  Hudson Casto 8 First Baptist (Naples) DNS   
  Ben Hill SO Geneva Classical Academy DNS   
  Ashe Castineriras FR Ridge Community DNS   
  Jason Wu SR Bartow DNS   
  Alden Homer JR Vanguard (LW) DNS   
  Sean Ward FR Winter Haven DNS   
  Andre Heidelburg SR Mount Dora DNS   
  Wyatt Wood SR East Bay DNS   
  Forrest Thompson FR Lake Wales DNS   
  Kaheim Lennon SO Lake Wales DNS   
  Wisny Cherident JR Bloomingdale DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Justin Williams SR Tenoroc 2:22.71 -
40 Christopher Wheeler JR Lakeland 2:23.04 -
42 Khaleb White FR Riverview 2:23.87 -
45 Blake Payne SO Tenoroc 2:26.02 -
47 Antonio Shaw JR Lakeland 2:28.18 -
49 Francisco Mondragon SR Bartow 2:30.20 -
50 Frank Sanchez-Santiago SO Lake Region 2:30.53 -
54 Pedro Moran SO Ridge Community 2:34.47 -
60 Terrance Williams SO Auburndale 2:40.56 -
61 Armando Sanchez JR Auburndale 2:41.26 -
64 Joniel Torres Hernandez SO Tenoroc 2:41.99 -
69 Noah Roger FR Tampa Bay HEAT 2:58.63 -
71 Jovian Velez-Martinez 6 Frostproof 3:00.37 -
72 Christian Muniz FR Haines City 3:03.97 -
  Jason Wu SR Bartow DNS   
  Sean Ward FR Winter Haven DNS   
  Ashton Rusch JR Oasis Christian Academy DNS   
  Thomas Zingo FR Vanguard (LW) DNS   
  Nathan Valy 8 Oasis Christian Academy DNS   
  Cristain Mitchell FR Horizon DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Malik Millet SR Bloomingdale 2:10.60 -
36 Manuel Miranda SO Winter Haven 2:21.08 -
38 Spencer Louis JR Haines City 2:22.28 -
56 Emmanuel Mercado Gonzalez SR Ridge Community 2:35.49 -
68 Alec Mintz FR Wharton 2:58.47 -
73 Guillermo Miranda FR Haines City 3:08.28 -
Men's 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Jordan Fiducia JR Sumner 2:14.41 -
29 Keven Estael JR Kathleen 2:17.99 -
35 Jack Cleversey SO Sumner 2:20.98 -
37 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 2:22.16 -
48 Owen Kingery FR Horizon 2:29.25 -
51 Jason Delgadillo SR Winter Haven 2:31.71 -
52 Johnathan Capps JR Alonso 2:32.18 -
57 Jalen Bullock JR Lakeland 2:36.81 -
58 Brandon Hiddemen SO Auburndale 2:39.83 -
66 Wyatt Leverette SO Lake Region 2:51.47 -
67 Tyler Hartney SO Mount Dora 2:57.55 -
74 Lucas Hardy JR Wharton 3:45.51 -
  Andre Heidelburg SR Mount Dora DNS   
  Ashe Castineriras FR Ridge Community DNS   
  Max Cardone SO Horizon DNS   
  Alden Homer JR Vanguard (LW) DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Tristin Flowers FR George Jenkins 2:13.32 -
23 Cipriano Alvarado JR Frostproof 2:15.41 -
26 Connor Cook JR Kathleen 2:17.26 -
30 Javien Burnham FR McKeel 2:18.90 -
32 Yael Betancourt SR Frostproof 2:19.56 -
34 Cameron Howe SR Alonso 2:19.93 -
43 Anthony Oldham SO Kathleen 2:24.44 -
44 Austin Pelletier SO Palm Harbor University 2:24.87 -
53 Afrifa Amoah-Mensah SO Mount Dora 2:33.62 -
55 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:35.13 -
62 Christopher Beebe FR Tampa Bay HEAT 2:41.28 -
65 Joshua Dibble FR East Bay 2:43.03 -
70 Aiden Bailey JR Tampa Bay HEAT 2:59.05 -
  Kaheim Lennon SO Lake Wales DNS   
  Wyatt Wood SR East Bay DNS   
  Forrest Thompson FR Lake Wales DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Orison Domingo SR George Jenkins 2:05.60 2
9 Mason Spearin SO Wiregrass Ranch 2:07.56 -
10 Dalton Sallengs JR Land O'Lakes 2:07.88 -
12 Jaren Chapman JR Newsome 2:09.07 -
15 Mark Amin JR Palm Harbor University 2:10.46 -
17 Emanuel Camacho SR Wharton 2:10.86 -
24 Hunter Beam SR First Baptist (Naples) 2:15.46 -
27 Brandon Leung SO Newsome 2:17.27 -
31 Michael McDow SO Geneva Classical Academy 2:19.43 -
41 Michael Clarke JR Bloomingdale 2:23.42 -
46 Isaiah Gattie JR Plant City 2:28.07 -
59 Geovanni Perez JR Plant City 2:40.40 -
63 Felix Matos JR East Bay 2:41.45 -
  Ben Hill SO Geneva Classical Academy DNS   
  Hudson Casto 8 First Baptist (Naples) DNS   
  Wisny Cherident JR Bloomingdale DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevin Velazquez SR Alonso 2:01.45 10
2 Brandon Metcalf SO Sumner 2:01.76 8
3 Isaac Morrison JR McKeel 2:01.94 6
4 Cameron Rupe SR George Jenkins 2:03.75 5
5 William Berg SO Newsome 2:04.73 4
6 Joseph Medina JR Wiregrass Ranch 2:05.52 3
8 Max Moore SR Palm Harbor University 2:06.30 1
11 Erikson Wills JR McKeel 2:08.78 -
13 Noah Mathen SO Land O'Lakes 2:09.39 -
14 Taylor Dreyer SR Riverview 2:09.60 -
18 Andrew Levesque SR Land O'Lakes 2:12.16 -
19 Avery Coons SR Plant City 2:13.00 -
22 Aidan Lowery JR Charlotte 2:15.21 -
25 Tyler Olby SR Charlotte 2:16.98 -
28 Eric Lopez SR Riverview 2:17.29 -
33 Simon Pettit SR Charlotte 2:19.83 -