March 30, 2022
|
Ely - Pompano Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kamar Hamilton SR Northeast (OP) 2:09.00 10
2 Markess Sagesse JR Northeast (OP) 2:13.00 8
3 Heintz Durand SR Northeast (OP) 2:13.09 6
4 Elijah Langley JR Deerfield Beach 2:13.59 5
5 Handel Henry SR Ely 2:14.00 4
6 Rosean Mcknight FR Plantation 2:18.00 2.5
6 Rolf Sius SR Northeast (OP) 2:18.00 2.5
8 Fodney Mertilus SR Northeast (OP) 2:20.00 0.5
8 Antrell Mcwhirter FR Plantation 2:20.00 0.5
10 Jessen Charlestin JR Ely 2:21.00 -
10 Ryvaold Lochard SO Coconut Creek 2:21.00 -
10 Boaz Michel FR Ely 2:21.00 -
13 Joshua Anderson JR Coconut Creek 2:22.00 -
13 Jah'Khai St.Louis SO Ely 2:22.00 -
15 Kensey Frederick FR Deerfield Beach 2:24.00 -
16 Cedric Sapp Jr FR Coconut Creek 2:27.00 -
17 Zyaire Scott SO Plantation 2:28.00 -
18 Jonathan Heath SR Plantation 2:29.00 -
19 Benley Louima JR Coconut Creek 2:31.00 -
20 Jermiah Accius FR Coconut Creek 2:33.00 -
  Rolner Benjamin SR Coconut Creek DNS   
  Jayden Anderson SR Coconut Creek DNS   
  Arath Naranjo SO Coconut Creek DNS   
  Kayden Anderson SR Coconut Creek DNS   
  Steven Nobles JR Ely DNS   
  Ty George SO Plantation DNS   
  Frandy Louis SO Plantation DNS   
  Ezra Baldwin SR Plantation DNS   
  Darren Hewitt JR Northeast (OP) DNS   
  Cody DeMayo SO Northeast (OP) DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Boaz Michel FR Ely 2:21.00 -
16 Cedric Sapp Jr FR Coconut Creek 2:27.00 -
17 Zyaire Scott SO Plantation 2:28.00 -
  Steven Nobles JR Ely DNS   
  Arath Naranjo SO Coconut Creek DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Joshua Anderson JR Coconut Creek 2:22.00 -
15 Kensey Frederick FR Deerfield Beach 2:24.00 -
19 Benley Louima JR Coconut Creek 2:31.00 -
  Ezra Baldwin SR Plantation DNS   
  Frandy Louis SO Plantation DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Antrell Mcwhirter FR Plantation 2:20.00 0.5
13 Jah'Khai St.Louis SO Ely 2:22.00 -
18 Jonathan Heath SR Plantation 2:29.00 -
20 Jermiah Accius FR Coconut Creek 2:33.00 -
  Jayden Anderson SR Coconut Creek DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Rolf Sius SR Northeast (OP) 2:18.00 2.5
8 Fodney Mertilus SR Northeast (OP) 2:20.00 0.5
10 Jessen Charlestin JR Ely 2:21.00 -
10 Ryvaold Lochard SO Coconut Creek 2:21.00 -
  Cody DeMayo SO Northeast (OP) DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Markess Sagesse JR Northeast (OP) 2:13.00 8
5 Handel Henry SR Ely 2:14.00 4
6 Rosean Mcknight FR Plantation 2:18.00 2.5
  Kayden Anderson SR Coconut Creek DNS   
  Rolner Benjamin SR Coconut Creek DNS   
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kamar Hamilton SR Northeast (OP) 2:09.00 10
3 Heintz Durand SR Northeast (OP) 2:13.09 6
4 Elijah Langley JR Deerfield Beach 2:13.59 5
  Darren Hewitt JR Northeast (OP) DNS   
  Ty George SO Plantation DNS