March 5, 2022
|
Holy Trinity - Melbourne, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ciara Thomas JR Viera 12.96 10
2 Jadeyn Webb FR Holy Trinity 13.24 8
3 Shannen Victor JR Master's Academy (Oviedo) 13.25 6
4 Antionet Brown JR Cocoa 13.33 5
5 Maggie Harp SR Cocoa 13.52 4
6 Ava Melancon 8 First Baptist (Naples) 13.57 3
10 Jayla Edgecombe 8 Cocoa 13.81 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Alexa Wilson SR Master's Academy (Oviedo) 13.72 2
8 Olivia Cornelius SR Viera 13.76 1
9 Alexis Antoine JR Viera 13.79 -
11 Shaneria Shelly SO Sebastian River 13.90 -
16 Sage LaGala FR Holy Trinity 14.43 -
20 Ekiya Kudra 8 Florida Prep 14.73 -
25 Priya Gutta SR Holy Trinity 15.37 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Avery Parchinski 7 Holy Trinity 13.96 -
13 Isabelle Bagwell 8 Holy Trinity 14.14 -
15 Ariya Mathis FR Viera 14.32 -
16 Lisa Bodemer SO Florida Prep 14.43 -
22 Chloe Jennings 8 Florida Prep 15.11 -
24 Milla Maaninen SR Melbourne Central Catholic 15.25 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Reagan Benjamin 8 Master's Academy (Oviedo) 15.24 -
27 Kenya Charles 6 Odyssey Charter 18.80 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Samiya Adams FR Sebastian River 14.15 -
18 Charlicia McIntosh JR Sebastian River 14.60 -
19 Jaydelyn Hernandez FR Sebastian River 14.72 -
21 Jazmyn Morris FR John Carroll 15.09 -
26 Christina Li SR Holy Trinity 16.18 -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Jadeyn Webb FR Holy Trinity 27.37 6
4 Antionet Brown JR Cocoa 27.59 5
6 Hannah Casey SR First Baptist (Naples) 27.95 3
7 Jayla Edgecombe 8 Cocoa 28.24 2
10 Maggie Harp SR Cocoa 28.51 -
11 Reagan Henry SR Melbourne Central Catholic 28.53 -
13 Avery Erikson SO First Baptist (Naples) 29.12 -
23 Ekiya Kudra 8 Florida Prep 31.90 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Yvonne Flores FR Sebastian River 27.21 10
2 Maleda Azunque FR First Baptist (Naples) 27.28 8
5 Shannen Victor JR Master's Academy (Oviedo) 27.68 4
8 Olivia Cornelius SR Viera 28.28 1
9 Ava Melancon 8 First Baptist (Naples) 28.37 -
15 Alexis Antoine JR Viera 29.55 -
16 Ariya Mathis FR Viera 29.60 -
27 Chloe Jennings 8 Florida Prep 32.86 -
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Charlize Narcisse FR Sebastian River 28.90 -
14 Avery Parchinski 7 Holy Trinity 29.21 -
17 Lisa Bodemer SO Florida Prep 30.16 -
19 Kayla Horoszko SR John Carroll 30.31 -
21 Jazmyn Morris FR John Carroll 30.96 -
22 Allison LaGrone SO Holy Trinity 31.06 -
24 Reagan Benjamin 8 Master's Academy (Oviedo) 32.14 -
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Jazzlyn Webster FR Cocoa 32.70 -
28 Zoie Bendict FR Odyssey Charter 33.07 -
29 Jane Cichock SO Melbourne Central Catholic 34.68 -
30 Tyra Lightbourn 8 Odyssey Charter 40.61 -
Girls' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Jaydelyn Hernandez FR Sebastian River 30.28 -
20 Charlicia McIntosh JR Sebastian River 30.33 -
25 Tori Smith 7 Holy Trinity 32.18 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Yvonne Flores FR Sebastian River 1:02.30 10
2 Reagan Henry SR Melbourne Central Catholic 1:02.55 8
3 Alyssia Vecchione JR Sebastian River 1:03.19 6
4 Ryleigh Wilson SO Master's Academy (Oviedo) 1:03.49 5
6 Kayla Horoszko SR John Carroll 1:07.38 3
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Talyssa Hilaire 8 Odyssey Charter 1:07.25 4
8 Jessica Merly SO Master's Academy (Oviedo) 1:11.57 1
9 Alexis Lebert JR Cocoa 1:12.86 -
10 Zoie Bendict FR Odyssey Charter 1:19.54 -
11 Jane Cichock SO Melbourne Central Catholic 1:20.09 -
12 Anna Dlugasch FR Holy Trinity 1:20.26 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Haleigh Silver 7 Master's Academy (Oviedo) 1:09.36 2
13 Giovanna Morais SO Florida Prep 1:30.16 -
14 Tyra Lightbourn 8 Odyssey Charter 1:36.18 -

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 2:26.53 10
2 Danielle Contreras SR Viera 2:29.36 8
3 Isabella Narvaez JR Viera 2:32.80 6
4 Thea Bakken JR Florida Prep 2:32.94 5
5 Ava Knight FR Holy Trinity 2:35.52 4
6 Aniyah Francis FR Holy Trinity 2:36.00 3
7 Janely Tavarez-Cintron FR Holy Trinity 2:37.95 2
8 Sophia Weiner SO Holy Trinity 2:39.00 1
9 Trinity Trett JR Viera 2:42.51 -
10 Julia McNatt SR Holy Trinity 2:42.85 -
11 Seleny Martinez FR John Carroll 2:45.32 -
12 Daria Gibbs FR Sebastian River 2:45.58 -
13 Riley Butterfield SO John Carroll 2:51.01 -
14 Jessica Merly SO Master's Academy (Oviedo) 2:58.44 -
15 Francis Hale   Holy Trinity 3:04.90 -
16 Pamela Maurin SO Viera 3:11.87 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Thea Bakken JR Florida Prep 2:32.94 5
11 Seleny Martinez FR John Carroll 2:45.32 -
12 Daria Gibbs FR Sebastian River 2:45.58 -
14 Jessica Merly SO Master's Academy (Oviedo) 2:58.44 -
15 Francis Hale   Holy Trinity 3:04.90 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 2:26.53 10
2 Danielle Contreras SR Viera 2:29.36 8
3 Isabella Narvaez JR Viera 2:32.80 6
5 Ava Knight FR Holy Trinity 2:35.52 4
6 Aniyah Francis FR Holy Trinity 2:36.00 3
7 Janely Tavarez-Cintron FR Holy Trinity 2:37.95 2
8 Sophia Weiner SO Holy Trinity 2:39.00 1
9 Trinity Trett JR Viera 2:42.51 -
10 Julia McNatt SR Holy Trinity 2:42.85 -
13 Riley Butterfield SO John Carroll 2:51.01 -
16 Pamela Maurin SO Viera 3:11.87 -

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 5:10.91 10
2 Isabella Narvaez JR Viera 5:34.31 8
3 Brooke Gerrits JR Viera 5:40.28 6
4 Thea Bakken JR Florida Prep 6:01.00 5
5 Riley Butterfield SO John Carroll 6:11.83 4
6 Seleny Martinez FR John Carroll 6:14.70 3
7 Lana Kish SR Sebastian River 6:27.65 2
8 Kajsa Dunn JR Master's Academy (Oviedo) 7:07.35 1
9 Gabby Weiner 7 Holy Trinity 7:09.44 -
10 Savannah Sadley SO Sebastian River 7:20.70 -

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maddie Helms FR Viera 13:42.07 10
2 Lana Kish SR Sebastian River 14:03.21 8
3 Savannah Sadley SO Sebastian River 15:27.94 6
4 Kajsa Dunn JR Master's Academy (Oviedo) 15:55.77 5
5 Maya Boudreau-Daniel 6 Odyssey Charter 16:38.21 4

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mia Lewis SR Cocoa 15.23 10
2 Alinah Sarratt SO Holy Trinity 16.07 8
3 Ariah Beckford SO Cocoa 17.89 6
4 Zofie Rozankova SR Master's Academy (Oviedo) 18.14 5
5 Danica Monopoli SO Viera 19.26 4
6 Paris Jernigan JR Viera 19.27 3
7 Kaliannah McMillan 7 Holy Trinity 19.60 2
8 Hanna Weiser SO Florida Prep 20.81 1
9 Rachel Pladdys SR Florida Prep 20.89 -
10 saleemah Ahmad JR Sebastian River 21.06 -
11 Reagan Benjamin 8 Master's Academy (Oviedo) 21.07 -
12 I'Yana Barnes 8 Cocoa 21.47 -
13 Emma Steffen SO Sebastian River 22.09 -
Girls' 100 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mia Lewis SR Cocoa 15.23 10
2 Alinah Sarratt SO Holy Trinity 16.07 8
3 Ariah Beckford SO Cocoa 17.89 6
4 Zofie Rozankova SR Master's Academy (Oviedo) 18.14 5
7 Kaliannah McMillan 7 Holy Trinity 19.60 2
8 Hanna Weiser SO Florida Prep 20.81 1
12 I'Yana Barnes 8 Cocoa 21.47 -
Girls' 100 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Danica Monopoli SO Viera 19.26 4
6 Paris Jernigan JR Viera 19.27 3
9 Rachel Pladdys SR Florida Prep 20.89 -
10 saleemah Ahmad JR Sebastian River 21.06 -
11 Reagan Benjamin 8 Master's Academy (Oviedo) 21.07 -
13 Emma Steffen SO Sebastian River 22.09 -

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alayezia Williams SO Cocoa 49.07 10
2 Shovonne Harp FR Cocoa 52.28 8
3 Jordin Thomas FR Sebastian River 54.30 6
4 Ariah Beckford SO Cocoa 54.48 5
5 Rashelle Alexis FR Sebastian River 55.24 4
6 Sage LaGala FR Holy Trinity 56.12 3
7 Danica Monopoli SO Viera 56.51 2
8 I'Yana Barnes 8 Cocoa 57.46 1
9 Emma Steffen SO Sebastian River 58.75 -
10 Hanna Weiser SO Florida Prep 58.95 -
11 saleemah Ahmad JR Sebastian River 59.18 -
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alayezia Williams SO Cocoa 49.07 10
2 Shovonne Harp FR Cocoa 52.28 8
4 Ariah Beckford SO Cocoa 54.48 5
6 Sage LaGala FR Holy Trinity 56.12 3
8 I'Yana Barnes 8 Cocoa 57.46 1
11 saleemah Ahmad JR Sebastian River 59.18 -
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Jordin Thomas FR Sebastian River 54.30 6
5 Rashelle Alexis FR Sebastian River 55.24 4
7 Danica Monopoli SO Viera 56.51 2
9 Emma Steffen SO Sebastian River 58.75 -
10 Hanna Weiser SO Florida Prep 58.95 -

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Zofie Rozankova SR Master's Academy (Oviedo) 1.52m 4' 11.75" 10
2 Nakayla Green JR Cocoa 1.32m 4' 4" 8
3 Marissa Leoni JR Viera 1.32m 4' 4" 6
4 Haleigh Silver 7 Master's Academy (Oviedo) 1.32m 4' 4" 5

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Makayla Mosley JR Cocoa 4.63m 15' 2.25" 10
2 Kaliannah McMillan 7 Holy Trinity 4.51m 14' 9.75" 8
3 Zofie Rozankova SR Master's Academy (Oviedo) 4.50m 14' 9.25" 6
4 Olivia Cornelius SR Viera 4.33m 14' 2.5" 5
5 I'Yana Barnes 8 Cocoa 4.31m 14' 1.75" 4
6 Kiara Norris JR Holy Trinity 4.11m 13' 6" 3
7 Ariya Mathis FR Viera 3.89m 12' 9.25" 2
  Pe'yton Miller FR Florida Prep FOUL NM -

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Zofie Rozankova SR Master's Academy (Oviedo) 9.59m 31' 5.75" 10
2 Makayla Mosley JR Cocoa 9.37m 30' 9" 8

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Meriah Parks SO Cocoa 9.91m 32' 6.25" 10
2 Ramya Parks JR Cocoa 9.73m 31' 11.25" 8
3 Jade Hollis-Romanowiz JR Sebastian River 9.66m 31' 8.5" 6
4 Bailee Perry SR Sebastian River 8.84m 29' 0" 5
5 Paige Lalicon SO John Carroll 8.27m 27' 1.75" 4
6 Danica Schmadeke FR Holy Trinity 8.21m 26' 11.25" 3
7 Katherine Novick JR Florida Prep 8.14m 26' 8.5" 2
8 Anabella Garcia SR Sebastian River 7.87m 25' 10" 1
9 De'Sariyah Duncan FR Cocoa 6.87m 22' 6.5" -
10 Sarah Batarseh SR Master's Academy (Oviedo) 5.97m 19' 7" -
11 Katelyn Griffin FR John Carroll 5.58m 18' 3.75" -
12 Sage Smith SO Master's Academy (Oviedo) 5.47m 17' 11.5" -
13 Gabrielle Macko SO Master's Academy (Oviedo) 5.14m 16' 10.5" -
14 Eglantine Vassaux-Artur FR Florida Prep 5.05m 16' 7" -
15 Wenxin Shen SO Florida Prep 4.59m 15' 0.75" -
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Meriah Parks SO Cocoa 9.91m 32' 6.25" 10
2 Ramya Parks JR Cocoa 9.73m 31' 11.25" 8
5 Paige Lalicon SO John Carroll 8.27m 27' 1.75" 4
6 Danica Schmadeke FR Holy Trinity 8.21m 26' 11.25" 3
7 Katherine Novick JR Florida Prep 8.14m 26' 8.5" 2
8 Anabella Garcia SR Sebastian River 7.87m 25' 10" 1
9 De'Sariyah Duncan FR Cocoa 6.87m 22' 6.5" -
10 Sarah Batarseh SR Master's Academy (Oviedo) 5.97m 19' 7" -
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
3 Jade Hollis-Romanowiz JR Sebastian River 9.66m 31' 8.5" 6
4 Bailee Perry SR Sebastian River 8.84m 29' 0" 5
11 Katelyn Griffin FR John Carroll 5.58m 18' 3.75" -
12 Sage Smith SO Master's Academy (Oviedo) 5.47m 17' 11.5" -
13 Gabrielle Macko SO Master's Academy (Oviedo) 5.14m 16' 10.5" -
14 Eglantine Vassaux-Artur FR Florida Prep 5.05m 16' 7" -
15 Wenxin Shen SO Florida Prep 4.59m 15' 0.75" -

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Evelyn VanZwieten JR Holy Trinity 37.24m 122' 2" 10
2 Jade Hollis-Romanowiz JR Sebastian River 27.90m 91' 6" 8
3 Mable Mutumwa JR Holy Trinity 24.43m 80' 2" 6
4 Deznee Joseph JR Viera 24.26m 79' 7" 5
5 Hayley Power SO Viera 24.13m 79' 2" 4
6 Kaiyah Robinson SR Cocoa 23.82m 78' 2" 3
7 Anabella Garcia SR Sebastian River 20.25m 66' 5" 2
8 Pamela Maurin SO Viera 20.03m 65' 8" 1
9 Maggie Dignan JR Melbourne Central Catholic 19.93m 65' 5" -
10 Katherine Novick JR Florida Prep 18.56m 60' 11" -
11 Ramya Parks JR Cocoa 17.94m 58' 10" -
12 Jane Cichock SO Melbourne Central Catholic 17.87m 58' 7" -
13 Gabrielle Macko SO Master's Academy (Oviedo) 16.00m 52' 6" -
14 Jade Clark JR Florida Prep 14.14m 46' 5" -
15 Paige Lalicon SO John Carroll 14.07m 46' 2" -
16 Sage Smith SO Master's Academy (Oviedo) 12.17m 39' 11" -
17 Sarah Batarseh SR Master's Academy (Oviedo) 11.62m 38' 1" -
18 Meriah Parks SO Cocoa 10.96m 35' 11" -
  Bailee Perry SR Sebastian River FOUL NM -
Girls' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Evelyn VanZwieten JR Holy Trinity 37.24m 122' 2" 10
3 Mable Mutumwa JR Holy Trinity 24.43m 80' 2" 6
4 Deznee Joseph JR Viera 24.26m 79' 7" 5
5 Hayley Power SO Viera 24.13m 79' 2" 4
6 Kaiyah Robinson SR Cocoa 23.82m 78' 2" 3
7 Anabella Garcia SR Sebastian River 20.25m 66' 5" 2
8 Pamela Maurin SO Viera 20.03m 65' 8" 1
10 Katherine Novick JR Florida Prep 18.56m 60' 11" -
15 Paige Lalicon SO John Carroll 14.07m 46' 2" -
18 Meriah Parks SO Cocoa 10.96m 35' 11" -
Girls' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Jade Hollis-Romanowiz JR Sebastian River 27.90m 91' 6" 8
9 Maggie Dignan JR Melbourne Central Catholic 19.93m 65' 5" -
11 Ramya Parks JR Cocoa 17.94m 58' 10" -
12 Jane Cichock SO Melbourne Central Catholic 17.87m 58' 7" -
13 Gabrielle Macko SO Master's Academy (Oviedo) 16.00m 52' 6" -
14 Jade Clark JR Florida Prep 14.14m 46' 5" -
16 Sage Smith SO Master's Academy (Oviedo) 12.17m 39' 11" -
17 Sarah Batarseh SR Master's Academy (Oviedo) 11.62m 38' 1" -
  Bailee Perry SR Sebastian River FOUL NM -

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Evelyn VanZwieten JR Holy Trinity 37.77m 123' 11" 10
2 Mable Mutumwa JR Holy Trinity 30.45m 99' 11" 8
3 Lilly McCarthy JR Holy Trinity 29.83m 97' 10" 6
4 Paige Lalicon SO John Carroll 26.52m 87' 0" 5
5 Katherine Novick JR Florida Prep 26.26m 86' 2" 4
6 Gabrielle Macko SO Master's Academy (Oviedo) 22.66m 74' 4" 3
7 Anabella Garcia SR Sebastian River 22.15m 72' 8" 2
8 Mia Lewis SR Cocoa 22.00m 72' 2" 1
9 Deznee Joseph JR Viera 21.86m 71' 9" -
10 Kayla Horoszko SR John Carroll 21.54m 70' 8" -
11 Hayley Power SO Viera 21.52m 70' 7" -
12 Sage Smith SO Master's Academy (Oviedo) 20.10m 65' 11" -
12 Angel Parham JR Cocoa 20.10m 65' 11" -
14 Nyianni Mathis JR Viera 19.34m 63' 5" -
15 Candace Nathaniel JR Sebastian River 18.76m 61' 6" -
16 Haley Webb JR Cocoa 15.93m 52' 3" -
17 Jane Cichock SO Melbourne Central Catholic 15.45m 50' 8" -
18 Beata Wachowicz JR Florida Prep 15.43m 50' 7" -
19 Jade Clark JR Florida Prep 11.46m 37' 7" -
20 Maggie Dignan JR Melbourne Central Catholic 11.10m 36' 5" -
  Sarah Batarseh SR Master's Academy (Oviedo) FOUL NM -
Girls' Javelin Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Evelyn VanZwieten JR Holy Trinity 37.77m 123' 11" 10
2 Mable Mutumwa JR Holy Trinity 30.45m 99' 11" 8
3 Lilly McCarthy JR Holy Trinity 29.83m 97' 10" 6
4 Paige Lalicon SO John Carroll 26.52m 87' 0" 5
8 Mia Lewis SR Cocoa 22.00m 72' 2" 1
9 Deznee Joseph JR Viera 21.86m 71' 9" -
10 Kayla Horoszko SR John Carroll 21.54m 70' 8" -
11 Hayley Power SO Viera 21.52m 70' 7" -
14 Nyianni Mathis JR Viera 19.34m 63' 5" -
16 Haley Webb JR Cocoa 15.93m 52' 3" -
Girls' Javelin Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
5 Katherine Novick JR Florida Prep 26.26m 86' 2" 4
6 Gabrielle Macko SO Master's Academy (Oviedo) 22.66m 74' 4" 3
7 Anabella Garcia SR Sebastian River 22.15m 72' 8" 2
12 Sage Smith SO Master's Academy (Oviedo) 20.10m 65' 11" -
12 Angel Parham JR Cocoa 20.10m 65' 11" -
15 Candace Nathaniel JR Sebastian River 18.76m 61' 6" -
17 Jane Cichock SO Melbourne Central Catholic 15.45m 50' 8" -
18 Beata Wachowicz JR Florida Prep 15.43m 50' 7" -
19 Jade Clark JR Florida Prep 11.46m 37' 7" -
20 Maggie Dignan JR Melbourne Central Catholic 11.10m 36' 5" -
  Sarah Batarseh SR Master's Academy (Oviedo) FOUL NM -