March 10, 2022
|
North Port - North Port, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alec Miller JR Sarasota 4:23.60 10
2 William Montanye SO Gulf Coast 4:27.20 7
2 Evan Meyer SR Lehigh 4:27.20 7
4 Riccardo Testini SR Riverview (Sarasota) 4:32.00 5
5 Ivan Marin-Padilla SR Dunbar 4:37.50 4
6 Brendan Roper JR Riverview (Sarasota) 4:38.10 3
7 Daniel Ocampo SR Dunbar 4:39.00 2
8 Matthew Finck SR Lemon Bay 4:44.50 1
9 Olmar Bartolon SO Dunbar 4:44.60 -
10 Jeremy Duque JR North Port 4:46.40 -
11 Nathaniel Goetz SR Sarasota 4:47.80 -
12 Lucas McGovern SO Oasis 4:49.90 -
13 Anthony DiMuzio SO Bell Creek 4:53.60 -
14 Maximo Calvillo Camacho SO Venice 4:54.03 -
15 Adrian Strunk SR Parrish 4:55.40 -
16 Austin Biller FR Sarasota 4:56.20 -
17 Taggert Sabo FR North Port 4:56.60 -
18 Jacob Duncan SO Hardee 4:57.80 -
19 Zach LeClair SR Lemon Bay 4:59.60 -
20 Andrew Rodriquez SR Venice 4:59.80 -
21 Sidney Buice JR Parrish 5:01.24 -
22 Evan Guzman SR Booker 5:04.00 -
23 Kurt White SO North Port 5:04.20 -
24 Dylan Howard SR Braden River 5:06.40 -
25 Alec Bue JR Booker 5:09.30 -
26 Chase Bowen JR Parrish 5:10.38 -
27 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 5:11.30 -
28 Andrew Donnelly JR Riverview (Sarasota) 5:14.28   
29 Alan Alcantara SO Classical Academy (Sarasota) 5:15.02 -
30 Truman Wiedner SO Oasis 5:18.36 -
31 Travis Heinrichs FR Canterbury (FM) 5:18.86 -
32 Colton Schultz SO Manatee 5:22.16 -
33 Cullen Pfanmiller SO Venice 5:22.60 -
34 Austin Fleming JR Braden River 5:24.67 -
35 Ryan Beck 8 Out-of-Door 5:26.58 -
36 Mason Jessogne FR Canterbury (FM) 5:27.17 -
37 Jack Duffy SO Oasis 5:29.75 -
38 Brad Hart FR Bell Creek 5:30.28 -
39 Avery Fulk 8 Out-of-Door 5:30.39 -
40 Jesse Roberts 8 Out-of-Door 5:31.06 -
41 Kipras Vitas SO Manatee 5:39.34 -
  Owen Fallis SO Braden River DNS   
  Caleb Nadaskay FR Hardee DNS   
  Connor Milliken JR Lemon Bay DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Maximo Calvillo Camacho SO Venice 4:54.03 -
21 Sidney Buice JR Parrish 5:01.24 -
23 Kurt White SO North Port 5:04.20 -
24 Dylan Howard SR Braden River 5:06.40 -
25 Alec Bue JR Booker 5:09.30 -
26 Chase Bowen JR Parrish 5:10.38 -
28 Andrew Donnelly JR Riverview (Sarasota) 5:14.28   
29 Alan Alcantara SO Classical Academy (Sarasota) 5:15.02 -
30 Truman Wiedner SO Oasis 5:18.36 -
31 Travis Heinrichs FR Canterbury (FM) 5:18.86 -
32 Colton Schultz SO Manatee 5:22.16 -
33 Cullen Pfanmiller SO Venice 5:22.60 -
34 Austin Fleming JR Braden River 5:24.67 -
35 Ryan Beck 8 Out-of-Door 5:26.58 -
36 Mason Jessogne FR Canterbury (FM) 5:27.17 -
37 Jack Duffy SO Oasis 5:29.75 -
38 Brad Hart FR Bell Creek 5:30.28 -
39 Avery Fulk 8 Out-of-Door 5:30.39 -
40 Jesse Roberts 8 Out-of-Door 5:31.06 -
41 Kipras Vitas SO Manatee 5:39.34 -
  Caleb Nadaskay FR Hardee DNS   
  Owen Fallis SO Braden River DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alec Miller JR Sarasota 4:23.60 10
2 Evan Meyer SR Lehigh 4:27.20 7
2 William Montanye SO Gulf Coast 4:27.20 7
4 Riccardo Testini SR Riverview (Sarasota) 4:32.00 5
5 Ivan Marin-Padilla SR Dunbar 4:37.50 4
6 Brendan Roper JR Riverview (Sarasota) 4:38.10 3
7 Daniel Ocampo SR Dunbar 4:39.00 2
8 Matthew Finck SR Lemon Bay 4:44.50 1
9 Olmar Bartolon SO Dunbar 4:44.60 -
10 Jeremy Duque JR North Port 4:46.40 -
11 Nathaniel Goetz SR Sarasota 4:47.80 -
12 Lucas McGovern SO Oasis 4:49.90 -
13 Anthony DiMuzio SO Bell Creek 4:53.60 -
15 Adrian Strunk SR Parrish 4:55.40 -
16 Austin Biller FR Sarasota 4:56.20 -
17 Taggert Sabo FR North Port 4:56.60 -
18 Jacob Duncan SO Hardee 4:57.80 -
19 Zach LeClair SR Lemon Bay 4:59.60 -
20 Andrew Rodriquez SR Venice 4:59.80 -
22 Evan Guzman SR Booker 5:04.00 -
27 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 5:11.30 -
  Connor Milliken JR Lemon Bay DNS