March 10, 2022
|
North Port - North Port, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Juliana Courville SR Venice 2:20.00 10
2 Adrianna Mier SR Hardee 2:24.95 8
3 Jenna Rosado JR Oasis 2:30.00 6
4 Katie Southard FR Venice 2:32.54 5
5 Indy Grajalez FR Sarasota 2:32.57 4
6 Gabriella Santucci JR Canterbury (FM) 2:33.57 3
7 Hayden Brands JR Canterbury (FM) 2:34.28 2
8 Charlotte Carley JR Lemon Bay 2:34.50 1
9 Jaclynn Mars JR Oasis 2:34.83 -
10 Amaya Peralta JR Parrish 2:35.48 -
11 Brenda Smith SO North Port 2:35.79 -
12 Jakai Peterson SO Booker 2:36.02 -
13 Olivia Orobello JR Bell Creek 2:37.16 -
14 Amelia Harvey JR North Port 2:37.44 -
15 Mia Ciampi JR Manatee 2:38.34 -
16 Melissa Weber SR Manatee 2:38.42 -
17 Adriana Guerra JR Braden River 2:40.35 -
18 Isabella Maccini FR Parrish 2:44.41 -
19 Ariana Rodriguez JR North Port 2:45.32 -
20 Rylee Mulhollen JR Sarasota 2:45.62 -
21 Abigail Baatz SR Braden River 2:48.08 -
22 Rylee Volk SR Venice 2:48.68 -
23 Esa Lerario SO Riverview (Sarasota) 2:49.10 -
24 Taja Medeiros JR Booker 2:50.42 -
25 Sabrina Fenolio JR Sarasota 2:51.36 -
26 Mia Ortlieb JR Riverview (Sarasota) 2:52.39 -
27 Yadira Sanchez JR Hardee 2:52.50 -
28 Julia Dillingham 7 Out-of-Door 2:52.93 -
29 Ashlee Kate Lenz SR Riverview (Sarasota) 2:53.42 -
30 Maliaya Long FR Lemon Bay 2:53.50 -
31 Kiah Perez FR Bell Creek 2:55.74 -
32 Savannah Shirah SO Parrish 2:56.04 -
33 Emma Dussault JR Braden River 2:57.06 -
34 Hannah Wahl JR Out-of-Door 3:00.43 -
35 Allison Zeledon JR Booker 3:02.61 -
36 Rachael Phillips SO Oasis 3:06.52 -
37 Isobella Zolle   UNAT-Lemon Bay 3:09.97 -
  Riana Pontemayor 8 Bell Creek DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jakai Peterson SO Booker 2:36.02 -
18 Isabella Maccini FR Parrish 2:44.41 -
21 Abigail Baatz SR Braden River 2:48.08 -
22 Rylee Volk SR Venice 2:48.68 -
24 Taja Medeiros JR Booker 2:50.42 -
25 Sabrina Fenolio JR Sarasota 2:51.36 -
26 Mia Ortlieb JR Riverview (Sarasota) 2:52.39 -
27 Yadira Sanchez JR Hardee 2:52.50 -
28 Julia Dillingham 7 Out-of-Door 2:52.93 -
29 Ashlee Kate Lenz SR Riverview (Sarasota) 2:53.42 -
30 Maliaya Long FR Lemon Bay 2:53.50 -
31 Kiah Perez FR Bell Creek 2:55.74 -
32 Savannah Shirah SO Parrish 2:56.04 -
33 Emma Dussault JR Braden River 2:57.06 -
34 Hannah Wahl JR Out-of-Door 3:00.43 -
35 Allison Zeledon JR Booker 3:02.61 -
36 Rachael Phillips SO Oasis 3:06.52 -
37 Isobella Zolle   UNAT-Lemon Bay 3:09.97 -
  Riana Pontemayor 8 Bell Creek DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Juliana Courville SR Venice 2:20.00 10
2 Adrianna Mier SR Hardee 2:24.95 8
3 Jenna Rosado JR Oasis 2:30.00 6
4 Katie Southard FR Venice 2:32.54 5
5 Indy Grajalez FR Sarasota 2:32.57 4
6 Gabriella Santucci JR Canterbury (FM) 2:33.57 3
7 Hayden Brands JR Canterbury (FM) 2:34.28 2
8 Charlotte Carley JR Lemon Bay 2:34.50 1
9 Jaclynn Mars JR Oasis 2:34.83 -
10 Amaya Peralta JR Parrish 2:35.48 -
11 Brenda Smith SO North Port 2:35.79 -
13 Olivia Orobello JR Bell Creek 2:37.16 -
14 Amelia Harvey JR North Port 2:37.44 -
15 Mia Ciampi JR Manatee 2:38.34 -
16 Melissa Weber SR Manatee 2:38.42 -
17 Adriana Guerra JR Braden River 2:40.35 -
19 Ariana Rodriguez JR North Port 2:45.32 -
20 Rylee Mulhollen JR Sarasota 2:45.62 -
23 Esa Lerario SO Riverview (Sarasota) 2:49.10 -