April 8, 2022
|
Seminole Ridge High School - Loxahatchee, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micah Grooms SR Clewiston 51.96 10
2 Tajauni Elliott JR Berean Christian 52.02 8
3 Koen Davis JR Dreyfoos 52.95 6
4 Marquise Bonne SR Palm Beach Central 53.50 5
5 Josh Philostin SO Cardinal Newman 53.54 4
6 Christopher peit JR Inlet Grove 54.10 3
7 Michael Robinson SR Palm Beach Central 54.24 2
8 Jordan Little SR Seminole Ridge 54.31 1
9 Reece Larson SR Wellington 55.26 -
10 Keon Trimble SO Clewiston 55.33 -
11 Wadlee Monard SR Suncoast 56.25 -
12 Carl Thelusma SR Inlet Grove 56.43 -
13 Chauncey Henry SR Clewiston 56.62 -
14 Phillip Dimaro SO Tradition Prep 56.79 -
15 Kaden Balfour SO Suncoast 56.92 -
16 Mark Fyffe SO Wellington 57.01 -
17 Jahzion Drummond FR Tradition Prep 57.18 -
18 Jayden Jackson FR Jupiter 57.33 -
19 Gabriel Izequilla 8 SLAM (West Palm Beach) 57.68 -
20 Steven Guerra JR SLAM (West Palm Beach) 57.77 -
21 Kamar Gilling SO Seminole Ridge 57.81 -
22 Austin Russell SO Wellington 58.11 -
23 Ormond Russell JR Berean Christian 58.55 -
24 Matthew Florean SO SLAM (West Palm Beach) 59.37 -
25 Kelvin Smith FR Palm Beach Central 59.65 -
26 Zareum Jennings SO Seminole Ridge 59.94 -
27 David Chuckwu FR Atlantic Christian 59.98 -
28 Raymond Howard FR Dwyer 1:01.29 -
29 Jordan Chavers FR Dwyer 1:01.70 -
30 Alejandro Robinette SO Jupiter 1:02.56 -
31 Amberton Cadet JR Suncoast 1:02.67 -
32 Jegsen Carrenard SR Dreyfoos 1:03.62 -
33 James Herrington SR Dwyer 1:04.82 -
34 Gustavo Souza FR Tradition Prep 1:05.37 -
35 Lloyd Lozandier JR Trinity Christian (LW) 1:05.56 -
36 Benjamin Weda 7 Jupiter Christian 1:06.99 -
37 David Louis JR Trinity Christian (LW) 1:10.00 -
38 Brex Robinson 7 Jupiter Christian 1:11.51 -
  Roodley Blaise FR Dreyfoos DNS   
  Silas Hinson SR Inlet Grove DNS   
  Jordan Watters JR Berean Christian DNS   
  Joe Licata 8 Jupiter Christian DNS   
  Carter Kuzmin FR Trinity Christian (LW) DNS   
  Seth Laurore JR Atlantic Christian DNS   
  Jovany Philistin JR Atlantic Christian DNS   
  Owen Chikhaoui FR Jupiter DNS   
  Javontae Jackson JR Atlantic (Delray) DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Christopher peit JR Inlet Grove 54.10 3
18 Jayden Jackson FR Jupiter 57.33 -
20 Steven Guerra JR SLAM (West Palm Beach) 57.77 -
29 Jordan Chavers FR Dwyer 1:01.70 -
31 Amberton Cadet JR Suncoast 1:02.67 -
34 Gustavo Souza FR Tradition Prep 1:05.37 -
  Owen Chikhaoui FR Jupiter DNS   
  Carter Kuzmin FR Trinity Christian (LW) DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Jegsen Carrenard SR Dreyfoos 1:03.62 -
35 Lloyd Lozandier JR Trinity Christian (LW) 1:05.56 -
36 Benjamin Weda 7 Jupiter Christian 1:06.99 -
37 David Louis JR Trinity Christian (LW) 1:10.00 -
38 Brex Robinson 7 Jupiter Christian 1:11.51 -
  Joe Licata 8 Jupiter Christian DNS   
  Roodley Blaise FR Dreyfoos DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Gabriel Izequilla 8 SLAM (West Palm Beach) 57.68 -
23 Ormond Russell JR Berean Christian 58.55 -
25 Kelvin Smith FR Palm Beach Central 59.65 -
26 Zareum Jennings SO Seminole Ridge 59.94 -
27 David Chuckwu FR Atlantic Christian 59.98 -
30 Alejandro Robinette SO Jupiter 1:02.56 -
33 James Herrington SR Dwyer 1:04.82 -
  Seth Laurore JR Atlantic Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Wadlee Monard SR Suncoast 56.25 -
12 Carl Thelusma SR Inlet Grove 56.43 -
14 Phillip Dimaro SO Tradition Prep 56.79 -
15 Kaden Balfour SO Suncoast 56.92 -
17 Jahzion Drummond FR Tradition Prep 57.18 -
24 Matthew Florean SO SLAM (West Palm Beach) 59.37 -
  Jovany Philistin JR Atlantic Christian DNS   
  Jordan Watters JR Berean Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Koen Davis JR Dreyfoos 52.95 6
4 Marquise Bonne SR Palm Beach Central 53.50 5
9 Reece Larson SR Wellington 55.26 -
16 Mark Fyffe SO Wellington 57.01 -
21 Kamar Gilling SO Seminole Ridge 57.81 -
22 Austin Russell SO Wellington 58.11 -
28 Raymond Howard FR Dwyer 1:01.29 -
  Javontae Jackson JR Atlantic (Delray) DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micah Grooms SR Clewiston 51.96 10
2 Tajauni Elliott JR Berean Christian 52.02 8
5 Josh Philostin SO Cardinal Newman 53.54 4
7 Michael Robinson SR Palm Beach Central 54.24 2
8 Jordan Little SR Seminole Ridge 54.31 1
10 Keon Trimble SO Clewiston 55.33 -
13 Chauncey Henry SR Clewiston 56.62 -
  Silas Hinson SR Inlet Grove DNS