February 26, 2022
|
Seminole Ridge High School - Loxahatchee, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jamaria Richardson 7 Pahokee 59.29 10
2 Christiana Vickers JR Glades Central 59.49 8
3 Jamya Davis SR John I. Leonard 1:03.82 6
4 Sumaya Brown SR Glades Day 1:04.44 5
5 Angelina Howard JR Wellington 1:05.41 4
6 payton hinz JR Royal Palm Beach 1:05.77 3
7 celina thomas JR Royal Palm Beach 1:06.40 2
8 Rachel Jourdain FR Fort Lauderdale 1:06.43 1
9 Jadeyn Collins SO FAU High 1:07.79 -
10 Kelsie Riggan SO Wellington 1:08.02 -
11 Thayenjy Sydne JR Atlantic (Delray) 1:08.13 -
12 Xiomara Woodson 7 Glades Day 1:09.96 -
13 ParisElla Sharma SO King's Academy 1:10.06 -
14 Kiana Thomas JR Palm Beach Gardens 1:10.34 -
15 Morgan Suniga FR Wellington 1:11.92 -
16 Kara Stepanenko SO Dwyer 1:12.56 -
17 Alysha Fenelus SO Cardinal Newman 1:12.68 -
18 Lissandra Detres SO Fort Lauderdale 1:13.42 -
19 Rubis Estimable FR Boca Raton 1:13.79 -
20 Katherine Odita FR Palm Beach Gardens 1:14.32 -
21 Zana Maddox FR Atlantic (Delray) 1:14.84 -
22 Ja'Maya Thompson JR Glades Central 1:15.24 -
23 Amaris Negron FR Dwyer 1:15.63 -
24 Sharlyssa Amaya FR Dwyer 1:15.81 -
25 De'Asia Bythwood 6 Pahokee 1:16.00 -
25 Siana Dechoundens SO Seminole Ridge 1:16.00 -
27 Trinity Sturgis 7 Glades Day 1:16.09 -
28 Indica James SO Seminole Ridge 1:16.30 -
29 Kelis Sonson 6 Pahokee 1:16.32 -
30 Jikariah Gibson JR Inlet Grove 1:19.50 -
31 Katiana Renoir JR Palm Beach Gardens 1:19.62 -
32 Nickeira Spaulding JR Inlet Grove 1:19.95 -
33 Jalerriah Sharpe FR Inlet Grove 1:21.16 -
34 Gabrielle Gregory 7 Boca Raton Christian 1:22.14 -
35 Maddison Boucher FR Trinity Christian (LW) 1:23.42 -
36 Leilah Roberts SO King's Academy 1:24.02 -
37 Zoila Moya JR John I. Leonard 1:27.68 -
38 Jessica Machiela FR Trinity Christian (LW) 1:33.62 -
  Jaiden VanDuren SO Boca Raton DNS   
  Maisha Atkinson SR FAU High DNS   
  Shilei Richards SR FAU High DNS   
  Anabelle Aiken SR King's Academy DNS   
  mel Szaplaj FR Trinity Christian (LW) DNS   
  Stavia James SO Seminole Ridge DNS   
  Piper Baxter 7 Boca Raton Christian DNS   
  Mary Arp FR Suncoast DNS   
  Te'Azia Sellers FR Glades Central DNS   
  Isabella Lorenzo JR John I. Leonard DNS   
  Gabriella Torres-Mora JR Suncoast DNS   
  Gabriella Huettner SR Jupiter DNS   
  Caroline Collins SO Jupiter DNS   
  Lauryn Mahan SO Suncoast DNS   
  Emma Kunz SO Boca Raton DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Zana Maddox FR Atlantic (Delray) 1:14.84 -
  Anabelle Aiken SR King's Academy DNS   
  Caroline Collins SO Jupiter DNS   
  Jaiden VanDuren SO Boca Raton DNS   
  mel Szaplaj FR Trinity Christian (LW) DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Rubis Estimable FR Boca Raton 1:13.79 -
25 De'Asia Bythwood 6 Pahokee 1:16.00 -
32 Nickeira Spaulding JR Inlet Grove 1:19.95 -
35 Maddison Boucher FR Trinity Christian (LW) 1:23.42 -
37 Zoila Moya JR John I. Leonard 1:27.68 -
  Piper Baxter 7 Boca Raton Christian DNS   
  Te'Azia Sellers FR Glades Central DNS   
  Emma Kunz SO Boca Raton DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Alysha Fenelus SO Cardinal Newman 1:12.68 -
20 Katherine Odita FR Palm Beach Gardens 1:14.32 -
22 Ja'Maya Thompson JR Glades Central 1:15.24 -
31 Katiana Renoir JR Palm Beach Gardens 1:19.62 -
34 Gabrielle Gregory 7 Boca Raton Christian 1:22.14 -
38 Jessica Machiela FR Trinity Christian (LW) 1:33.62 -
  Shilei Richards SR FAU High DNS   
  Gabriella Torres-Mora JR Suncoast DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Xiomara Woodson 7 Glades Day 1:09.96 -
27 Trinity Sturgis 7 Glades Day 1:16.09 -
28 Indica James SO Seminole Ridge 1:16.30 -
29 Kelis Sonson 6 Pahokee 1:16.32 -
30 Jikariah Gibson JR Inlet Grove 1:19.50 -
33 Jalerriah Sharpe FR Inlet Grove 1:21.16 -
36 Leilah Roberts SO King's Academy 1:24.02 -
  Isabella Lorenzo JR John I. Leonard DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Rachel Jourdain FR Fort Lauderdale 1:06.43 1
13 ParisElla Sharma SO King's Academy 1:10.06 -
14 Kiana Thomas JR Palm Beach Gardens 1:10.34 -
16 Kara Stepanenko SO Dwyer 1:12.56 -
23 Amaris Negron FR Dwyer 1:15.63 -
24 Sharlyssa Amaya FR Dwyer 1:15.81 -
25 Siana Dechoundens SO Seminole Ridge 1:16.00 -
  Gabriella Huettner SR Jupiter DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Jamya Davis SR John I. Leonard 1:03.82 6
6 payton hinz JR Royal Palm Beach 1:05.77 3
7 celina thomas JR Royal Palm Beach 1:06.40 2
10 Kelsie Riggan SO Wellington 1:08.02 -
15 Morgan Suniga FR Wellington 1:11.92 -
18 Lissandra Detres SO Fort Lauderdale 1:13.42 -
  Lauryn Mahan SO Suncoast DNS   
  Stavia James SO Seminole Ridge DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jamaria Richardson 7 Pahokee 59.29 10
2 Christiana Vickers JR Glades Central 59.49 8
4 Sumaya Brown SR Glades Day 1:04.44 5
5 Angelina Howard JR Wellington 1:05.41 4
9 Jadeyn Collins SO FAU High 1:07.79 -
11 Thayenjy Sydne JR Atlantic (Delray) 1:08.13 -
  Maisha Atkinson SR FAU High DNS   
  Mary Arp FR Suncoast DNS