March 19, 2022
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters Finals

W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams SR DeLand 10.37 10
2 Traunard Folson SR Andrew Jackson 10.47 8
3 Christian Miller SO Creekside 10.47 6
4 Trimaine Brown JR Miami Northwestern 10.54 5
5 Avian Edwards-Pla FR DeLand 10.70 4
6 Joshua Lindblom JR Bartram Trail 10.84 3
7 Jamari Sharpe SR Miami Northwestern 10.85 2
8 Isaiah Augustave JR Naples 11.01 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Kevar Williams SR DeLand 10.63 -0.1
2 Trimaine Brown JR Miami Northwestern 10.77 3.2
3 Christian Miller SO Creekside 10.82 2.0
4 Jamari Sharpe SR Miami Northwestern 10.84 1.7
5 Avian Edwards-Pla FR DeLand 10.99 0.5
5 Traunard Folson SR Andrew Jackson 10.99 -0.2
7 Isaiah Augustave JR Naples 11.02 3.2
8 Joshua Lindblom JR Bartram Trail 11.04 0.2
9 kaj Baker 8 Somerset Academy (PP) 11.06 2.1
10 Anfernee Jackson Senior Richmond Hill 11.07 1.7
11 Tromance Smith SO Vero Beach 11.08 +0.0
12 Jonathan Gaines SR First Coast 11.10 2.0
13 James Resar SO Bishop Kenny 11.11 0.5
14 Jonathon Mitchell SO Mandarin 11.15 1.7
15 Demarion Jenkins SO Orlando Christian Prep 11.18 0.2
15 C'ontrae Clark SR Palatka 11.18 3.2
17 Marlin Cochran JR Miami Northwestern 11.20 1.7
17 Tristan Arneaud SR Somerset Academy (PP) 11.20 0.5
19 Jeffrey Stiles SR Bartram Trail 11.22 0.5
20 Delvin Chambers SO Jefferson County 11.24 -0.2
21 Zebulon Jackson Sophomore Brunswick 11.25 2.1
22 Charles Pierre SR Ocoee 11.26 0.5
22 Tyrique Robinson JR Santa Fe 11.26 -0.2
24 Myles Todd SR Windermere 11.27 1.7
25 Derrick Williams SO Vero Beach 11.28 -0.1
26 John Cooper lll SR Ocoee 11.29 +0.0
27 Jaylen Lewis FR Mandarin 11.31 0.2
28 Runye Norton SR Sandalwood 11.34 2.1
29 Robert Davis SR Ribault 11.38 3.2
29 Nolan Chambers JR Orange Park 11.38 +0.0
29 Jamari Fields Junior South Effingham 11.38 0.5
32 Brent King SR Gainesville 11.39 0.5
33 Da'von Patterson SO Nease 11.41 0.5
33 Michael Carter SO Vero Beach 11.41 3.2
35 Michael Williams SR Eastside 11.42 2.0
36 Travis Laster SR Raines 11.50 0.2
37 Dylan McClellan JR Lincoln 11.51 0.5
37 Kerry Brown JR Naples 11.51 1.7
37 Derrick Thompson JR Lincoln 11.51 -0.2
40 Jakobi Smith JR Ribault 11.53 -0.1
41 Josel Joseph JR Terry Parker 11.55 1.7
41 Adorin Mayberry Sophomore Hillcrest 11.55 1.7
43 Cartrell Patterson SR Fletcher 11.56 1.7
44 Carlos Colon SO Sandalwood 11.59 -0.1
45 Elijah Kellum SO Santa Fe 11.65 -0.2
45 Jalon Carter JR Florida High 11.65 0.2
47 Jaden Edwards SR Gainesville 11.67 2.1
48 Garvens Jerome SR West Port 11.69 0.5
49 Billy Cunningham Freshman Richmond Hill 11.72 -0.2
49 Chase Collier FR Raines 11.72 2.1
51 Na' Verious Williams Senior Brunswick 11.75 +0.0
52 Davis Jones SR Paxon 11.79 -0.1
52 Thomas Stanley Sophomore Hillcrest 11.79 2.1
54 Jayden Threatts FR Florida High 11.80 2.0
55 Ja'won Grey SR University Christian 11.84 -0.1
55 Zavier Doualehi SO P. K. Yonge 11.84 2.1
57 Omarr Dixon SO Providence 11.85 2.0
57 Braiden Ullise JR Christs Church Academy 11.85 +0.0
57 Kennith Martin FR Eastside 11.85 1.7
60 Ershod Jasey SR Episcopal 11.88 +0.0
61 Roderris Passmore SR Palatka 11.91 2.0
61 Jayonne Davis SR Westside 11.91 0.5
63 Cameron Telfair JR Nease 11.96 0.5
64 Carl Shuler JR Jefferson County 11.97 1.7
65 David Jimenez JR Creekside 12.00 0.5
66 Jordyn Bell FR Wolfson 12.08 0.2
67 Rashaun Jones SO Columbia 12.11 1.7
68 Bakari Harper JR P. K. Yonge 12.13 3.2
68 Marcel Brisbane JR Wolfson 12.13 2.1
70 Leshan Evans SO First Coast 12.15 3.2
71 Darien Mason FR Lake Weir 12.26 -0.2
72 Jahmetrius Hale JR University Christian 12.32 -0.2
73 Jasper White FR Columbia 12.35 0.2
74 GABRIEL STANLEY JR Stanton 12.43 0.5
75 Bayani Diokno SR Bishop Kenny 12.46 0.5
76 LA'DARIUS JONES FR Miami Palmetto 12.91 2.0
77 Jalen McKay SO Providence 13.03 3.2
78 CHRISTOPHER JONES FR Miami Palmetto 13.51 1.7
79 Markell Peterson JR New Smyrna Beach 13.66 1.7
  Corey Scott JR Episcopal FS -
  Lawrence Thomas JR Orange Park FS -
  Kaylib Singleton FR Fleming Island FS -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kevar Williams SR DeLand 10.63
25 Derrick Williams SO Vero Beach 11.28
40 Jakobi Smith JR Ribault 11.53
44 Carlos Colon SO Sandalwood 11.59
52 Davis Jones SR Paxon 11.79
55 Ja'won Grey SR University Christian 11.84
  Kaylib Singleton FR Fleming Island FS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Joshua Lindblom JR Bartram Trail 11.04
15 Demarion Jenkins SO Orlando Christian Prep 11.18
27 Jaylen Lewis FR Mandarin 11.31
36 Travis Laster SR Raines 11.50
45 Jalon Carter JR Florida High 11.65
66 Jordyn Bell FR Wolfson 12.08
73 Jasper White FR Columbia 12.35
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Tromance Smith SO Vero Beach 11.08
26 John Cooper lll SR Ocoee 11.29
29 Nolan Chambers JR Orange Park 11.38
51 Na' Verious Williams Senior Brunswick 11.75
57 Braiden Ullise JR Christs Church Academy 11.85
60 Ershod Jasey SR Episcopal 11.88
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 kaj Baker 8 Somerset Academy (PP) 11.06
21 Zebulon Jackson Sophomore Brunswick 11.25
28 Runye Norton SR Sandalwood 11.34
47 Jaden Edwards SR Gainesville 11.67
49 Chase Collier FR Raines 11.72
52 Thomas Stanley Sophomore Hillcrest 11.79
55 Zavier Doualehi SO P. K. Yonge 11.84
68 Marcel Brisbane JR Wolfson 12.13
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Traunard Folson SR Andrew Jackson 10.99
20 Delvin Chambers SO Jefferson County 11.24
22 Tyrique Robinson JR Santa Fe 11.26
37 Derrick Thompson JR Lincoln 11.51
45 Elijah Kellum SO Santa Fe 11.65
49 Billy Cunningham Freshman Richmond Hill 11.72
71 Darien Mason FR Lake Weir 12.26
72 Jahmetrius Hale JR University Christian 12.32
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Christian Miller SO Creekside 10.82
12 Jonathan Gaines SR First Coast 11.10
35 Michael Williams SR Eastside 11.42
54 Jayden Threatts FR Florida High 11.80
57 Omarr Dixon SO Providence 11.85
61 Roderris Passmore SR Palatka 11.91
76 LA'DARIUS JONES FR Miami Palmetto 12.91
  Corey Scott JR Episcopal FS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 James Resar SO Bishop Kenny 11.11
19 Jeffrey Stiles SR Bartram Trail 11.22
22 Charles Pierre SR Ocoee 11.26
29 Jamari Fields Junior South Effingham 11.38
37 Dylan McClellan JR Lincoln 11.51
61 Jayonne Davis SR Westside 11.91
74 GABRIEL STANLEY JR Stanton 12.43
75 Bayani Diokno SR Bishop Kenny 12.46
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jamari Sharpe SR Miami Northwestern 10.84
24 Myles Todd SR Windermere 11.27
41 Josel Joseph JR Terry Parker 11.55
57 Kennith Martin FR Eastside 11.85
64 Carl Shuler JR Jefferson County 11.97
79 Markell Peterson JR New Smyrna Beach 13.66
  Lawrence Thomas JR Orange Park FS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Anfernee Jackson Senior Richmond Hill 11.07
14 Jonathon Mitchell SO Mandarin 11.15
17 Marlin Cochran JR Miami Northwestern 11.20
37 Kerry Brown JR Naples 11.51
41 Adorin Mayberry Sophomore Hillcrest 11.55
43 Cartrell Patterson SR Fletcher 11.56
67 Rashaun Jones SO Columbia 12.11
78 CHRISTOPHER JONES FR Miami Palmetto 13.51
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 10
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Avian Edwards-Pla FR DeLand 10.99
17 Tristan Arneaud SR Somerset Academy (PP) 11.20
32 Brent King SR Gainesville 11.39
33 Da'von Patterson SO Nease 11.41
48 Garvens Jerome SR West Port 11.69
63 Cameron Telfair JR Nease 11.96
65 David Jimenez JR Creekside 12.00
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 11
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Trimaine Brown JR Miami Northwestern 10.77
7 Isaiah Augustave JR Naples 11.02
15 C'ontrae Clark SR Palatka 11.18
29 Robert Davis SR Ribault 11.38
33 Michael Carter SO Vero Beach 11.41
68 Bakari Harper JR P. K. Yonge 12.13
70 Leshan Evans SO First Coast 12.15
77 Jalen McKay SO Providence 13.03