March 19, 2022
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cyrus Ways SR Nease 37.73 10
2 Jasai Taylor Senior Richmond Hill 38.52 8
3 Garrett Copelin SR Lincoln 39.48 6
4 Jayden Geathers SR American Heritage 39.52 5
5 Thurman Mcmullen SR Miami Northwestern 40.10 4
6 Garrison Beach SR Suwannee 40.91 3
7 Rance Grace SO Lincoln 40.93 2
8 Nathan Washington JR Miami Northwestern 41.68 1

Boys' 300 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cyrus Ways SR Nease 37.71
2 Garrett Copelin SR Lincoln 39.23
3 Jasai Taylor Senior Richmond Hill 39.59
4 Jayden Geathers SR American Heritage 40.48
5 Thurman Mcmullen SR Miami Northwestern 40.73
6 Nathan Washington JR Miami Northwestern 41.18
7 Rance Grace SO Lincoln 41.21
8 Garrison Beach SR Suwannee 41.21
9 Syhion Washington JR Dr. Phillips 41.79
10 Caleb Gombar JR Bartram Trail 42.00
11 Victavious Smith Junior South Effingham 42.03
12 Caelan Barnett SR Bartram Trail 42.04
13 Camari Davis FR Oakleaf 42.13
14 Timothy Barfield SO Orange Park 42.33
15 Zachary Tobe JR Ocoee 42.66
16 Kaden Mckire SO Columbia 43.38
17 Devon Sinclair JR Terry Parker 43.41
18 Devon Cumming Junior Brunswick 43.87
19 jaeshaun White SR Palatka 44.01
20 Jaron Thomas JR Sandalwood 44.02
21 Antoneo Wilson SO Eastside 44.10
22 Ryan Roedig SR Naples 44.27
23 Amire Joseph SR Windermere 44.29
24 Matheus Braga SR Bishop Kenny 44.36
25 Braeden Brauman SR Palatka 44.75
26 Andrew Merkel FR Fletcher 44.87
27 Thomas Walker JR Columbia 45.01
28 Michael Henry FR Oakleaf 45.06
29 Jacobi Jackson SR Terry Parker 45.33
30 Ethan Stokes JR Vero Beach 45.43
31 Joshua Demosthenes SO Orlando Christian Prep 45.77
32 Brian Exume FR Atlantic Christian 45.88
33 Garrison Smith Senior Hillcrest 46.07
34 Logan Broadus Senior Hillcrest 46.09
35 Troy Hillman SO Sandalwood 46.10
36 Neiko Garnes FR Andrew Jackson 46.42
37 Kaleb Burch FR Christs Church Academy 46.50
38 Ande King JR Ribault 46.63
39 Ashton Jordan JR Providence 46.96
40 Zachary Stapleton Junior South Effingham 46.98
41 Gabriel Jones Senior Richmond Hill 47.03
42 Ives Mitchell SO Windermere 47.05
43 Tyler Hunter SO Ocoee 47.07
44 Matthew Wise SR P. K. Yonge 47.35
45 Jaiden Riggins SR First Coast 48.06
46 Nathan Toson SO Ribault 48.59
47 Randy Walker JR Jefferson County 49.52
48 Major Hart SO St. John Paul Catholic 49.75
49 Izaiah Lewis-Thompson 8 P. K. Yonge 50.20
50 Garren Jones SO First Coast 53.92
51 ISAAC ADAMS JR Stanton 1:00.70
  Enrico Montero JR Fleming Island DNF
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jayden Geathers SR American Heritage 40.48
18 Devon Cumming Junior Brunswick 43.87
23 Amire Joseph SR Windermere 44.29
25 Braeden Brauman SR Palatka 44.75
28 Michael Henry FR Oakleaf 45.06
41 Gabriel Jones Senior Richmond Hill 47.03
46 Nathan Toson SO Ribault 48.59
  Enrico Montero JR Fleming Island DNF
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Thurman Mcmullen SR Miami Northwestern 40.73
10 Caleb Gombar JR Bartram Trail 42.00
20 Jaron Thomas JR Sandalwood 44.02
32 Brian Exume FR Atlantic Christian 45.88
39 Ashton Jordan JR Providence 46.96
43 Tyler Hunter SO Ocoee 47.07
44 Matthew Wise SR P. K. Yonge 47.35
49 Izaiah Lewis-Thompson 8 P. K. Yonge 50.20
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jasai Taylor Senior Richmond Hill 39.59
11 Victavious Smith Junior South Effingham 42.03
13 Camari Davis FR Oakleaf 42.13
16 Kaden Mckire SO Columbia 43.38
29 Jacobi Jackson SR Terry Parker 45.33
33 Garrison Smith Senior Hillcrest 46.07
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cyrus Ways SR Nease 37.71
6 Nathan Washington JR Miami Northwestern 41.18
22 Ryan Roedig SR Naples 44.27
24 Matheus Braga SR Bishop Kenny 44.36
31 Joshua Demosthenes SO Orlando Christian Prep 45.77
38 Ande King JR Ribault 46.63
51 ISAAC ADAMS JR Stanton 1:00.70
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Rance Grace SO Lincoln 41.21
12 Caelan Barnett SR Bartram Trail 42.04
14 Timothy Barfield SO Orange Park 42.33
19 jaeshaun White SR Palatka 44.01
37 Kaleb Burch FR Christs Church Academy 46.50
40 Zachary Stapleton Junior South Effingham 46.98
42 Ives Mitchell SO Windermere 47.05
50 Garren Jones SO First Coast 53.92
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Garrison Beach SR Suwannee 41.21
9 Syhion Washington JR Dr. Phillips 41.79
26 Andrew Merkel FR Fletcher 44.87
30 Ethan Stokes JR Vero Beach 45.43
35 Troy Hillman SO Sandalwood 46.10
36 Neiko Garnes FR Andrew Jackson 46.42
45 Jaiden Riggins SR First Coast 48.06
48 Major Hart SO St. John Paul Catholic 49.75
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Garrett Copelin SR Lincoln 39.23
15 Zachary Tobe JR Ocoee 42.66
17 Devon Sinclair JR Terry Parker 43.41
21 Antoneo Wilson SO Eastside 44.10
27 Thomas Walker JR Columbia 45.01
34 Logan Broadus Senior Hillcrest 46.09
47 Randy Walker JR Jefferson County 49.52