February 18, 2022
|
Jones FL - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 150 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Ja'Mese Heard   Jones 18.79 0.1
2 Nauti'ka Robinson JR Olympia 19.60 0.9
3 Jamyhia Scott FR Mount Dora 19.63 0.1
4 Tyla Jenkins JR Lake Wales 19.66 0.1
5 Ar'briel Scott JR Evans 19.79 0.1
6 Lizzie Seus   Jones 19.88 0.1
7 Delicia Lawrence SR Evans 19.89 0.1
8 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 20.14 -0.9
9 Emily Powelson   First Academy (Orlando) 20.14 0.2
10 Carmen Simmons SO Horizon 20.25 0.1
11 Maya Abraham   Olympia 20.27 0.2
12 alexia cockrell   Jones 20.28 0.2
13 Caleigha White FR Lake Wales 20.33 -0.3
14 Saesha Moise SO Edgewater 20.34 0.1
15 Milani Chadwick JR Lake Wales 20.44 0.1
16 Chloe Solomon   Olympia 20.48 0.2
17 Rayona Ocasio FR Jones 20.52 0.1
18 Zariah Starling SR Eustis 20.82 -0.3
19 Amaya Bien-Aime SO Edgewater 20.85 -0.4
20 nicole shorter   Jones 20.99 -0.4
21 Ovella Ariail JR Edgewater 21.01 -0.3
22 Emilee Westbrook FR Eustis 21.07 -0.8
23 Arien West JR Lake Wales 21.10 0.1
24 Megan Ufer SR Mount Dora 21.13 -0.7
25 Skyler Carter FR Eustis 21.24 0.2
26 Auriel Shuffield FR Jones 21.29 0.9
27 SERENITY GARY JR Oak Ridge 21.29 -0.9
28 Quanteria Zackery FR Jones 21.32 -0.4
29 Armoni Hickson   Olympia 21.34 -0.4
30 De'Nasia Jennings SR Edgewater 21.35 -0.3
31 Keylana Cochran FR Mount Dora 21.38 0.1
32 Sydnee Massey   Olympia 21.47 -0.7
33 Janiya Bent FR Jones 21.50 -0.8
34 Mariaya Reed FR Jones 21.69 0.1
35 Mikeldra Patterson SO Oak Ridge 21.69 0.9
36 Laura Weeden SO Horizon 21.81 0.2
37 Bailey Stokes JR Edgewater 21.87 -1.5
38 Dantasia Taylor SO Eustis 21.89 -1.5
39 Mariah Koester JR Mount Dora 21.93 -0.7
40 Calista Mason   First Academy (Orlando) 21.95 0.9
41 Kansas Henry FR Lake Wales 21.96 -0.4
42 Neviah Reed McKillop FR Eustis 21.96 0.1
43 A'Kera Leach SO Edgewater 21.96 -0.6
44 Arlinda Roundtree   Olympia 21.97 0.1
45 Sorayah Bacoup SO Edgewater 21.98 0.9
46 Brianna Cooper SR Orlando Christian Prep 22.05 0.2
47 Miosha Hughes SO Oak Ridge 22.16 -0.6
48 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 22.24 -0.9
49 LaZaria Giddens SO Evans 22.27 -0.6
50 Shariel Palmer SR Evans 22.33 0.1
51 Paris Smiley FR Horizon 22.38 -0.7
52 Takiyah White FR Mount Dora 22.44 -0.3
53 Korey Ardon SO Olympia 22.44 -0.9
54 Lamareia Roundtree   Olympia 22.47 -0.3
55 Makayla Dennard FR Jones 22.56 -0.8
56 Tralia Guy FR Eustis 22.63 0.1
57 Serena Tomlinson JR Eustis 22.74 -0.8
58 zy'aire Griggs FR Jones 22.83 -1.5
59 Olivia White FR Horizon 23.04 -0.6
60 Ava Gilbert SO Eustis 23.07 -0.7
61 Jewel Robinson FR First Academy (Orlando) 23.09 -0.6
62 Cadence O'Neil FR Mount Dora 23.26 -0.4
63 Toni Belcher SO Edgewater 23.30 -0.7
64 Madison Zeisloft-Acree   First Academy (Orlando) 23.75 -0.9
65 Menea Duncan JR Eustis 23.77 -0.8
66 Destiny Pew SO Oak Ridge 23.97 -0.7
67 Dominique Lindsey FR Edgewater 24.06 0.9
68 Daniela Cardenas   First Academy (Orlando) 24.21 0.2
69 EMILY VICTOR SO Oak Ridge 24.83 -1.5
70 Livia Harrison FR Edgewater 25.25 0.1
71 Hannah Scott SO Mount Dora 25.29 0.2
72 Azia Ginn FR Horizon 25.49 -1.5
73 Ainsley Homich JR Mount Dora 26.21 0.1
74 Alexis Dawson SO Mount Dora 26.68 -0.9
75 Alice Banegas Bruzzone JR Mount Dora 27.05 -0.9
76 Ilaria Deiana JR Mount Dora 27.41 0.1
77 Zahariah Jones SO Oak Ridge 27.60 0.2
  Anaya Vil   Olympia DNS -
  Sandy Scott   Olympia DNS -
  Abby Misch   Olympia DNS -
  Anna Gordon   Olympia DNS -
  Nubia Rodgers   Olympia DNS -
  Jessica Gracia   Olympia DNS -
  Amberlyn Gonzalez JR Olympia DNS -
  Anyhia Taylor JR Eustis DNS -
  Makayla Sookdeo JR Eustis DNS -
  Trinity Harden SO Orlando Christian Prep DNS -
  Riyanna Byrd FR Orlando Christian Prep DNS -
  Siarah Brown JR Orlando Christian Prep DNS -
  Aalyssa Gunn JR Orlando Christian Prep DNS -
  Aaliyah Lewis FR Orlando Christian Prep DNS -
  Naomi Butler FR Orlando Christian Prep DNS -
  Sydney Jones JR Edgewater DNS -
  Decoursha Riley JR Edgewater DNS -
  Alisson Garcia SO Edgewater DNS -
  Ja Myra Freeman SR Edgewater DNS -
  Lizmary Lora-Vizueth FR Mount Dora DNS -
  Jada Crouch FR Mount Dora DNS -
  Jayla Greene SR Lake Wales DNS -
  Jakayla Garcia JR Lake Wales DNS -
  Mercy Nwosa JR Lake Wales DNS -
  Olivia Hebert   First Academy (Orlando) DNS -
  Briana Valois SO First Academy (Orlando) DNS -
  Makayla McKinzie FR Horizon DNS -
Girls' 150 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ja'Mese Heard   Jones 18.79
4 Tyla Jenkins JR Lake Wales 19.66
5 Ar'briel Scott JR Evans 19.79
6 Lizzie Seus   Jones 19.88
7 Delicia Lawrence SR Evans 19.89
31 Keylana Cochran FR Mount Dora 21.38
  Lizmary Lora-Vizueth FR Mount Dora DNS
  Jayla Greene SR Lake Wales DNS
Girls' 150 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Caleigha White FR Lake Wales 20.33
18 Zariah Starling SR Eustis 20.82
21 Ovella Ariail JR Edgewater 21.01
30 De'Nasia Jennings SR Edgewater 21.35
52 Takiyah White FR Mount Dora 22.44
54 Lamareia Roundtree   Olympia 22.47
  Makayla Sookdeo JR Eustis DNS
  Naomi Butler FR Orlando Christian Prep DNS
Girls' 150 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Emily Powelson   First Academy (Orlando) 20.14
12 alexia cockrell   Jones 20.28
25 Skyler Carter FR Eustis 21.24
46 Brianna Cooper SR Orlando Christian Prep 22.05
68 Daniela Cardenas   First Academy (Orlando) 24.21
71 Hannah Scott SO Mount Dora 25.29
  Anna Gordon   Olympia DNS
  Jakayla Garcia JR Lake Wales DNS
Girls' 150 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Saesha Moise SO Edgewater 20.34
15 Milani Chadwick JR Lake Wales 20.44
44 Arlinda Roundtree   Olympia 21.97
50 Shariel Palmer SR Evans 22.33
56 Tralia Guy FR Eustis 22.63
70 Livia Harrison FR Edgewater 25.25
76 Ilaria Deiana JR Mount Dora 27.41
  Amberlyn Gonzalez JR Olympia DNS
Girls' 150 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Nauti'ka Robinson JR Olympia 19.60
26 Auriel Shuffield FR Jones 21.29
35 Mikeldra Patterson SO Oak Ridge 21.69
40 Calista Mason   First Academy (Orlando) 21.95
45 Sorayah Bacoup SO Edgewater 21.98
67 Dominique Lindsey FR Edgewater 24.06
  Abby Misch   Olympia DNS
  Trinity Harden SO Orlando Christian Prep DNS
Girls' 150 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Maya Abraham   Olympia 20.27
16 Chloe Solomon   Olympia 20.48
36 Laura Weeden SO Horizon 21.81
77 Zahariah Jones SO Oak Ridge 27.60
  Anaya Vil   Olympia DNS
  Sydney Jones JR Edgewater DNS
  Alisson Garcia SO Edgewater DNS
  Mercy Nwosa JR Lake Wales DNS
Girls' 150 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Megan Ufer SR Mount Dora 21.13
32 Sydnee Massey   Olympia 21.47
39 Mariah Koester JR Mount Dora 21.93
51 Paris Smiley FR Horizon 22.38
60 Ava Gilbert SO Eustis 23.07
63 Toni Belcher SO Edgewater 23.30
66 Destiny Pew SO Oak Ridge 23.97
  Jessica Gracia   Olympia DNS
Girls' 150 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jamyhia Scott FR Mount Dora 19.63
10 Carmen Simmons SO Horizon 20.25
17 Rayona Ocasio FR Jones 20.52
23 Arien West JR Lake Wales 21.10
34 Mariaya Reed FR Jones 21.69
42 Neviah Reed McKillop FR Eustis 21.96
73 Ainsley Homich JR Mount Dora 26.21
  Briana Valois SO First Academy (Orlando) DNS
Girls' 150 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Emilee Westbrook FR Eustis 21.07
33 Janiya Bent FR Jones 21.50
55 Makayla Dennard FR Jones 22.56
57 Serena Tomlinson JR Eustis 22.74
65 Menea Duncan JR Eustis 23.77
  Nubia Rodgers   Olympia DNS
  Aaliyah Lewis FR Orlando Christian Prep DNS
  Decoursha Riley JR Edgewater DNS
Girls' 150 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
37 Bailey Stokes JR Edgewater 21.87
38 Dantasia Taylor SO Eustis 21.89
58 zy'aire Griggs FR Jones 22.83
69 EMILY VICTOR SO Oak Ridge 24.83
72 Azia Ginn FR Horizon 25.49
  Aalyssa Gunn JR Orlando Christian Prep DNS
  Jada Crouch FR Mount Dora DNS
  Olivia Hebert   First Academy (Orlando) DNS
Girls' 150 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 20.14
27 SERENITY GARY JR Oak Ridge 21.29
48 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 22.24
53 Korey Ardon SO Olympia 22.44
64 Madison Zeisloft-Acree   First Academy (Orlando) 23.75
74 Alexis Dawson SO Mount Dora 26.68
75 Alice Banegas Bruzzone JR Mount Dora 27.05
  Sandy Scott   Olympia DNS
Girls' 150 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
43 A'Kera Leach SO Edgewater 21.96
47 Miosha Hughes SO Oak Ridge 22.16
49 LaZaria Giddens SO Evans 22.27
59 Olivia White FR Horizon 23.04
61 Jewel Robinson FR First Academy (Orlando) 23.09
  Riyanna Byrd FR Orlando Christian Prep DNS
  Siarah Brown JR Orlando Christian Prep DNS
  Ja Myra Freeman SR Edgewater DNS
Girls' 150 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Amaya Bien-Aime SO Edgewater 20.85
20 nicole shorter   Jones 20.99
28 Quanteria Zackery FR Jones 21.32
29 Armoni Hickson   Olympia 21.34
41 Kansas Henry FR Lake Wales 21.96
62 Cadence O'Neil FR Mount Dora 23.26
  Anyhia Taylor JR Eustis DNS
  Makayla McKinzie FR Horizon DNS