February 18, 2022
|
Jones FL - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lorenzo Laurenzano SR Jones 1:23.62
2 Lucas Coan   Olympia 1:27.84
3 Zackary Cho-Sam SO Mount Dora 1:28.42
4 Gilbert Alexis Garcia SO Orlando Christian Prep 1:29.77
5 Elijah Wiggins FR Evans 1:32.78
6 Isak Taylor   Olympia 1:33.21
7 Eric Lindo SO Eustis 1:34.34
8 Connor Parrish JR Horizon 1:34.61
9 JOHNNY LOUISSAINT JR Oak Ridge 1:35.14
10 Giancarlo Vecchio FR Edgewater 1:35.36
11 William Howard   Jones 1:35.42
12 Mason Daniels SR Oak Ridge 1:36.42
13 Max Cardone SO Horizon 1:37.14
14 Tyler Fritts   Olympia 1:37.68
15 Brayden Anthony   Olympia 1:38.29
16 Jordan Desue   Jones 1:38.43
17 Brandon Albers   Olympia 1:38.71
18 Jayden Cooper JR Orlando Christian Prep 1:38.91
19 Jay Reed- McKillop JR Eustis 1:39.71
20 Athaniel Brooks SO Evans 1:40.35
21 KEVIN QUINTERO JR Oak Ridge 1:40.65
22 Jonathan Daguindeau JR Evans 1:40.78
23 Kahther Hassan JR Mount Dora 1:40.98
24 JOCSAN ROSADO JR Oak Ridge 1:41.62
25 Jordin Smith SO Edgewater 1:43.14
26 Girmay Buck FR Horizon 1:43.20
27 Madison McKee SO Mount Dora 1:43.85
28 Akello Green SO Mount Dora 1:44.44
29 Shawn Wilkerson FR Edgewater 1:45.43
30 Brendan Ketelsen SO Horizon 1:45.50
31 Allen Labady SO Evans 1:46.21
32 DJim Pierre FR Evans 1:47.84
33 Jahir Flemmings SR Eustis 1:48.47
34 Joshua Demosthenes SO Orlando Christian Prep 1:48.82
35 Roytavious Ricketts SO Evans 1:48.91
36 Marc Florexil SO Mount Dora 1:48.95
37 Nolan Bucklew SO Mount Dora 1:49.73
38 Aiden Roeder   Olympia 1:50.46
39 Carson Gabat SO Eustis 1:53.28
40 Austin Taylor FR Edgewater 1:54.71
41 Aeyden Bedard SO Eustis 1:55.39
42 Cole Ford FR Edgewater 1:57.54
43 Timothy Gittens FR Horizon 2:04.24
44 Conner Philbrick FR Edgewater 2:04.70
45 Timothy James SO Eustis 2:36.29
  Laterrian Mickel JR Lake Wales DNS
  Evan Sierra JR Orlando Christian Prep DNS
  Nick Rawls JR Orlando Christian Prep DNS
  Stephan Sinclair   Olympia DNS
  Charlie Torbert SO Horizon DNS
  William Marzolf FR Edgewater DNS
  Vitor Silvarolli SO Horizon DNS
  Jacob Solin   Olympia DNS
  Elisha Mcintyre JR Edgewater DNS
  Collin Anthony   Olympia DNS
  Oarland Jean JR Evans DNS
  JONATHAN LEONIS JR Oak Ridge DNS
  Robert Langs SO Lake Wales DNS
  Kevin Santana JR Oak Ridge DNS
  Nabil Shamat JR Oak Ridge DNS
  Lijer Maldonado FR Eustis DNS
  SANTANA KEVIN JR Oak Ridge DNS
  Djen Benjamin SR Oak Ridge DNS
  Javier Scott FR Evans DNS
  darius richardson SO Orlando Christian Prep DNS
  Jaydyn Govia SR Evans DNS
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lorenzo Laurenzano SR Jones 1:23.62
5 Elijah Wiggins FR Evans 1:32.78
11 William Howard   Jones 1:35.42
16 Jordan Desue   Jones 1:38.43
20 Athaniel Brooks SO Evans 1:40.35
22 Jonathan Daguindeau JR Evans 1:40.78
31 Allen Labady SO Evans 1:46.21
32 DJim Pierre FR Evans 1:47.84
35 Roytavious Ricketts SO Evans 1:48.91
  Javier Scott FR Evans DNS
  Oarland Jean JR Evans DNS
  Jaydyn Govia SR Evans DNS
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Lucas Coan   Olympia 1:27.84
3 Zackary Cho-Sam SO Mount Dora 1:28.42
12 Mason Daniels SR Oak Ridge 1:36.42
13 Max Cardone SO Horizon 1:37.14
15 Brayden Anthony   Olympia 1:38.29
17 Brandon Albers   Olympia 1:38.71
18 Jayden Cooper JR Orlando Christian Prep 1:38.91
26 Girmay Buck FR Horizon 1:43.20
37 Nolan Bucklew SO Mount Dora 1:49.73
41 Aeyden Bedard SO Eustis 1:55.39
  Collin Anthony   Olympia DNS
  Djen Benjamin SR Oak Ridge DNS
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Gilbert Alexis Garcia SO Orlando Christian Prep 1:29.77
14 Tyler Fritts   Olympia 1:37.68
23 Kahther Hassan JR Mount Dora 1:40.98
28 Akello Green SO Mount Dora 1:44.44
33 Jahir Flemmings SR Eustis 1:48.47
34 Joshua Demosthenes SO Orlando Christian Prep 1:48.82
36 Marc Florexil SO Mount Dora 1:48.95
39 Carson Gabat SO Eustis 1:53.28
42 Cole Ford FR Edgewater 1:57.54
43 Timothy Gittens FR Horizon 2:04.24
45 Timothy James SO Eustis 2:36.29
  SANTANA KEVIN JR Oak Ridge DNS
Boys' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Eric Lindo SO Eustis 1:34.34
8 Connor Parrish JR Horizon 1:34.61
9 JOHNNY LOUISSAINT JR Oak Ridge 1:35.14
21 KEVIN QUINTERO JR Oak Ridge 1:40.65
24 JOCSAN ROSADO JR Oak Ridge 1:41.62
27 Madison McKee SO Mount Dora 1:43.85
30 Brendan Ketelsen SO Horizon 1:45.50
44 Conner Philbrick FR Edgewater 2:04.70
  William Marzolf FR Edgewater DNS
  Elisha Mcintyre JR Edgewater DNS
  Laterrian Mickel JR Lake Wales DNS
  Robert Langs SO Lake Wales DNS
  Lijer Maldonado FR Eustis DNS
  JONATHAN LEONIS JR Oak Ridge DNS
Boys' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Isak Taylor   Olympia 1:33.21
10 Giancarlo Vecchio FR Edgewater 1:35.36
19 Jay Reed- McKillop JR Eustis 1:39.71
25 Jordin Smith SO Edgewater 1:43.14
29 Shawn Wilkerson FR Edgewater 1:45.43
38 Aiden Roeder   Olympia 1:50.46
40 Austin Taylor FR Edgewater 1:54.71
  Nick Rawls JR Orlando Christian Prep DNS
  Evan Sierra JR Orlando Christian Prep DNS
  darius richardson SO Orlando Christian Prep DNS
  Stephan Sinclair   Olympia DNS
  Jacob Solin   Olympia DNS
  Nabil Shamat JR Oak Ridge DNS
  Kevin Santana JR Oak Ridge DNS
  Charlie Torbert SO Horizon DNS
  Vitor Silvarolli SO Horizon DNS